malatya katliamı

• Bu konu 3 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

bu konuda hiç bişey yazmadığımı farkettim.ve hemen birşeyler yazmak istedim öle yıldızlı sözlere gerek yok..aklı başında olan dini ne olursa olsun bu olaya gülümseyerek geçemez…eğer bunu yapanlar müslümanım diyorsa ben müslüman değilim…çünkü müslümanlık bu değil.türküm diyorsa ben türkte değilim…türklükte bu değil….inanın çok üzülüyorum.dilerim allahtan hepsi cezalarını çekerler bu dünyada öbür dünyada…ölenlerin ne suçu vardı onlar siz müslümansınız diye aynı şeyi yaparlarmıydı acaba
    kesinlikle hayır ben şunu gördüm bir hristiyan sen müslümansın sen yahudisin diye bir insanı boğazlamaz bir müslüman olarak bu olaya çok üzüldüm…onlarında gerçekten içlerinde sevgi olduğuna Allah sevgisi olduğuna inanmıyorum ..
    tek isteğim dünya barış içerisinde olsun artık inanç uğruna kan akıtılmasın..burası TÜRKİYE herkes istediği inancı özgürce yaşıyabilir..osmanlı zamanında ki yapılanma nasılda güzeldi…bu canavarlaşmada neyin nesi…
    sevgiyle kalın..

Anonim
    Pasif

Kardeşim osmanlıda berbat bir yapılanma vardı. Tarih okuyun lütfen ki; iyi ki yazmayacağım dedim. Anadolu’da ayaklanmaların ve insanların sünnilerin karşıtların savaşında; hep yönetim ve uygulamalar vardır. Osmanlı ayaklanmaları bastırmak ereğiyle; hep savaş ilan etmiştir. Batmasının nedenlerinin en önemlisi ekonomik bağımsızlığıdır. Neyse ! Yazmayacağım dedim ki, dayanamadım . Rab, bana güç, kuvvet, sabır, anlayış ve de size karşı bilgi yeteneğiğ versin. Şu okuma ve araştıma özürlülüğünüzü bırakmanız istemiyle !…

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Anonim
    Pasif
    fırat çölgeçen;8379 wrote:
    Kardeşim osmanlıda berbat bir yapılanma vardı. Tarih okuyun lütfen ki; iyi ki yazmayacağım dedim. Anadolu’da ayaklanmaların ve insanların sünnilerin karşıtların savaşında; hep yönetim ve uygulamalar vardır. Osmanlı ayaklanmaları bastırmak ereğiyle; hep savaş ilan etmiştir. Batmasının nedenlerinin en önemlisi ekonomik bağımsızlığıdır. Neyse ! Yazmayacağım dedim ki, dayanamadım . Rab, bana güç, kuvvet, sabır, anlayış ve de size karşı bilgi yeteneğiğ versin. Şu okuma ve araştıma özürlülüğünüzü bırakmanız istemiyle !…

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

neden osmanlılar döneminde herkes dini özgürlüklerini gayet iyi yaşıyordu.ibadet etme özgürlüğü vardı bütün dinlerin..bence siz tarihi tekrar okuyun..
    Ben ekonomisinden bahsetmedim burdaki katliama üzüldüğümü hristiyan oldukları için öldürülmüşler bu çok yazık dedim osmalılar döneminde hristiyanlar özgürce yaşamıyorlar mıydı dinini sorarım size, haa siz yaşamıyorlardı diyorsanız oda sizin tarih anlayışınızdır demek ki farklı pencereden bakıyoruz hayata gelece ve geçmişe

saygılarımla

Anonim
    Pasif
    Quote:
    bu konuda hiç bişey yazmadığımı farkettim.ve hemen birşeyler yazmak istedim öle yıldızlı sözlere gerek yok..aklı başında olan dini ne olursa olsun bu olaya gülümseyerek geçemez…eğer bunu yapanlar müslümanım diyorsa ben müslüman değilim…çünkü müslümanlık bu değil.türküm diyorsa ben türkte değilim…türklükte bu değil….inanın çok üzülüyorum.dilerim allahtan hepsi cezalarını çekerler bu dünyada öbür dünyada…ölenlerin ne suçu vardı onlar siz müslümansınız diye aynı şeyi yaparlarmıydı acaba
    kesinlikle hayır ben şunu gördüm bir hristiyan sen müslümansın sen yahudisin diye bir insanı boğazlamaz bir müslüman olarak bu olaya çok üzüldüm…onlarında gerçekten içlerinde sevgi olduğuna Allah sevgisi olduğuna inanmıyorum ..
    tek isteğim dünya barış içerisinde olsun artık inanç uğruna kan akıtılmasın..burası TÜRKİYE herkes istediği inancı özgürce yaşıyabilir..osmanlı zamanında ki yapılanma nasılda güzeldi…bu canavarlaşmada neyin nesi…
    sevgiyle kalın..

Sevgili Mucizehal,
    Öncelikle bu güzel düşüncelerinizden dolayı sizi sevgiyle kucaklıyorum .Ne güzel bir yüreğiniz var!

İnsanların inançları yüzünden boğazlanmaları insanlığa sığmayan bir şey. Keşke herkes özgürce inancını yaşayabilseydi. Söylediklerinizde tamamen haklısınız. Keşke savaşlar olmasa, insanlar birbirlerini öldürmeseler, kan akmasa.. Ama ne yazık ki iblis denen o yılan, sonunun yaklaştığını bilerek dünyayı karıştırmak, insanları birbirine düşürmek, kan dökmek için hiç durmadan çalışıyor. Tanrı’dan, Tanrı bilgisinden uzak olan insanlar da iblisin tuzağına düşerek, onun ellerinde maşa olarak kullanılıyorlar ne yazık ki! Bütün savaşların, kötülüklerin, katliamların ve günahların arkasındaki tek kişi Şeytan’dır.

Ama Tanrı bütün ulusları, bütün insanları, hangi dil, hangi ırk ve hangi inançtan olurlarsa olsunlar ayırım yapmadan seviyor. Kutsal Kitap’ta on emirden birisi de ‘öldürmeyeceksin’ emridir. Ama Tanrı bilgisinden ve korkusundan uzak olan insanlar O’nun emirlerini çiğneyerek Şeytan’a hizmet ediyorlar.

Dualarımız tüm insanların gerçek olan Tanrı’yı ve O’nun gönderdiği İsa Mesih’i tanımaları ve kurtulmalarıdır.

Sevgilerimle

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.