Kıbrıs Kiliseleri için dua edelim..

• Bu konu 8 izleyen ve 12 yanıt içeriyor.
13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili Kardeşler,
    Dün ve bugün kıbrısta yayın yapan Volkan Gazetesi, kıbrısta ki Türk Kiliseleri ile ilgili haberler yapmaktadır. Haberlerde hristiyanlık propagandası hedef alınmaktadır. Ve burda bulunan tüm kiliseleri ve kilise evleri hedef olarak göstermektedirler. Tüm bu kötüleme , karalama, halkı galeyana getirme uğraşlarının sonuç vermemesi için dua edelim. Ve kiliselerle ilgili bilgileri yalnızca hristiyanlığı merak edenlerin ve bir kilise arayanların işine yaraması için dua edelim. Öyle ki bu yerleri Rab’be açık olan kişiler rahatça bulurken, kötüler bulamasın, ulaşamasın ya da her seferinde işleri ters gitsin. Rab onları kör etsin ama seçtiklerinin gözlerini açsın. Dua edelim ki orda bulunan kilise mensupları da bu haberlerden dolayı ürkmesinler, korku onları sarmasın. Her koşulda Rab’le beraber olmaya devam etsinler. Ve Rab onların da gözlerini açık tutsun. Çünkü onlar Rab’bin melek ordularıyla koruduğu kuzularıdır. Ruhsal gözleri açık olsun ki bu gerçeği görüp bundan güç alsınlar. Gerçekleşecek her tehdit ya da sıkıntıda bunu hatırlayıp cesaretle karşı durabilsinler. 2. Krallar 6:15-23 de olduğu gibi. Kötüleri kör etsin Rab, ama ona ait olanların gözlerini açsın, korunduklarını, Rab’bin onlarla olduklarını görsünler. Hiçbir şey onlara zarar veremesin. Bu haberi de Rab iyiye çevirsin, Ona kalbi açık olanların Rab’bin kuzularıyla temas kurmalarına yararlı olsun. Rab’bin adı her zaman, her koşulda, her durumda yüceltilemeye devam etsin, hiçbir güç buna engel olamasın. Amin.

Anonim
    Pasif

Dün ve bugün kıbrısta yayın yapan Volkan Gazetesi, kıbrısta ki Türk Kiliseleri ile ilgili haberler yapmaktadır. Haberlerde hristiyanlık propagandası hedef alınmaktadır. Ve burda bulunan tüm kiliseleri ve kilise evleri hedef olarak göstermektedirler.

DUA EDELİM..

Kardeş Aleksıs,
    kızınızın ameliyet olucağını,yazmışsınız,dualarımız siz ve aileniz için olucak. RAB İSA MESiH yanınızda olsun ve sifa versin.ameliyatının başarılı geçmesi için elleri ile kızına dokunsun,size ve eşinize dayanma gücü ve esenlik versin.bu konuda form’da diğer kardeşleriminde dua’cı olduğunu bilerek güçlü olun.esenlikle..

Sevgili,Tuba;
    Uydudan Kıbrıs T.V.sini ailece izliyoruz.RAB’bin IŞIĞI’nın olduğu heryere, İblis ve onun uşakları saldırır,biliyoruzki,karanlıkta olupta bu işi yapanlara fazla dokunmaz.kısacası normaldır saldırıya geçmesi.

Işık neden.. daha fazla ışıldasın,neden daha fazla aydınlık olsun,neden gerçek daha açık ve net ortaya çıksınki…! (Bundan rahatsız oldu Karanlık Güçler)
    Bu rahatsızlık verdi herhalde ve herzamanki..
    Düzenbaz oyunlarına tekrar baş vurdu.Kargaşa ve kötülük zaten onun işi.Ama Tuba’cığım İblis ancak TANRININ.. İZİN VERDiĞi ÖlÇÜDE.. HAREKET EDEBİLİR.
    Bunu biliyoruz Ama diğer yandanda..
    RAB İSA MESiH bize diyorki..
    Güvercin gibi saf,Fakat Yılan gibi kurnaz olun.Yüreğinizi serin tutun,o Gazeteci bir yandanda Müjdeye farkında olmadan hizmet ediyor.sizi duyuruyor RABBin işlerini duyuruyor.RAB bazende Kötülüklerden İYİLİK’de çıkarabilir.3 gün Oruç tutup,dua edeceğim KIBRIS’taki kardeşlere ve Hizmet eden ÇOBAN’larına.Tüm, tanıdık İnanlı kardeşlerime bildirip onlardanda dua etmelerini, istiyeceğim.AİLEMLE ve DUA larımızla, yüreğimiz Kıbrıs’ta olacak.

