Lütfen Yardım Edin!

• Bu konu 8 izleyen ve 8 yanıt içeriyor.
9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba kardesler sizden acil yardim istiyorum, cunku artik inanamiyorum. Kardesler, ben alevi oldugum halde kurtaricinin İsa Mesih olduguna inandim, iman ettim, ama belki tam iman edemedim, cunku artik sanki benimle ilgilenmedigini ve beni gormedigii dusunuyorum. Hep dua ediyorum ama hiç bisey yok. Lutfen bana yardim edin. Artik ateiszme kayiyorum, cunku muslumanliga inanmiyorum. Ben sadece Kurtariciya inanmak, kurtlulusa varmak istiyorum. Lutfen yardim edin.!

Anonim
    Pasif

Sevgili Uğur,
    İsa Mesih’i kurtarıcı olarak kabul etmişsen, O senin yaşamına girmiştir. Seni seviyor, görüyor, anlıyor, seninle çok yakından ilgileniyor ve yardım etmek istiyor. O’nu tüm yüreğinle çağır, dua et ve imanını arttırması için dua et. O’nun yanıtı gecikmeyecektir. Bir kimse İsa Mesih’e iman edip kurtulursa, şeytan o kişinin düşüncelerine saldırır, onu caydırmaya uğraşır ve zaman zaman bunu başarır da. Bu yüzden senin sürekli Rab’bin diri sözleri olan İncil’i okumanı, eğer çevrende imanlı kişiler varsa, onlarla bir araya gelerek Rab’be tapınmayı ve birlikte paylaşmanızı önemle tavsiye ediyorum. Yoksa ruhsal gıda alamazsın ve zayıflar, ruhsal olarak imandan düşer, Tanrı’dan uzaklaşabilirsin. Belki de bir denenmeden geçiyorsun. Ama sen Rab’be sarıl, İsa Mesih’e seslen, çünkü O’nun adında güç vardır. İncil’de 1.Korintliler 19:13’te şöyle okuyoruz:

‘Her insanın karşılaştığı denenmelerden başka türlü denenmelerle karşılaşmadınız. Tanrı güvenilirdir, gücünüzü aşan biçimde denenmenize izin vermez. Dayanabilmeniz için denenmeyle birlikte çıkış yolunu da sağlayacaktır’.

Sevgili Uğur, forum sayfamızdaki tanıklıklar bölümüne gir, İsa Mesih’in insanların yaşamlarında yaptığı harikaları oku. Web radyomuzu dinle, soruların olursa foruma yaz ve bizlerle paylaş anlayamadıklarını. Sana sevinçle yanıt vermeye çalışacağız. Unutma, Rab seni çok seviyor.

Rab’bin esenliğinde kal!
    Sevgilerle

Anonim
    Pasif

sevgili kardeşim şimdi sana şunu söyleyeyim isanın hayatını okuduysan hatırlarsın isa çarmıhtaysan baba beni neden bıraktın diyor isa çarmıha gerildiğinde insalığın bütün günahlarını üstlendi okadar iğrenç günahlar vardıki tanrı mesihe arkasını döndü çünkü tanrı günaha bakmaktan tiksindi yani mesihin yaşadığı durum daha kötüydü çünkü güvendiği babası ona arkasını dönmüştü ama o hala ona güvendi ve 3. gün ölümden dirildi sende ona güvenmelisin o elinden tutacak emin ol

