Kıbrıs Kiliseleri için dua edelim..

• Bu konu 2 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

” Sözüme uyarak sabırla dayandın.Ben de yeryüzünde yaşayanları denemek için bütün dünyanın üzerine gelecek olan denenme saatinden seni esirgeyeceğim.
    Tez geliyorum.Tacını kimse elinden almasın diye sahip olduğuna sımsıkı sarıl.”

Vahiy.3:10-11

Kemal abi dualarımız oruçlarımız ve tüm ruhumuz ile siz Kıbrıs Mesih imanlılarının yanındayız.
    10-03-2010 tarihinden itibaren sizin yeter dediğiniz güne kadar sabah, yarım saat sessiz zaman,dua,ve akşam altıya kadar oruça başlıyorum.Eşim bugün itibari ile orucuna başladı.
    Rab İsa Mesih,bizlerin dua ve oruçlarını kabul edeceğini,sizi ve kilisenizi bereketleyeceğini biliyoruz.

” Karanlık ölüm vadisinden geçsem bile,
    Kötülükten korkmam.
    Çünkü sen benimlesin.
    Çomağın değneğin güven verir bana.”
    Mezmurlar.23:4

Kemal Abi bana kıyamayıp bir kaç gün sonra tamam mutaf deme,bırak bu orucun tadını çıkarayım.

Anonim
    Pasif

Sevgili Mutaf Kardeşim,

Yazımı okudun mu? Merak ettim. Pazar günü oruca hepimiz son verdik dedim. Haberin var mı? Yoksa hâlâ oruçta mısın? Sağ isen, vevap ver lütfen.

Teşekkürler duaların ve orucun için. Herşeye değdi kardeş.

Anonim
    Pasif

Esenlik,lütuf ve Rab İsa Mesih’in paydaşlığı, Sen Kemal abim,kilisen,kuzularının ve tüm imanlılar ile olsun.

Abi hamd olsun yaşıyorum hemde Rab’de Aslanlar gibi.
    Evet Kemal abi epeyi bir süre yoktum.Biliyorsun zincirleme bir trafik kazasına karışmıştım kaza anında ve hastahane aşamalarında her zamanki gibi,oh oh cana birşey olmasın,zarar ziyan mala gelsin,elhamdülillah felan denildi, fakat canların acısı geçince mal ve çalışmadığımız günlerin yövmiyeleri ne olacak,kelamları başladı.
    Bende kardeşim ağzınızdan şeriatın kestiği parmak acımaz lafı eksik olmuyor, kazaya karışan herkes yasal hakkını arasın, benim arabam kaskolu, hatalı isem size ödeme yapar dedim.
    Kemal abi anlayacağın hem kazada darbe almıştım hem vücudumla, hemde karakol ile uğraştım,hamdolsun dün itibari ile hepsi halloldu.

Bu arada kilisenizin açıldığını biliyorum ve tüm yüreğim ile Rab’bimizin ışığının kilisenizde sonsuza dek parlayacağına inanıyorum.
    Abi itiraf edeyim önceki gün sanayi sitesinde sizi düşündüm,dedim galiba Kemal abi kilisesinin açılış telaşı ile benim oruç tutma yazımı unuttu.Birkaç sene tutarım artık diye düşünmeye başladım :)

Sağ olsun Saba yazmış.sana hatırlatmış.

Bu dönem hamdolsun çok bereketli geçmiş,siz kilisenizi açtınız,
    Emalie kardeş Rab İsa Mesihi Rab’bi ve Kurtarıcısı olarak kabul edip,kurtuluşu almış…Haleluya ismine övgüler olsun.

Tek üzüntümüz Saba kardeşin abisi kanser hastasıymış,kardeşimiz Saba Rab İsa Mesih’in iyi bir hizmetkarı,Rab onun ve bizlerin dualarını kabul edecektir. Amin

Kemal abi kilisen;
    “Yeni biçilmiş çayıra düşen yağmur
    gibi,
    Toprağı sulayan bereketli
    Yağmurlar gibi olsun.
    Mezmurlar.72:6

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.