“Benim yüzümden insanlar size söğup,zulmettikleri,yalan yere size karşı her türlü kötü söz söyledikleri zaman ne mutlu size!.Sevinin,sevinçle çoşun!Çünkü göklerdeki ödülünüz büyüktür.Sizden önce yaşayan peyganberlerede böyle zulmettiler.”
    Matta 5:11

“Dünyanın ışığı sizsiniz.Tepeye kurulan kent gizlenmez.Kimse kandil yakıp tahıl ölçeğinin altına koymaz.Tersine kandilliğe koyar;evdekilerin hepsine ışık sağlar.Sizin ışığınız insanların önünde öyle parlasın ki ,iyi işlerinizi görerek göklerdeki Babamız yüceltilsin.”
    Matta 5:14

“RAB ezilenler için bir sığınak,
    Sıkıntılı günlerde bir kaledir.
    Seni tanıyanlar sana güvenir,
    Çünkü sana Yönelenleri hiç tek,
    Etmedin ya RAB..
    Mezmur 9:9.10

Anonim
    Pasif

‘Kaftanlarını yıkayan, böylelikle yaşam ağacından yemeye hak kazanarak kapılardan geçip kente girenlere ne mutlu!’ (Vahiy 22:14).

Kuzey Kıbrıs’ta Rab’bin kurmuş olduğu bu kiliseleri Rabbimiz ve Kurtarıcımz İsa adında bereketliyoruz. Rab’bin kurmuş olduğu bu kiliselere saldıran Şeytan’ı ve karanlık güçleri bağlıyoruz ve İsa Mesih’in itaatine esir ediyoruz. Rab bu kiliseleri ve kilisenin pastörünü korusun, bereketlesin, güçlendirsin ve tazelesin diye dua ediyoruz. Her gün yeni yeni canlar kiliseye katılarak gerçek yaşayan diri Rab’bi tanısınlar ve kurtulsunlar. İsa Mesih adında diliyoruz.. Amin

‘Ben kilisemi bu kayanın üzerine kuracağım. Ölüler diyarının kapıları ona karşı direnemeyecek’ (Matta 16:18).

Rab kendi kilisesini koruyor, koruyacaktır..
    Dualarımız sizlerle..

Anonim
    Pasif

Karanlik isiktan herzaman nefret etmistir.Bizim isigimiz insanlarin ortasinda parlasin ki onlar da isiga gelsinler.

Iftiralardan,saldirilardan ve bizlere karsi yapilan hertürlü kötülükten korkmayalim ve yilmayalim.Rab’bimiz güclüdür.O dünyayi yendi,bizlere de O’nu izlemek düsüyor.

Dualarimiz Kibris’taki kardesleimizledir.Yanliz onlarla degil Kuzey Kore,Pakistan,Islam ülkelerinde,komünist ülkelerinde cok zor sartlarda yasam mücadelesi veren,zulüm gören kardeslerimizledir.

Benim adımdan ötürü herkes sizden nefret edecek.Ama sonuna kadar dayanan kurtulacaktır. Matta 10,22

O zaman sizi sıkıntıya sokacak,öldürecekler.Benim adımdan ötürü bütün uluslar sizden nefret edecek. Matta 24,9

AMA

Korkma, ey küçük sürü! Çünkü Babanız egemenliği size vermeyi uygun gördü. Luka 12,32

Rab herbirimize cesaretlilik ruhu versin ve herbirimizi bolca bereketlesin.

Anonim
    Pasif

Çok Değerli Kardeşlerim,

‘İmanla Dua’dan daha güçlü hiçbirşey bilmiyorum ve bu yüzden de, yer-gök başımıza yıkılsa, hiçbirşeyden de korkmuyoruz. Çünkü, her zaman, ama her zaman, dualar sayesinde, galip geliyoruz.