Anonim
    Pasif

Uğur kardeşim seni çok iyi anlıyorum. Bu sınanmalardan ben de geçtim geçiyorum da. Fakat incili okuyup inanlılarla irtibatımı kesmemeye çalışıyorum. Bak sana hayatımdan bir mucizeyi anlatayım. Ben AA adlı alkoliklerin tedavi edildiği bir gruba gidiyorum. Burada ruhsal gelişim programında kendine bir rehber seçiyorsun. Fakat gruptaki çoğu kişi ya ateist ya da müslüman. Ben yine de azmettim bir rehber seçtim kendime sanki mesih beni yönlendirmişti. Bir ay geçtikten sonra ona mesih inanlısı olduğumu söylediğimde o da benim gibi olduğunu söyledi ve sarıştık ağlaştık. Rab beni kendinden ayırmamak için çevremi gün geçtikçe mesih imanlılarıyla kuşatıyor.
    Emin ol bu yükünün ağırlığı, korkuların gün geçtikçe hafifleyecek. Bırak yükünü İsa mesih taşısın. Sen duadan uzak durma. Şeytan insanı dua etmekten imtina ettirir. Ben bunu çok yaşadım. Bazen dua ederken kelimeler dudaklarımdan zoraki döküldü ama direndim.
    Rab diyor ki, çarmıhınızı yüklenip ardımdan gelin. Buradaki çarmıh çektiğimiz acıların, iman uğruna verdiğimiz mücadelelerin bir sembolü. Haydi dostum. Sen de onurla yüklen çarmıhını O bizi cennette bekliyor…

Anonim
    Pasif

Sevgili Uğur kardeşim Rab İsa Mesih sadıktır o asla seni bırakmaz asla seni terketmez..O, seni gayet iyi anlıyor seni seviyor.Bende alevi bir kökenden geliyorum iman hayatım boyunca çeşitli zorluklarla sıkıntılarala belirsizliklerle şüphelerle karşılaştım…Ama herseferinde Rab İsa Mesih beni ayağa kaldırdı beni kendisinde tuttu beni asla bırakmadı şüphelerimden ve kaygılarımdan beni özgür kıldı..Sana şunu tavsiye ederim kardeşim Rab İsa Mesihe şunu söyle çekinme ve korkma ben sana inanamıyorum senin varolduğuna ve yaşadığına güvenemiyorum sen kendini bana bildir ve sen kendini bana inandır…Seni tanımak istiyorum senin sesini işitmek istiyorum kendini bana açıkla ve tanıt…Bazen korkuyoruz tanrıya sana inanamıyorum senin varlığından emin değilim denir mi hiç?Ya kızarsa ya öfkelenirse Tanrıya hiç böyle şey denir mi evet kardeşim o senin ne düşündüğünü biliyor yüreğini biliyor yüreğinde varolan herşeyi Rabbin tahtının önüne bırak ve ona söyle çekinme o senin şüphelerine kendi göksel ve diri gerçeğinde dokunacaktır.hayatındaki şüphelere kendi diriliğinde darbe vuracaktır.Seni emin kılacaktır…Çünkü Rab İsa Mesih diridir o yaşıyor…

Seni asla terk etmeyeceğim, seni asla bırakmayacağım..(YEŞU:1:5)

Ey Yakup soyu, seni yaratan,

Ey İsrail, sana biçim veren RAB şimdi şöyle diyor:

“Korkma, çünkü seni fidyeyle kurtardım,

Seni adınla çağırdım, sen benimsin.

Suların içinden geçerken seninle olacağım,

Irmakların içinden geçerken su boyunu aşmayacak.

Ateşin içinde yürürken yanmayacaksın,

Alevler seni yakmayacak.(YEŞAYA:43:1-2)

Sana güçlü ve yürekli ol demedim mi? Korkma, yılma. Çünkü Tanrın RAB gideceğin her yerde seninle birlikte olacak.(“YEŞU:1:9)isa mesih yasiyor

Gökleri aşmış olan büyük başkâhinimiz Tanrı’nın Oğlu İsa varken, açıkça benimsediğimiz inanca sımsıkı sarılalım.

Çünkü zayıflıklarımızda bize yakınlık duyamayan değil, tersine, her alanda bizim gibi sınanmış, yine de günah işlememiş bir başkâhinimiz vardır.

