Malatya'da Protestan Listesi Dağıtıyorlar

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24281
  klaus
  Anahtar yönetici

  TÜRKİYE

  Protestan Kiliseler Birliği eski Başkanı ve Ankara Kurtuluş Kilisesi Pastörü İhsan Özbek, ‘Malatya’daki kilisemiz üyeleriyle, toplantılarımıza katılanların fotoğraflarından ve isimlerinden oluşan bir liste elden ele dolaşıyor’ iddiasında bulundu.

  TEHDİTLER BAŞLADI

  İhsan Özbek, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, ‘Malatya’daki bir arkadaşımız, ’Protestan olanlar ve misyonerlerden yardım alanlar’ adı altında hazırlanmış bir listenin varlığından bizi haberdar etti. Bizim kilisemize mensup 3 genç kızımızı da bu listenin dağıtılmasının ardından ’Sen misyonerlerden para alıyormuşsun’ diye tehdit etmeye başlamışlar’ diye konuştu. Özbek, 30 olan cemaat sayısının olayın ardından 15’e düştüğünü, onların da Malatya’daki olumsuz havaya rağmen kentlerini terk etmeyi düşünmediklerin vurguladı.

  BOĞAZ KESME İŞARETİ

  İhsan Özbek, ‘Malatya’daki olayın ardından sokakta bizi tanıyan insanlar, elleriyle boğaz kesme işareti yapıyor. Hem yerli hem de yabancı protestanlara yönelik tehditlerin arttığını gözlemliyoruz. Gerek internet yoluyla gerekse de telefonla taciz ediliyoruz’ diye konuştu.

  KORUMA VERİLDİ AMA HABERİ YOK

  Özbek, 24 Nisan’da Ankara Valiliği’ne özel koruma verilmesi için başvuruda bulunduğunu ve henüz bir yanıt alamadığını söyledi. Ankara Valiliği ise Özbek’in açıklamalarıyla ilgili olarak Hürriyet’in yönelttiği soruya, ‘Kendisine çağrılı koruma verilmesiyle ilgili gerekli direktif Ankara Emniyeti’ne verilmiştir’ cevabını verdi.

  Özbek bu gelişmeyi, ‘Çağrılı koruma verildiğini sizden öğrendim. Kimse bana bu saat itibariyle bir bilgi vermedi. Üstelik bizim talebimiz yakın koruma. Ben boğazım kesilirken, polisi arayıp yardım mı isteyeceğim?’ diye değerlendirdi.

  RADYO ÖNÜNDE 2 ŞÜPHELİ

  Öte yandan Türkiye Protestanlarının yayın organları arasında bulunan Radyo Shema’ya şüpheli iki kişinin keşif amacıyla geldiği tespit edildi. Malatya’daki saldırının ardından güvenliği arttırılan radyonun kameralarına yakalanan şüpheli iki kişinin, radyonun girişini fotoğraflarını çektiği görüldü. Radyo çalışanlarını müdahalesi sonucu hızla radyonun bulunduğu kattan koşarak uzaklaşan şüphelilerin görüntüleri, Ankara Emniyeti’ne teslim edildi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.