kız arkadaş?

• Bu konu 4 izleyen ve 6 yanıt içeriyor.
7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Manevi olarak bir kız arkadaşa ihtiyacım olduğunu düşünüyordum. bir kız arkadaşım vardı.ama
    internette görüştüğüm bir abi ‘imansız kız arkadaş günaha iter’ dedi. Ben ne yapacağım? Kızdan ayrıldık ama kız arkadaş edinmem için illa hristiyan mı olması gerekli?

Anonim
    Pasif

Sevgili happy christmas.

İlk önce seni kutlamak istiyorum, çünkü eski kız arkadaşından ayrılma cesaretini gösterdin. Bazıları bunu yapamıyor maalesef.

İncilde benim çok sevdiğim bir ayet var: Özet olarak, her ne yer ve içerseniz, her ne yaparsanız, her şeyi Tanrı’nın yüceliği için yapın. (1.Korintliler 10:31)
    Bu ayet beni her konuda uyarıyor, adımlarıma dikkat etmeye çalışıyorum.
    Kız arkadaşı neden istediğin önemli olan bence. Flört edeceğim, belki ilerde birşeyler olur, evlenirim düşüncesi yanlıştır. O yüzden Rabbi bekle o senin için uygun olan kişiyi sana gösterecektir.

Yüreği Rabte olan, sözde Hristiyan olmayan biri olması doğru olur. Ne Müslüman, ne Müsevi ne Hristiyan biri değil, gerçekten yüreği Rabte biri olması doğrudur. Rabbin göstereceği biri olması lazım.

İncil’de ayet şöyle der: İmansızlarla aynı boyunduruğa girmeyin. Çünkü doğrulukla fesadın ne ortaklığı, ışıkla karanlığın ne beraberliği olabilir?Mesih ile Beliyal arasında ne sözbirliği, iman edenin iman etmeyenle ne paydaşlığı olabilir? (2.Korintliler 6:14,15)

Sen Rabbin çocuğusun, dikkat et şeytan’ın çocuğuyla aynı boyunduruğa girme. İncilde ayet der ki: Aldanmayın, «kötü arkadaşlıklar iyi huyu bozar.» (1.Korintliler 15:33)

Sevgiler.

Anonim
    Pasif

Ben kutlamak istemiyorum açıkçası sevgili happychristmas, çünkü sen kız arkadaşına inanmayı öğretmeliydin. Ona Mesih inancını göstermeliydin. Ayrılmadan önce kendine “imanı zayıf biri miyim” diye sormalıydın. Eğer onun imansızlığı senin imanından güçlüyse o zaman ayrılmalıydın. Eğer değilse bir kişinin imana kavuşmasına, yüreğine Rab sevgisinin dokunmasına sen vesile olacaktın.

Sevgiler

Anonim
    Pasif

Sevgili closer, “inanmayı öğretmeliydin” sözü çok ağır bir ifade. Zorla güzellik olmaz derler.
    Bence happychristmas kız arkadaşına Rabten bahsetmiştir.
    Ayrıca İncil’de şöyle bir ayet var: Ey kadın, kocanı kurtarıp kurtaramayacağını nereden biliyorsun? Ey erkek, karını kurtarıp kurtaramayacağını nereden biliyorsun? (1.Korintliler 7:16)

İman gücü konusuna gelince, benim çok sevdiğim bir deyim var; “Şeytanla dans etme. Şeytan değişmez, seni değiştirir.”

Biz Tanrı’nın sözüne uyuyoruz, insan fikirlerine değil. Rabbimiz İsa Mesih çarmıhta bizim uğrumuza can verdi. İsa bizim için öldü, bizde O’nun için yaşıyoruz.
    Aynen Elçi Pavlusun dediği gibi; Mesih’le birlikte çarmıha gerildim. Artık ben yaşamıyorum, Mesih bende yaşıyor. Şimdi bedende sürdürdüğüm yaşamı, beni seven ve uğruma kendini feda eden Tanrı Oğluna imanla sürdürüyorum. (Galatyalılar 2:20)

Sevgiler.

Anonim
    Pasif

inancı aşılamayı kastederek bunu söyledim sevgili togrul, kimseyi incitme niyetinde değilim. Mesih İsa bunun için ne çileler çekiyor bir kişinin inançsızlığı aşmasına yardımcı olmak Rab’bin izniyle çok zorlamaz diye düşünüyorum. asıl o şeytanlı sözü inanmayan kişilere doğrudan söylemek ağır biraz. ben en azından öyle bir sıfat yüklememeyi tercih ediyorum. bu aşılabilir bir durum. happychristmas görüştüğü birinin söylediği söz üzerine ayrıldığını söylüyor. “ben ona Rabbi anlattım ama daha fazlası elimden gelmiyor” dememişti. biri öyle söylemiş o da bitirmiş ilişkisini. hem bu onun başlığı, onun sorusunu cevaplandırsak ya da kendi çapımızda sadece bunu yapmaya çalışsak ona daha çok yardımımız dokunur sanıyorum. çünkü ben onun mesajında, kız arkadaşına Rabbi anlatmayı deneyip denemediğine ilişkin bir ifadeye rastlamadım. bunu bir söz üzerine yaptığını söyledikten sonra kendimce yorumladım. onun durumunu ondan iyi bilemeyiz. happychristmas, bu konuşmalardan durumuna uygun olan payı zaten çıkarır diye düşünüyorum. esenlikler.

Anonim
    Pasif

bir yanlış anlaşılma var. son kız arkadaşımdan ayrıldım ama imanımdan haberi yoktu . şimdi ise yeni bir ilişki imkansız görünüyor imanlı kimse olmadığı için.

benim için kız arkadaş demek,en yakın arkadaş demektir.cinsel obje değildir,zaman geçircek basit bir arkadaş da değildir.sırdaşttır,dosttur vs..

Anonim
    Pasif

kimseyi inancı yüzünden kayırcak değiliz. zamanla anlatırsan ona inancının güzelliğini belki oda inanır. toplum baskısı olmadıgı sürece dogruyu bulmak zor degıldır. kız arkadasından bu yuzden ayrılma. cunku bu çok kötu bırsey. o zman biz hiç ses cıkartmayalım hristyanız dıye bızı ezen hakaret eden kişilere. cunku tıpkı onlar gıbı dışlıyoruz onları.
    rab senin ve kız arkadaşınla olsun. amin.
    eğer hala hislerin varsa beklemene gerek yok barış :)

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.