Kutsal Ruh'la dolmak için imanla nasıl dua edilir?

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Evangelist
    Anahtar yönetici

Kutsal Ruh’la Dolmak icin Nasil Ruhla Dua Edilir?

Sadece iman ile Kutsal Ruh’la dolabiliriz. Bununla beraber, gerçek dua imanınızı ifade edebileceğiniz bir yoldur. Aşağıdaki tavsiye niteliğinde bir duadır:

“Sevgili Göksel Baba, sana ihtiyacım var. Kendi hayatımı yönlendirdiğim için günaha düştüm ve sonuç olarak sana karşı günah işledim. Mesih’in çarmıhtaki ölümü ile günahlarımı bağışladığın için teşekkür ederim. Mesih’i hayatımın tahtına yeniden geçmesini istiyorum ve O’nu davet ediyorum. Bana Ruh’la dolmamı emrettiğin ve Kutsal sözünde vaad ettiğin için şimdi beni Kutsal Ruh’unla doldurmanı istiyorum. Yaşamımı yönlendirdiğin için ve beni Kutsal Ruh’la doldurduğun için teşekkür ediyorum.”

Bu dua kalbinizin arzusunu dile getiriyor mu? Eğer öyleyse, bu duayı edin ve Tanrı’nın sizi Kutsal Ruh’yla dolduracağına inanın.

Kutsal Ruh’la doldurulduğunuzu (yönlendirilmek ve güçlendirilmek) nasıl bilebilirsiniz?

Tanrı’nın sizi Kutsal Ruh’uyla doldurmasını istediniz mi? Şimdi Kutsal Ruh’la doldurulduğunuzu biliyor musunuz? Neye güvenerek?

(Tanrı’nın Sözüne ve Kendi güvenilirliğine : İbraniler 11:6; Romalılar 14:22, 23.)

Duygularınıza bağlı kalmayın. Tanrı Sözünün vaadi bizim yetkimizdir, duygularımız değil! Hristiyan Tanrı’nın Kendisine ve Sözüne güvenerek imanla yaşar. Bu tren şekli gerçek (Tanrı ve O’nun Sözü), iman (Tanrı’ya ve O’nun Sözüne güvenimiz) ve duygularımız (imanımızın ve itaatimizin sonuçları) arasındaki ilişkiyi açıklamaktadır. (Yuhanna 14:21). Tren vagon olsa da olmasa da gidebilir. Bununla beraber, vagon ile treni çekmek boş bir iştir. Aynı şekilde biz Hristiyanlar, duygularımıza veya hislerimize bağlı olmamalı fakat Tanrı’nın güvenilirliğine ve Sözündeki vaadlarine dayanmalıyız.

Ruh’ta nasıl yürüyebiliriz?

İman (Tanrı’ya ve vaadlerine güven) Ruh’la dolu bir yaşam sürdürebileceğimiz tek yoldur. Mesih’e hayatınızın her noktasında güvendikçe şunlar hayatınızda gerçekleşecektir :

Yaşamınızda daha çok Ruh’un meyvelerini göreceksiniz (Galatyalılar 5:22, 23) ve gün be gün Mesih’in benzerliğine dönüştürüleceksiniz (Romalılar 12:2; 2. Korintliler 3:18).

Dua yaşamınız ve Tanrı’nın Sözünü çalışma sizin için daha değerli olacaktır.

O’nun gücünü tanıklığınızda göreceksiniz. (Elç.İşl. 1:8).

Dünyaya karşı ruhsal çatışmaya hazırlanacaksınız (1.Yuhanna 2:15-17); bedene karşı (Galatyalılar 5:16-17); ve Şeytan’a karşı (1. Petrus 5:7-9; Efesliler 6:10-13).

O’nun gücüyle denenmelere ve günaha karşı direneceksiniz. (1. Korintliler 10:13; Filipililer 4:13; Efesliler 1:19-23; 2.Timoteyus 1:7; Romalılar 6:1-16).

Ruhsal Soluma

İmanla Tanrı’nın sevgisini ve bağışlayıcılığını yaşayacaksınız.

O’nunla yürümenize, yürekten hizmet etme arzunuza rağmen, eğer yaşamınızda Rabbi hoşnut etmeyen bir alan (davranış veya eylem) görürseniz, basitçe Tanrı’ya Mesih’in çarmıhtaki ölümüne dayanarak tüm günahlarınızı – geçmişteki, şimdiki ve gelecekteki – bağışladığı için teşekkür edin ve O’nunla ilişkinize devam edin.

Eğer yaşamınızın yönetimini bir günah ile – açık bir itaatsizlik eylemi- yeniden ellerinize alırsanız, ruhsal solunum yapın.

