ANASAYFA Forum HRİSTİYAN EDEBİYATI, ŞİİRLER, KİTAPLAR, MEDYA, BASIN, YAYIN… BASIN, YAYIN, MEDYA Kızlar 1 yaşında evlenebilirmiş- Hürriyet Haber

 • Dieses Thema hat 5 Teilnehmer und 5 Antworten.
Ansicht von 6 Beiträgen - 1 bis 6 (von insgesamt 6)
 • Autor
  Beiträge
 • #25649
  Armagan
  Verwalter
  Kızlar 1 yaşında evlenebilirmiş

  Kasım CİNDEMİR / WASHINGTON

  5882483.jpg

  Suudi bir imam, „Bir kızın bir yaşında, ancak cinselliği erteleme koşuluyla evlenebileceğini“ söyledi. Haberi Lübnan televizyonundan aktaran Fox televizyonu, „Buna İslami stilde evlilik diyebilirsiniz“ yorumunda bulundu.

  Suudi evlilik yetkilisi Dr. Ahmed El Mubi, evlilik için asgari yaş bulunmadığını, bir, yedi, sekiz ve dokuz yaşlarındaki kızların bir evlilik sözleşmesi yapabileceklerini belirtti. El Mubi, „Ama, kız cinsellik için hazır mı? Cinsellik için uygun yaş nedir? Bunlar çevre ve geleneklere göre değişir. Bu durumda babanın fikrinin alınması gerekir“ dedi.

  Dr. El Mubi şöyle devam etti: „Yemen’de kızlar sekiz, dokuz, 11 ve 13 yaşlarında evleniyorlar. Diğer ülkelerde ise bu 16. Bazı ülkelerin yasalarına göre 18 yaşından önce kıza seks yasağı var. Biz Peygamber’in modeline göre hareket ediyoruz. Ayşe, Peygamber’in eşi olduğunda altı yaşındaydı. İlk kez seks yaptıklarında ise Ayşe dokuz yaşındaydı.“

  #31075
  Anonym
  Inaktiv

  Kanım donuyor, söyleyecek birşey bulamıyorum, bir tek PES diyesim geliyor. İnsanların hiç mi mantıkları yok anlamıyorum. Uğur Dündar’ın bir lafı var “ akıl tutulması “ diye. Sanırım söylenebilcek tek şey bu.

  #31076
  Anonym
  Inaktiv

  Bir anlasam bu formun kuruluş gayesini,
  İnanın ona göre katılım da bulunacağım.

  Nedir amaç
  Sansasyon yaratmak mı?
  Trajı artırmak mı?
  Dünyasal olayların yayınlanmasımı?
  İnsanların neler yaptığımı?
  Dinler arası bir tartışma platformu oluşturmak mı?
  Polimikler yaratmak mı?
  Yoksa!!!
  Kutsallık yolunda büyümekmi?

  Nedir ???????

  #31078
  Armagan
  Verwalter

  Halleluya’nın tepkisini anlıyorum. Bu haberi veya benzerlerini niye buraya getiriyoruz diye eleştiride bulunmuş. Ancak şunu söyleyeyim ki, bu ve benzer haberleri bizler basindan ögreniyoruz ve insanlar bu konuları kendi aralarında konuşup tartısıyorlar. Bu haberi veren sitelerde bu haber zaten yorumlanmakta.. Biz Hristiyanlar olarak da günlük haberlere ve gelişmelere kulak tıkayamayız. Bizim de görüslerimiz, düsüncelerimiz ve yorumlarımız olacaktır. Bunu yapmakla herhangi bir polemigi amaclamıyoruz. Her konuyu Incil acısından yorumlayabilecek ve bu yolla Incili müjdeleyebilecek firsatlar yaratmak yine bizim elimizdedir diye düsünüyorum.

  Suudi Arabistandaki bir imamın bir yaşındaki bebeğin evlenmesine izin vermis olmasi, bütün müslümanların böyle düsündüğü ve Islamin bunu onayladığı anlamına gelmez. Hiçbir müslümanın böyle bir şeyi destekleyip onaylayacağını da düşünmüyoruz zaten. Marjinal gurup ve kisilerin söyleyip yaptıklarını kullanalarak bütün bir camiayi suçlu gösterme gibi bir amacimiz da yok. Herkes böyle bir haberi ilkin insan olarak yorumlasın, fikirlerini acıklasın. Bunu dinsel açıdan savunanlar, destekleyenler cikarsa da onlara yanıt vermek yine senin, benim, bizim görevimiz olacak. Esenlikler diliyorum..

  #31083
  Anonym
  Inaktiv

  iyide bir vahabi herifin söylediği şeylerle ile islamın ne alaksı var?fox tv ne hakla bunu islami olarak yorumlayabilir?bunlar saçmalıktır rahatsızlıktır.bir tane akılsız arap çıkıyor ve akılsızca bişey söylüyor fox tv de bunu islami olarak yorumluyorsa fox unda o akılsızdan bir farkı yok.

  #31085
  Anonym
  Inaktiv

  bunlar insansa ben insanlıgımdan utanıyorum

Ansicht von 6 Beiträgen - 1 bis 6 (von insgesamt 6)
 • Du musst angemeldet sein, um auf dieses Thema antworten zu können.