kısaca ben diyelim

• Bu konu 2 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Nereden ve nasıl başlayacağımı bilmemekler beraber konuyu okuma zahmetinde bulunan bütün arkadaşlara selamlarımı sunarım…

Kısaca kendimi tanıtacak olursam şu gün itibarı ile 31 yaşında ve aslen Çanakkaleliyim….
    Sitenize üye olan bir çok arkadaş gibi ben de son din olduğu iddia edilen islama mensub bir ailede dünyaya geldim. Öyle ki babam kendilerine göre kutsal saydıkları Mekke Medine ve bilimum arap şehirlerine yine kutsal saydıkları zamanlarda seyahat düzenleyen bir acentenin sahibiydi. Tabii doğal olarak ben de bu inanışların kişiliğime empoze edilmesine seyirci kalmak zorunda kaldım çoğu zaman…

Şimdilerde ise gerek Rab İsa nın yaşamından etkilenişim gerekse sözde son din denilen İslam mensuplarının kendi içlerindeki çıkar kavgalarına şahitlik edişimden dolayı YOLUNUZU YOLUM BİLMEK İSTEDİĞİM İÇİN sitenize üye olmuş durumdayım ve hatta üyeliğimin ilk dakikalarında online durumdaki bir arkadaşımdan bana dininizi eş zamanlı iletişim kurarak anlatmasını talep ettim….

Lakin aldığım cevap beni oldukça etkiledi….

GÜVENLİK SEBEBİ İLE EŞ ZAMANLI İLETİŞİM KURMA ARAÇLARINI YENİ ÜYELERLE KULLANMIYORUZ !!!
    Şaşırdım açıkçası :(

Derken bunun beni yıldırmasına izin vermeksizin site üzerindeki araştırmalarıma devam ettikçe gördüm ki bana o cevabı veren arkadaşımızın da RAB İSA yolunda henüz çok da eski olmadığıydı…

Değerli arkadaşlarım….

Siz de takdir edersiniz ki, vakti zamanında aileden gelen gelenekler doğrultusunda o zamanlarki inançlarım üzerine çok araştırmalar yapıp, kitaplar okudum.. (ciltler dolusu, onbinlerce sayfa) Bundan dolayı artık matbuu eserlere pek güvenim kalmadı desem yalan olmaz… Neden mi…İslam inancına sahip insanlarda bir söz vardır bilirsiniz: ‘Hoca’nın dediğini yap ama yaptığını yapma!’

Okuduklarımdan yola çıkarak o inanış yolunda zaman ve mekanlarına uyarak aralıksız ibadet ettim…peki gördüğüm neydi dersiniz!!! İbadethane çıkışlarında

“gördünmü falanca kişi nası yaptı? “

” aaaa çok ayıp hem o daha bana borcunu ödemedi biliyomusun “

” vah vahhh bak sen şu yalancıya bide namaza geliyo “

vs. vs. hep dedikodu, birbiri ardına kazılan kuyular, kendini beğenmişlikler, en iyi ben yaparımlar…

Okuyarak öğrendiklerim ile yaşayıp öğrendiklerimin arasındaki bu çelişkilerden dolayı değişik arayışlar içine girdim… 96 yılından bu yana kendimi bulmak adına kişisel gelişim, insan psikolojisi, davranış bilimleri vb. konulu kitaplar okudum…Şimdi şu an kendimi burada buldum….

Bana eş zamanlı yardım edebilecek bilgilendirecek dahada açık söylemek gerekirse bana güvenebilecek kimse yok mu ???

‘Her şeyi RAB’be bırak, O’na güven, O, gerekeni yapar’ (Mezmur 37: 5).

Anonim
    Pasif

Hristiyantürk forum sitemize hoşgeldiniz sevgili Egemen 28,

Yüreğinizdeki Tanrı arayışı için Rab’be hamdederiz. Ait olduğunuz inancı detayli bir biçimde araştırdıktan sonra Hristiyanlığı da araştırmanıza sevindim. Kutsal Kitap’ta şöyle okuyoruz:

‘Bütün yüreğinizle beni arayacaksınız ve kendimi size buldurtacağım’ diyor Tanrı.

Tanrı Sözü olan Kutsal Kitap’ta Rabbimiz bizlere tüm yüreğimizle O’nu araştırdığımızda kendisini kesinlikle buldurtacağı sözü vermiştir. Bu nedenle Tanrı’ya güvenin..O kendisini, tüm gerçeklerini size açıklayacaktır. Bizler de bu konuda size severek yardımcı olmaya çalışacağız.

Rab’bin sizi bol bol bereketlesini ve tüm gizlerini size açıklamasını diliyorum.

Sevgiler
    Suna

Anonim
    Pasif

:)

inancım üzerine yapmış olduğum girişimler ve Mesih İsa ya yaklaşma isteğim sonucu bugün Hristiyan cemiyetten bi arkadaşla karşılıklı çay içip, biraz sohbet etme şansım oldu. Fazla bilgilendiğimi söylemek mümkün değil :)

Çünkü kendisiAslen Romanya vatandaşı ve dilimizi çok az biliyordu.

Buna rağmen güzel bi görüşmeydi… Karşımdaki kişininde Mesih İsa aşkıyla yandığını billmek oldukça mutluluk verici :)

Yaklaşık bir buçuk saatin ardından pazar günü bakırköyde bulunan protestan kiliseye birlikte gitmek için sözleştik :)

Çok mutluyum hamdolsun….

Mesihin esenliği yüreklerimizde hakem olsun ( Koloseliler 3:15 )

Sizleri seviyorummm :)

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.