ANASAYFA Forum AKTUEL OLAYLAR VE YANSIMALAR MALATYA’DA HRISTIYAN KATLIAMI VE YANSIMALARI Malatya katliamının çocuk mağdurları

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25439
  Anonim
  Pasif


  Malatya katliamının çocuk mağdurları

  Babalarının öldürülmelerinin ardından ilk kez duruşmaya katılan Michel ve Lukas Geske ile Elisa ve Esten Aydın’ın psikilojik durumlarının açılan tazminat davalarına delil olacağı belirtildi.
  gp_225864.jpg
  tr.gifMalatya katliamının çocuk mağdurları

  10 Haziran 2008 – 10:41
  MALATYA- Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Zirve Yayınevi katliamında babalarını yitiren Geske ve Aydın Aileleri’nin çocuklarına duruşmaları izlemelerine izin verdi.

  Boğazları kesilerek öldürülen Zirve Yayınevi çalışanlarının ardında bıraktıkları aileler, ilk kez çocuklarıyla birlikte mahkemeye geldi. Zirve Yayınevi davasının 7. duruşmasında mahkemeye sunulan psikolog raporu, öldürülen babalarının ardından yetim kalan çocukların ne kadar zor günler geçirdiklerini ortaya koydu.

  KATLİAM MAĞDURU ÇOCUKLAR İLK KEZ DURUŞMADA

  Malatya’da Almanya uyruklu Tilman Ekkehart Geske, Necati Aydın ve Uğur Yüksel’in öldürülmesiyle sonuçlanan Zirve Yayınevi katliamıyla ilgili davada mahkeme, Geske’nin mağdur eşi Suzanne Geske ve Aydın’ın eşi Şemse Aydın’ın çocuklarının da duruşmayı izlemelerine izin verdi. Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün (9 Haziran) devam edilen davanın 7. duruşmasında, tutuklu ve tutuksuz tüm sanıklar hazır edildi. Duruşmada sanıklardan Emre Günaydın avukatlar tarafından sorulan sorulara cevap vermeyeceğini ifade ederken, diğer sanıklar Kürşat Kocadağ ve Mehmet Gökçe’nin yazmış oldukları ifadelerde kendileriyle ilgili herhangi bir beyan bulunmadığını söylediler.

  BABALARI ÖLDÜRÜLEN ÇOCUKLARIN PSİKOLOJİLERİ TAZMİNAT DAVASINA DELİL OLACAK

  Duruşma öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan müdahil avukatlar katliam mağdurlarından Suzanna Geske’nin, Malatya Özel TED Koleji’ndeki 2 çocuğunun psikolojik durumunu belirtmek için okulun psikolojik danışmanı Duygu Geçgel tarafından hazırlanan raporu basın mensuplarına anlattılar. Geske’nin İçişleri Bakanlığı’na açtığı tazminat davasına delil olarak sunacağı raporda, Michel Geske’nin babasının vefatından sonra bir travma yaşadığını, bu travmanın yansımaları olarak da kimi zaman derslerde kimi zaman da lavabolarda dinmek bilmeyen ağlamalarla karşılaştıklarını belirtti. Danışman Duygu Geçgel, Lukas Geske ile ilgili olarak da yaşanan olayın derslerde başarısızlığa, benlik algısında zayıflamalara ve özgüven kaybına sebep olduğunu vurguladı. Geçgel, raporunda, ayrıca çocukta duygusal, bilişsel, sosyal ve kişilik gelişimi açısından olumsuzluklar ortaya çıktığını belirtti.

  TİLMANN GESKE VE NECATİ AYDIN’IN ÇOCUKLARI DAVAYA MÜDAHİL OLDU

  Malatya Başsavcılığı, sanıklar hakkında nitelikle yağma ve kişiyi özgürlüğünden yoksun bırakma suçlaması ile ek iddianame hazırladı. İddianamenin sunulduğu mahkeme heyeti, mağdur yakınlarından Suzanna Geske, Hatice Yüksel ve Şemsi Aydın’a ek iddianame ile ilgili şikayetçi olup olmadıklarını sordu. Her 3 mağdurun yakınları da şikayetçi olduklarını ve davaya katılacaklarını söyledi. Müdahil avukatları, mağdurların çocuklarının da bu olaydan zarar gördüğünü bu nedenle başından beri davaya katılmaları gerektiğini ifade ettiklerini belirterek, mahkemeden bu konuda talepte bulundu. Mahkeme, Suzanna Geske ve Şemsi Aydın’ın çocukların da davaya katılmalarını uygun gördü.

  YÜZLEŞTİRMEDE EMRE GÜNAYDIN’DAN SUÇ ORTAKLARINA: “ETEK GİYSİNLER”

  Davanın 7 sanığı, ifadelerdeki çelişkilerin giderilmesi amacıyla dün ilk kez yüzleştirildi. Bugüne kadar diğer dört sanık tarafından korkutarak suça yönlendirildiği yolunda suçlanan bir numaralı sanık Emre Günaydın bu iddialara cevap vererek şunları söyledi:

  Kalıplarından da mı utanmıyorlar, onlar dört kişi, ben tek kişi, kimse oraya benden korkarak gelmedi. Kendi isteğiyle geldi. Benden korkarak geldiklerini söylüyorlarsa, mahkemeye etek giyip gelsinler’.

  Günaydın, müdahil avukatların yönelteceği sorulara yanıt vermeyeceğini bir kez daha söyledi.

  SANIKLARIN BOY FOTOĞRAFI İNCELEME İÇİN AVUKATLARA VERİLDİ

  Malatya’da 3 kişini öldürüldüğü Zirve Yayınevi’nin 7. duruşmasınin sonunda sanıkları ilk kez yanyana bulundukları fotoğraf ortaya çıktı. Sanıkların boydan gösteren fotoğraf, boy incelemesi yapılması için avukatlara verildi.

  Malatya’da 18 Nisan 2007 tarihinde Zirve Yayınevi Şubesi’nde 1’i Alman uyruklu 3 kişiyi öldürmek suçundan, ‘silahlı terör örgütü kurmak, örgüt yöneticisi olmak, terör örgütünün faaliyeti çerçevesinde birden fazla adam öldürmek, iş yeri dokunulmazlığını bozmak’ iddiasıyla tutuklu yargılanan Emre G., Salih G., Cuma O., Abuzer Y. ve Hamit C. ile “terör örgütüne yardım ve yataklık” suçundan tutuksuz yargılanan Kürşat K. ve Mehmet G., 7. kez mahkeme önüne çıktıkları duruşmanın sonunda, sanıkların boylarıyla ilgili çelişkilerin giderilmesi için mahkeme dosyasında bulunan boy fotoğrafları avukatlara verildi. İnceleme için avukatlara verilen fotoğraf ilk kez basında yer aldı.

  GAZETEPORT

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.