Kutsal Ruh’un İşleyişi

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24584
  Anonim
  Pasif

  Aşağıdaki alıntı; Turgay ÜÇAL ve Derek MALCOLM’un “Ahlak” adlı kitabındandır:

  “Tanrı’nın çocukları Tanrı’nın tanıklarıdır. O’nun kurtarışının, O’nun müjdesinin tanıklarıdır. Bu nedenle doğruluk,dürüstlük onların yaşam temeli olmalıdır. Kendi dürüstlüğümüzün,doğruluğumuzun deneneceği birçok durumla karşılaşacaktır. Böyle durumlarda zihnimiz,gönlümüz tamamen doğruluk ve dürüstlükle işbirliğine hazır olmalıdır. Buna alıştırılmalıdır. Bu durum aynı zamanda Tanrı karakterininin bizde yansımasıdır. Bunun aksine davranış şeytanın bizi kendi yoluna çekmeye başlamasıdır. Çünkü yalanın babası şeytandır. İster küçük,ister büyük olsun yalanın temelinde şeytanın aldatması vardır. O, insanların karanlıkta yürümesini arzulamaktadır. Oysa ışıkta yürüyenin karanlıkla hiçbir ilişkisi olmamalıdır. Söylenilen yalan Tanrı’nın karakterine karşı olan bir davranıştır. Tanrı’ya karşı olan bir davranış da sürekli olarak Tanrı’nın kutsallığından uzaklaşmadır. Bunun ışığında dürüstlük kişinin kendi başına başarabileceği bir olay değildir. Doğru ve dürüst inanlı yaşamı Kutsal Ruh’uh bizde işlemesine bağlıdır. Kutsal Ruh’a açık yürek ikiyüzlü,sinsi yalanlardan uzak,Tanrı doğruluğunun aydınlığında bir yaşamdır.”

  ü

  #28418
  Anonim
  Pasif

  Bir İnanlı Kutsal Ruh ile Nasıl Dolabiir ?

  Bir kişi; İsa Mesih'i Rabbi ve kurtarıcısı olarak yaşamına aldığında bir takım farklı deneyimler yaşar. Dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır: İnsanlar Kutsal Ruh'la doldukları an; edindikleri deneyimler, birbirinden farklıdır. Kutsal Ruh'un alınması için; önce yüreğin Rab'be açılması ve sonra da insanın günahlı olduğunu görerek ; tövbe etmesi ve Mesih'i yaşamına Rab'bi ve Kurtarıcısı olarak kabul etmesi gerekmektedir.

  Kutsal Ruh ile dolabilmek için ; önce istekli olmamız gerekir.Bu olduğu anda; Kutsal Ruh; içvarlığımızda , özgür bir şekilde işlemeye başlayacaktır.

  ” Şarapla sarhoş olmayın; bu aşağılıktır. Tersine Ruh'la dolun. ” ( Ef. 5:18 )

  ” Ama Kutsal Ruh sizlere geldiğinde güç ile kuşanacaksınız. Yeruşalim'de, Yahudiye'de, Samiriye'de ve dünyanın en ırak köşelerine dek tanıklarım olacaksınız. ” ( Elç . İş. 1:8 )

  Kutsal Ruh'a neden gereksinim duymaktayız ? Bu sorunun yanıtını; bir an düşünüp , karar verelim.

  Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.