Malatya Dosyasında Hrant Dınk Dilekçesı

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24533
  Anonim
  Pasif

  Malatya Zirve Yayınevi çalışanları Necati Aydın, Tilmann Geske ve Uğur Yüksel'in 18 Nisan'da katledilmelerine ilişkin dava dosyasından esrarengiz bir isim daha çıktı. Cinayet suçundan kaldığı Mersin E Tipi Cezaevi'nden Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'na 25 Haziran tarihli dilekçe gönderen M.D., katliamı yaptıran kişileri bildiğini öne sürdü.

  M.D. ayrıca, Hrant Dink cinayetini işletenleri de savcılığa bildirdiğini iddia etti. Malatyalı olduğunu, hava astsubaylığı yaptığını, daha sonra 8 yıl Ülkü Ocakları'nda bulunduğunu iddia eden M.D., Dink cinayetini para karşılığı işlettirmeye çalışan kişileri Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirdikten sonra İstanbul'dan gelen ekibin kendisini sorguladığını öne sürdü. M.D., “Bu ifade nereden sızdıysa, Malatya'da 30 kadar ülkücü evimi bastı” iddiasında bulundu.

  Malatya katliamı sanıklarından Emre Günaydın'ı öz kardeşi gibi sevdiğini belirten M.D. “Ülkü Ocakları'nda beraberdik. Benim hayatımı mahvedenler Emre'yi de kullandı. Bu cinayetleri kimin işlettiğini biliyorum” derken, soruşturma dosyasında M.D. hakkında bir belge ya da bilgi yer almadı.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.