Topluluğumuzdaki yeni imanlılar korkutulmaya çalışılıyor. Nitekim, gazete yazılarının hemen ardından, birkaç kişi ayrıldı ve artık gelmedi.Kardeşlerimin, duaları ile yanımızda olduğunu bilmek, çok büyük bir huzur veriyor. Bilhassa Saba kızkardeşimizin 3 gün oruç tutup, dua edecek olması, yüreğimize dokundu. Bunu bütün kilise ile ve büyük bir coşku ile paylaştım.

Hem Lefkoşa’daki ve hem de Girne’deki kilise, bir hafta oruç tutup dua edeceğiz. 14 Mart Pazar saat 14.00’de, Lefkoşa Kilisesinin resmi açılışı olacak. Onlar ise bizi kapatmaya çalışıyorlar. ABD ve AB’den ‘İnsan Hakları ve Dini Özgürlükler’ temsilcileri de geliyor. O gün, büyük bir savaş olacak. Daha doğrusu, ruhsal savaş bu gündür; şimdidir. Bu haftadır. Neticesi 14’dünde ortaya çıkacak. Bu yer, o bahsettiğim, ‘Cehennemin Dibi’dir.

Dualarınız da, göklere yükselen, sizden gelen ve sizde olan, İsa Mesih’in hoş aromasıdır. Baba buna dayanamaz. Mutlaka yanıtlar.

Sevgiler Hepinize.

Anonim
    Pasif
    Kemal Başaran;17623 wrote:
    Çok Değerli Kardeşlerim,

‘İmanla Dua’dan daha güçlü hiçbirşey bilmiyorum ve bu yüzden de, yer-gök başımıza yıkılsa, hiçbirşeyden de korkmuyoruz. Çünkü, her zaman, ama her zaman, dualar sayesinde, galip geliyoruz.

Topluluğumuzdaki yeni imanlılar korkutulmaya çalışılıyor. Nitekim, gazete yazılarının hemen ardından, birkaç kişi ayrıldı ve artık gelmedi.Kardeşlerimin, duaları ile yanımızda olduğunu bilmek, çok büyük bir huzur veriyor. Bilhassa Saba kızkardeşimizin 3 gün oruç tutup, dua edecek olması, yüreğimize dokundu. Bunu bütün kilise ile ve büyük bir coşku ile paylaştım.

Hem Lefkoşa’daki ve hem de Girne’deki kilise, bir hafta oruç tutup dua edeceğiz. 14 Mart Pazar saat 14.00’de, Lefkoşa Kilisesinin resmi açılışı olacak. Onlar ise bizi kapatmaya çalışıyorlar. ABD ve AB’den ‘İnsan Hakları ve Dini Özgürlükler’ temsilcileri de geliyor. O gün, büyük bir savaş olacak. Daha doğrusu, ruhsal savaş bu gündür; şimdidir. Bu haftadır. Neticesi 14’dünde ortaya çıkacak. Bu yer, o bahsettiğim, ‘Cehennemin Dibi’dir.

Dualarınız da, göklere yükselen, sizden gelen ve sizde olan, İsa Mesih’in hoş aromasıdır. Baba buna dayanamaz. Mutlaka yanıtlar.

Sevgiler Hepinize.

Kemal Başaran;17623 wrote:
    Bilhassa Saba kızkardeşimizin 3 gün oruç tutup, dua edecek olması, yüreğimize dokundu. Bunu bütün kilise ile ve büyük bir coşku ile paylaştım.

Ben ve hanimim ve kilisemdeki bazi kardesler de dua edip oruc tutacagiz.Saba kardesin örnek tutumunu kutluyorum.

[quote=Kemal Başaran;17623
    Dualarınız da, göklere yükselen, sizden gelen ve sizde olan, İsa Mesih’in hoş aromasıdır. Baba buna dayanamaz. Mutlaka yanıtlar..[/quote]

Aminnnn.Rab’bimiz cok merhametli ve iyidir.Kulaklari kutsallarinin duasina her zaman aciktir.Zafer Mesih’in ve inanlilarin olacaktir.

Sana ve kilisedeki kardeslere esenlik ve bereket diliyorum Kemal Abi.

Sevgiler ve saygilar.