Bu nedenle merhamete ermek ve gerektiğinde bize yardım edecek lütfa kavuşmak için Tanrı’nın lütuf tahtına cesaretle yaklaşalım.
    (İBRANİLER:4:14-16).Evet bu ayettede dediği gibi Rabbimiz zayıflıklarımızda eksikliklerimizde şüphelerimizde korkularımızda kaygılarımızda bize yakınlık duymayan bir Rab değildir o bizim gibi heralanda aynı sorunlardan ve sıkıntılardan geçmiştir denenmiştir ama asla günah işlememiştir…

RAB’bin kendisi sana öncülük edecek, seninle birlikte olacak. Seni yüzüstü bırakmayacak, terk etmeyecek. Korkma, yılma.”(YASANIN TEKRARI:31:8)..Rab sana kendi diriliğinde ve görkeminde dokunsun bugün sesiyle seni ziyaret etsin…Amin…

Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşim Uğur;
    İçinde bulunduğun sıkıntıda senin imanın deneniyor. Rab, senden olanı yitirmenin karşılığında kendisinden olanı sana vermek istiyorsa, bunu sonra görmani sağlar. Kurtarıcı İsa Mesih’in düşüncelerimizi ve anlayışımızı aşan işleyiş tarzını ve operasyonunu denenme saatlerimizde görmeyerbiliriz. Onun lütuf tahtından alacağın güven, senin imanından çok çok güçlüdür ve senin içinde olacaktır. Çünkü Mesih İsa oradadır. Onun güvenirliği, ona güvenmeğe kendimizi zorlamamızdan daha güçlü ve daha isteklidir! Allah’a güvenmeğe kendimizi zorlamamızın ardında gizlenmiş kuvvet, Allah’tan değildir. Allah’ın Ruhu’ndan kaynaklanmıyan fikirler ve öğretişler, Allah’a inanmağa bizi baskı altında tutar, yine de, böyle bir iman bizi Allah’a yaklaştırmaz. Ama Allah’ın böyle bir işe ihtiyacı yoktur. Eğer Allah’a inanamıyorsan, senin acını ve ihtiyacını senden iyi bilen İsa Mesih’e yüreğini aç ve ona inanamadığını itiraf et. İsa Mesih, aradığımız imanın hakikisidir; onunla kucaklaş. İbrahim’e göründüğü vakitte “korkma; ben sana kalkanım, senin çok büyük mükâfatınım.” diyerek kendinden olan o şeyi, yani Mesih imanını yüreğine yerleştirmiştir! (Yaratılış 15:1). İsa Mesih’e yüreğini açarsan ve inanmadığını söylersen, seninle Allah arasındaki o duvar yıkılacak ve Mesih İsa’nın huzurunda duracaksın. Maalesef, insanlardan, aldatıcı ruhlardan ve cinlerden kaynaklanmış öğretişler sistemi, önümüze örülmüş o duvarlar gibi, Allah’a yaklaşmamızı engelliyor! Bu nedenle İNCİL, aydınlanmamız için Kutsal Ruh’un kullandığı Allah’ın kitabıdır! Anlamadığın sözleri Kutsal Ruh; sana açacak yegâne Öğretmendir. Kitabı Mukaddes’i ve özellikle İNCİL’i bunun için okuyoruz ve aydınlanıyoruz. Rab İsa Mesih, seni beereketlesin kardeşim. Amin.

Anonim
    Pasif

Forumda benzeri durumda olduğunu söyleyen herkes için dua ediyorum…
    RAB sizi kutsasın
    Ve korusun;
    RAB Aydın Yüzünü size göstersin
    Ve size lütfetsin;
    RAB Yüzünü size çevirsin
    Ve size esenlik versin.

