M.egitim Bakani Celik: Bogaz Kesenleri Lanetleyin

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24402
  klaus
  Anahtar yönetici

  24 Nisan 2007 Salı 09:55 Toplum

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 23 Nisan törenindeki konuşmasında Malatya’da yaşanan vahşete dikkat çekerek, ‘Sözüm ona vatanperverlik adına, kendisi gibi inanmayanları boğazlayan insanları lanetliyoruz’ dedi.

  Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklara, gündeme yönelik öğütlerde bulundu. Çelik, ‘Kendisi kendisi gibi inanmayanları hain ilan eden zihniyetin ülkemizde değer bulmasına müsaade etmeyelim’ dedi. 23 Nisan nedeniyle dün 19 Mayıs Stadyumu’nda tören düzenlendi. Çelik, törendeki konuşmasında, şunları söyledi:

  Kendisi gibi düşünmeyenleri, kendisi gibi inanmayanları hain ilan eden, onları potansiyel bir tehdit olarak gören zihniyetin ülkemizde değer bulmasına müsaade etmeyelim. Sözüm ona vatanperverlik, misyonerlikle mücadele adına, kendisi gibi inanmayanları boğazlayan insanları lanetliyoruz. Biz bu konuda ecdadımızı örnek almalıyız. Hoşgörünün, sevginin, farklılıklara rağmen bir arada huzur ve barış içinde yaşamanın ne olduğunu, biz millet olarak asırlar boyunca bütün dünyaya göstermişiz. Biz çatıştırmadan camiyi, kiliseyi ve havrayı bir arada yaşatmasını bilen nadir milletlerden biriyiz. Bu ülkenin 73 milyon insanı, ister doğulu, ister batılı, ister kuzeyli, ister güneyli olsun, bizim birinci sınıf vatandaşımızdır. 73 milyon insan bir diğerinin kardeşidir ve hepinizin başımızın üstünde yeri vardır.

  #28290
  Anonim
  Pasif


  Sayın Bakanımız;
  Hristiyanlar olarak ‘Lanetleyin…’ sözüne karşı çıkıyoruz, çünkü hristiyanız. Türkiye’de bize karşı yapılan kötülükleri ve aşağılamalara karşı kötü düşünmüyoruz. İmanımız gereği düşünemeyiz de zaten. İsa Mesih bize düşmanlarımızı dahi sevmeyi öğütledi. Ne yaptığını bilmeyen insanları lanetliyemeyiz.Bu ne size ne de bize düşer, buna YHVH karar verir. Sadece Göklerdeki Baba’mız yargı yetkisine sahiptir. Biz iyilik için konuşuruz ve cümlelermiz kötülüğü lanetler ancak. Mesih İsa’ya iman eden herkes Kutsal Ruh’la dolar ve kendisine ıstırap çektirenler için dua eder, tıpkı Rabbimiz İsa Mesih’in yaptığı gibi.
  Size kısaca şu cevabı verebilirim;

  LUKA:6.22;
  İnsanoğlu’na olan bağlılığınızdan ötürü
  insanlar sizden nefret ettikleri,
  sizi toplum dışı edip aşağıladıkları
  ve adınızı kötüleyip sizi reddettikleri zaman
  size ne mutlu!

  O gün sevinin, coşkuyla zıplayın!
  Çünkü gökteki ödülünüz büyüktür.
  Nitekim onların ataları da
  peygamberlere böyle davrandılar.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.