Anonim
    Pasif

Kemal abi zaten biliyor olduğun bir şeyi tekrarlayayım şuracıkta: sabredilmesi gereken sancılı durumlar olabilir ama nihayetinde korkulacak bir şey yok. Gönlü samimi Hristiyanlar’a harp açmış bulunanlar insanlara değil Tanrı’nın kendisine harp açmış durumdalar. Bu gibi düşmanlıklara girişenlerin tek becerecekleri kendilerini yıpratmak. Tanrı’nın yenilmesine imkan var mı hiç… :-)

Hz. İsa Mesih efendimizin hayat önerisi tek çıkar yol. Çok yorar kendisini insan, bunu kabul etmedikçe. Kendisini heba eder. Kimseye zararının olabileceği yoktur çünkü neticede.

Anonim
    Pasif

Rabbim,Ruhta oradaki kardeşlerimin yanında ol,onlara dayanma gücü ver,onları kötülüklerden koru,başlarına kötü olay gelmesin,sana olan ibadetlerini sorunsuzca yapabilsinler,iblis in kır kemiklerini,ulaşamasın kardeşlerime,,,Ne mutlu aynı RAB de olana…

Baba,Oğul Ve Kutsal Ruh Adıyla,Amin †

sevgili Saba nında dediği gibi ; “Benim yüzümden insanlar size söğup,zulmettikleri,yalan yere size karşı her türlü kötü söz söyledikleri zaman ne mutlu size!.Sevinin,sevinçle çoşun!Çünkü göklerdeki ödülünüz büyüktür.Sizden önce yaşayan peyganberlerede böyle zulmettiler.”
    Matta 5:11

Anonim
    Pasif

Değerli Kemal Abi,
    İçinde bulunduğunuz durumdan daha ‘cehennemim dibi’ adlı yazınızı okuyunca fikir sahibi olmuştum.Ve inanılmaz üzüntü duydum ve yazdım da ‘keşke yapabileceğim bir şey olsaydı ama kalbim sizinle’ diye.Şimdi sevgili Saba’nın, Mutaf’ın ve Kores ve eşinin oruca başladığını öğrendim.Şuan belki aynı inanç ilkelerini benimsemiyoruz ama ben de inandığımız Yüce Tanrı’ya sizin için kendi çapımda dua edeceğim.Tanrım yürekten edilen duaları duyacak ve kabul edecektir.Yüce Tanrım size,sıkıntılara dayanabilme gücü versin….

Anonim
    Pasif

Kardeşlerim,

Hepinizi çok seviyorum. Daha durumu tam bilmeden bile, nelere katlanıyor, ne kadar yardımcı oluyorsunuz. Rab’be hizmetiniz boşuna olmayacak. Rab sizleri de hep bereketlesin. Pazar akşamı 14 Mart, herşey belli olacak. O zaman, Cehennemin Dibi (3) yazıp, hepinizi bilgilendireceğim. Bana Rab’de büyük mutluluk verdiniz. Rab bana böyle değerli kardeş ve kızkardeşler verdi.

Hele kardeşim Heaven! Hiç gülme modunda değilken bile beni güldürdü. “Tanrı İblis’in kemiklerini kırsın”mış. Kahkahalarınan güldüm. Saçını da yolaydı bari.

Hepinize minnettarım. Rab bereketlesin ve korusun. Sevgiler.

Anonim
    Pasif

Kemal Abi’ye ; :-)

Abi bianda içimden geldiği gibi ettim dua mı,çok üzüldüm,sinirlendimde,yani o “kırsın” tabiki mecazi anlamda ;-) Saygılar…

Anonim
    Pasif

Heaven;17654 wrote:
    Kemal Abi’ye ; :-)
    Heaven;17654 wrote:
    Abi bianda içimden geldiği gibi ettim dua mı,çok üzüldüm,sinirlendimde,yani o “kırsın” tabiki mecazi anlamda ;-) Saygılar…

Sevgili Heaven,
    Çok içten yazmışsın sevgili kardeşim, ben de bazen ‘Şeytan çatır çatır çatlasın’ diyorum kendi kendime şeytanı çatlatırcasına, hoşlarına gittiği için buna gülenler oluyor ..Aslında senin yazdığın Kemal abinin hoşuna gitmiş, benim de çok hoşuma gitti… Tabii ki mecazi anlamda söylemişsin.

Rab seni bereketlesin
    Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Hepinizin desteği, duası ve orucu için çok teşekkür ederim kardeşler. Orucu bu akşam 18.00 de sona erdirdik. Herşey güzel geçti. Rab bereketledi. Biraz yorgun olduğum için detayları başka gün yazacağım. Rab sizlerle olsun.

13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.