Mat.10: 23

• Bu konu 1 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Selam,

Mat.10: 23 … Size doğrusunu söyleyeyim, İnsanoğlu gelinceye dek İsrail’in bütün kentlerini dolaşmış olmayacaksınız.

Mesih gelene kadar İsrail’in bütün kentlerini dolaşmış olmayacaksınız ne demek?

Dua ile

klaus
    Anahtar yönetici

Sevgili Mum, günler önce bu soruyu sormuştun değil mi ? Ben de senin için bir araştırma yaptım ve öğrendiklerimi seninle paylaşmak istedim. Sorun şuydu ;

” Mat.10: 23 … Size doğrusunu söyleyeyim, İnsanoğlu gelinceye dek İsrail’in bütün kentlerini dolaşmış olmayacaksınız. ”

” Mesih gelene kadar İsrail’in bütün kentlerini dolaşmış olmayacaksınız ne demek? ”

Sevgili Mum, eğer matta 10:16-25 arasındaki ayetleri okursan orda
    ” Gelecekteki sıkıntılar ” dan behsedilir. Örneğin;

10: 22 Benim adımdan ötürü herkes sizden nefret edecek.
    Ama sonuna kadar dayanan kurtulacaktır.

10: 23 Bir kentte size zulmettikleri zaman ötekine kaçın.
    Size doğrusunu söyleyeyim, İnsanoğlu ( İsa Mesih) gelinceye dek İsrail’ in bütün kentlerini dolaşmış olmayacaksınız.

İsa’ nın demek istediği, sırf Mesih’ in adından dolayı eziyet göreceksiniz. Böyle bir durumda şehirden şehire kaçmanız , yer değiştirmeniz gerekebilir. Ama bu yer değiştirme süreci sizin açınızdan uzun bir zaman olmayacak zira yargı günü çok yakındır ! her an gelebelir ! Örneğin şu ayette İsa açıklar;

Matta 24: 21 Çünkü o günlerde öyle korkunç bir sıkıntı olacak ki, dünyanın başlangıcından bu yana böylesi olmamış, bundan sonra da olmayacaktır.

24: 22 O günler kısaltılmamış olsaydı, hiç kimse kurtulamazdı. Ama seçilmiş olanlar uğruna o günler KISALTILACAK.

O günler kısaltılacaktır. Bu yüzden o şehirden bu şehire kaçışınız uzun sürmeyecek,” İsrail’ in bütün kentlerini dolaşmış olmayacaksınız ” demek ister.

Sevgili Mum, unutma ki Tanrının gözünde bir gün bizim için bin yıl gibidir !

Umarım yardımcı olmuşumdur. Duada ve uyanık kalabilmemiz dileğiyle..

Esenlikle ve bereketle..

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.