Lütfen Dikkat…!

• Bu konu 4 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba sevgili kardeşlerim iyi geceler,

Çok rahatsız olduğum bir durum üzerine bu konuyu açma isteği duydum. Benim sıkıntım inançlı gibi davranıp bir kaç mesajdan sonra kalplerinde yaşattıkları asıl duyguyu ve inanç sistemini (müslümanlık-ateistlik-scientoloji) gibi durumları lütfen kelime aralarına gizleyerek dahi olsa sunmayınız. Gerçekten o tür şeylere inanıyor iseniz onlarla ilgili yüzlerce site var.

Ve bizler sizlere artık bu tip durumlar dolayısıyla cevap vermek istemiyoruz.Vaktimiz çok kıymetli ve bunuda Rab’bimiz İSA MESİH’i anlamak için harcamayı tercih ediyoruz.

Anlayış göstereceğinizi umarak teşekkür ederim.
    Rab’bimin lütfu sizlerle olsun.

klaus
    Anahtar yönetici

Görüşlerinize katılmak mümkün değil yasakçı bir yaklaşım,yani bunun devamı şu da olabilir, gazete okumayın,tv seyretmeyin,bira falanda içmeyin, ayrıca yüreklerinde yaşattığına nasıl kanaat getirdiniz ki siz yürek okuyanmısınız? Peki o zaman sitenin bunları yada bazılarını en çok tıklananlar bölümüne almasına ve insanların ilgi duymasına ne diyeceksiniz. Şimdi bu yazınızdan sonra buraya ilgi dahada artacak bu nedir diye? Bunu nasıl izah edeceksiniz? Yüreklerinde yaşatmış olsalar herhalde o siteleri onlarda bilirler ve incelerler, öğrenmek hakkı haber almak hakkı anayasal bir haktır buna yasak koyamazsınız, görüşler adap terbiye hukuk kuralları ile zaten denetim altındadır, bu nedenle günde 9-10 gazete okuyan biri olarak bu görüşlerinizi demokratik bulmuyorum. Ama bizde maalesef bir inanç vardır benim dediğim olacaksa demokrasi olmalı, %47 oy almış, olmaz ben yönetirsem demokrasi denir bunun adına mantığı maalesef yaygındır, diye düşünüyorum…

Anonim
    Pasif

Sevgili Turgay,

Ben Korintliler’in bu konudaki duyarlılığı için ona teşekkür ediyorum. Örneğin, İsabell isimli üye kendisinin Mesih inanlısı bir protestan olduğunu söylerken, Kutsal Kitap’la bağdaşmayan yanlış öğretilerde bulunmaktadır, buna kesinlikle izin veremeyiz. Ben de Sonsuzdiren kardeşimin belirttiği gibi, onun Kutsal Kitap’tan bir ayet gösterdiğine tanık olmadım.

Tabii ki Mesih inanlıları ve inanlı olmayan diğer üyeler kendi kişisel görüşlerini belirtecekler, bazı konuları tartışacaklardır. Bizler buna asla karşı değiliz.

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Sayın turgay06, yorumunuzu doğru bulmuyorum. Sayın korintlilerin dediği, yaklaşımlarında farklı düşünüp de yazarak, başka düşünceleri empoze edenlerle ilgili. Sayın suna da bunula ilgili örnek vermiş. İnanlı olduğunu söyleyerek Kutsal Kitap öğretilerini çarpıtarak, inanlılar arasında kimse yönlendirme yaparak Rab’bin yolu dışında -özellikle Kutsal Yazıları yeni öğrenmekte olanları- şeytanın ve onun karanlık güçlerinin yoluna sevk edemez. Kutsal Kitap’ta Tanrı kendisine itaat etmemizi ister. Burada da demokrasi değil monarşi vardır. Ama; forumda açık ve seçik ne olduğunu söyleyerek yazanların; ne olduğu belli olduğundan ona göre yanıt da verilmektedir. Forum kuralları da açık ve nettir. Burada yazı yazanların, kuralların dışında yazması ya da söylemde bulunması; sonra da kuralları bilmiyorum, demesinin kabulu yoktur; denmektedir. Bakın siz istediğiniz gibi yazabiliyor ve düşünceleriniz açıkca söyleyebiliyorsunuz. Biz de size yanıt verebiliyoruz. Zira; siz olduğu gibi başka düşünceler arkasına saklanmadan yazıyorsunuz kendinize has düşüncelerinizi.

Bunları yazarken; sizinle bir tartışma başlatmak için değil; sadece bazı doğruları ifade etmek için yazdığımı da bilmenizi isterim.

Rab, yüreğinizde olsun.rabbe hamdolsun

Anonim
    Pasif

Teşekkür ederim kardeşim düzeltin için.
    Ancak kafam şu konuya takıldı, arkadaşımız: ‘Bu duyguları kalplerinde yaşatanlar onlarla ilgili siteleri de bilirler’ demiş. Zaten çok iyi bildikleri kuşkusuz, çünkü para ile ve sadece Türkiye dışından getirtilebilen kitapların da geçen öğretilerini birebir sitemizdeki forumda kullanıp altına da not düşüyorlar şuradan alınmıştır diye.

Akabinde ki mesajlarında da kendi özgün yorumları ile destekliyorlar. Ve oyunu anlayıp da bozmaya çalışınca da demokrasi düşmanı vb.gibi saptamalarla itham ediliyoruz. Aslında söylenecek fazla bir şey yok konuyu uzatıp yavaş yavaş birilerinin istediği kıvama gelmeyelim.

Rab’de kalmanız dileklerimle

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.