Anonim
    Pasif

KArdeşler, Sizlerden cevaplariniz icin tesekkur ederim. Rab sizi kutsasin. Benim bu durumda olmamdan galiba bulundugum durum cok onemli cunku ben komunistim ama komunist oldugum halde Rabbi kabul ediyor, Onu kurtarici olarak kabulleniyor, Onu cok seviyorum. Onu hic inkar etmedim, etmem. Önceden kiliseye gidiyordum, icime huzur geliyordu ilahilerden, ama simdi gidemiyorum, uzun zamandir cunku maddi olarak ailece çökmus durumdayiz. Annem babam calismiyorlar, ben de daha lise 2deyim, İncil okuyorum, hatta kiliseden aldigim ucretsiz kitaplari okuyorum ama olmuyor. Her gece Rabbe dua ediyorum ”ya Rab bana görun, bana kenidini goster, hic degilse yuregime dokun. Ya Rab bende egemen ol” diyorum, ama olmuyor. Maddi olarak dua ediyorum ama yine olmuyor, iman edemiyorum, yakinimda hic imanli yok, kiliselerde sanki benden bile bile uzak Rabe dua ettikce bisi degismedigini goruyorum. Ümitsizlige kapılıyorum, Rabbe umudum kalmiyor. Tekrar sizlerin önünde diyorum: ”YA RAB YÜREĞİME DOKUN!” Lütfen yardim edin kardesler…

Anonim
    Pasif

UGUR123456789;13860 wrote:
    KArdeşler, Sizlerden cevaplariniz icin tesekkur ederim. Rab sizi kutsasin. Benim bu durumda olmamdan galiba bulundugum durum cok onemli cunku ben komunistim ama komunist oldugum halde Rabbi kabul ediyor, Onu kurtarici olarak kabulleniyor, Onu cok seviyorum. Onu hic inkar etmedim, etmem. Önceden kiliseye gidiyordum, icime huzur geliyordu ilahilerden, ama simdi gidemiyorum, uzun zamandir cunku maddi olarak ailece çökmus durumdayiz. Annem babam calismiyorlar, ben de daha lise 2deyim, İncil okuyorum, hatta kiliseden aldigim ucretsiz kitaplari okuyorum ama olmuyor. [B]Her gece Rabbe dua ediyorum ”ya Rab bana görun, bana kenidini goster, hic degilse yuregime dokun. Ya Rab bende egemen ol” diyorum, ama olmuyor. Maddi olarak dua ediyorum ama yine olmuyor, iman edemiyorum, yakinimda hic imanli yok, kiliselerde sanki benden bile bile uzak Rabe dua ettikce bisi degismedigini goruyorum. Ümitsizlige kapılıyorum, Rabbe umudum kalmiyor. Tekrar sizlerin önünde diyorum: ”YA RAB YÜREĞİME DOKUN!” Lütfen yardim edin kardesler…

Uğur Kardeşim,
    Anladığım kadar iman etmeden dua ediyorsun. Ömrünün sonuna kadar bunu yapsan, cevap alamayacaksın. “Ya Rab, bana görün, bana kendini göster” diyorsun. Tanrı ise bizim 5 duygumuzla algılanamaz. Tanrı Ruhtur ve ancak ruhumuzda algılınabilir. Bu da imanla olur. Ruhumuzun eli imandır. Tanrı’dan her isteğimizi, sadece ve sadece İsa Mesih sayesinde ve imanla alabiliriz.

“Ya Rab, yüreğime gel. Hayatıma egemen ol” dediğinde ve şimdi yüreğinde barındırdığın imansızlık aslında şunu söylüyor:”Rab! Beni seviyorsun diyorsun, ama yalan söylüyorsun. Hayatını yönlendirecem diyorsun ve yine yalan söylüyorsun. Sen yalancının, sahtekarın birisin. İnsanların acıları ve yakarışları ile alay eden sevgisiz ve merhametsiz bir Tanrı’sın.” Canım kardeşim, şayet bu sözlerin altına imzanı atamazsan; Rabbin yüreğine geldiğine ve hayatına egemen olduğuna inanmalısın. Yalnız şunu da bilmelisin ki, çoğu zaman Tanrı’dan durumumuzu değiştirmesini istiyoruz. Ama o, durumlarımızı kabul edebilmek için bizleri değiştirmeye çalışmaktadır. Evet çoğu zaman Rab’bimiz, yüreğimizi değiştirmektedir. Böylece durumlarımız hiç değişmese bile mutlu olabiliriz.

Rab seninledir. “Niye gelmedin” demeyi bırak ve ona coşku ile şükret ve çevreni değiştirmeye değil, kendini değiştirmeye bak. Rab sana her başarıyı verecektir.

Sevgi ve dualarımla.

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.