Ruhsal Solunum (nefes vererek kirli havayı çıkarma ve nefes alarak temiz havayı içimize alma) Tanrı’nın sevgisini ve bağışlamasını yaşamanız için imanla yaptığınız bir eylemdir.

1. Nefes Vermek – günahlarınızı itiraf etmek-günahınız konusunda Tanrı’yla aynı fikirde olmak ve sizi bağışladığı için O’na teşekkür etmektir (1.Yuhanna 1:9, İbraniler 10:1-25). İtiraf tövbeyi içerir. Tövbe, davranışlarınızın ve eylemlerizin değişmesidir.

2. Nefes Almak – yaşamınızın yönetimini Mesih’e teslim etmek ve imanla Kutsal Ruh’la dolmayı dilemektir. O’nun sizi yönlendirdiğine ve güçlendirdiğine, Efesliler 5:18 ‘deki buyruğuna, 1.Yuhanna 5:14, 15 ‘daki vaadine göre şimdi güvenin

train.gif

Tren vagon olsa da olmasa da gidebilir. Bununla beraber, vagon ile treni çekmek boş bir iştir. Aynı şekilde biz Hristiyanlar, duygularımıza veya hislerimize bağlı olmamalı fakat Tanrı’nın güvenilirliğine ve Sözündeki vaadlarine dayanmalıyız.

Ruh’ta nasıl yürüyebiliriz?

İman (Tanrı’ya ve vaadlerine güven) Ruh’la dolu bir yaşam sürdürebileceğimiz tek yoldur. Mesih’e hayatınızın her noktasında güvendikçe şunlar hayatınızda gerçekleşecektir :

Yaşamınızda daha çok Ruh’un meyvelerini göreceksiniz (Galatyalılar 5:22, 23) ve gün be gün Mesih’in benzerliğine dönüştürüleceksiniz (Romalılar 12:2; 2. Korintliler 3:18).

Dua yaşamınız ve Tanrı’nın Sözünü çalışma sizin için daha değerli olacaktır.

O’nun gücünü tanıklığınızda göreceksiniz. (Elç.İşl. 1:8).

Dünyaya karşı ruhsal çatışmaya hazırlanacaksınız (1.Yuhanna 2:15-17); bedene karşı (Galatyalılar 5:16-17); ve Şeytan’a karşı (1. Petrus 5:7-9; Efesliler 6:10- 13).

O’nun gücüyle denenmelere ve günaha karşı direneceksiniz. (1. Korintliler 10:13; Filipililer 4:13; Efesliler 1:19-23; 2.Timoteyus 1:7; Romalılar 6:1-16).

Ruhsal Soluma

İmanla Tanrı’nın sevgisini ve bağışlayıcılığını yaşayacaksınız.

O’nunla yürümenize, yürekten hizmet etme arzunuza rağmen, eğer yaşamınızda Rabbi hoşnut etmeyen bir alan (davranış veya eylem) görürseniz, basitçe Tanrı’ya Mesih’in çarmıhtaki ölümüne dayanarak tüm günahlarınızı – geçmişteki, şimdiki ve gelecekteki – bağışladığı için teşekkür edin ve O’nunla ilişkinize devam edin.

Eğer yaşamınızın yönetimini bir günah ile – açık bir itaatsizlik eylemi- yeniden ellerinize alırsanız, ruhsal solunum yapın.

Ruhsal Solunum (nefes vererek kirli havayı çıkarma ve nefes alarak temiz havayı içimize alma) Tanrı’nın sevgisini ve bağışlamasını yaşamanız için imanla yaptığınız bir eylemdir.

1. Nefes Vermek – günahlarınızı itiraf etmek-günahınız konusunda Tanrı’yla aynı fikirde olmak ve sizi bağışladığı için O’na teşekkür etmektir (1.Yuhanna 1:9, İbraniler 10:1-25). İtiraf tövbeyi içerir. Tövbe, davranışlarınızın ve eylemlerizin değişmesidir.

2. Nefes Almak – yaşamınızın yönetimini Mesih’e teslim etmek ve imanla Kutsal Ruh’la dolmayı dilemektir. O’nun sizi yönlendirdiğine ve güçlendirdiğine, Efesliler 5:18 ‘deki buyruğuna, 1.Yuhanna 5:14, 15 ‘daki vaadine göre şimdi güvenin.

Rab İsa, sana iman ediyorum. Beni korkutan herhangi bir şeyin beni ezmeyip,
    sana itaat etmeme engel olmaması için, imanımda beni destekle! Kilisene eşlik et,
    kilisenle beraber kal, çobanların ve müminlerin imanını güçlendir.
    Senin yardımınla kutsal Adını, duymak istemeyenlere bile duyuracağız!

cooltext25337399wn1.jpg

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.