Kutsal Kıtap Homoseksüellik Hakkında Ne Diyor?

 • Bu konu 5 izleyen ve 5 yanıt içeriyor.
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24266
  Anonim
  Pasif

  Kutsal Kitap homoseksüellik hakkında ne diyor? Homoseksüellik günah mıdır?

  Kutsal Kitap istisnasız homoseksüelliğin günah olduğunu söylüyor (Yaratılış 19:1-13; Levililer 18:22; Romalılar 1:26-27; 1.Korintliler 6:9). Romalılar 1:26-27 homoseksüelliğin özellikle,Tanrıyı inkar edip, ona itaat etmemenin sonucu olduğunu gösteriyor. Bir kişi günah ve imansızlıkta devam edince, Tanrı’nın onu daha da kötü ve ahlaksız günahlara teslim ettiğini görüyoruz. Öyle ki, Tanrıdan ırak bir yaşantının ne kadar boş ve umutsuz olduğunu öğrensin. 1.Korintliler 6:9′da Tanrı homoseksüellerin Tanrının krallığına girmeyeceklerini bildirmektedir.

  Tanrı hiç kimseyi homoseksüel arzularla yaratmaz. Kutsal Kitap’tan kişinin günah yüzünden, kendi kararıyla homoseksüel oluğunu öğreniyoruz (Romalılar 1:24-27). Kişi homoseksüelliğe karşı daha büyük duyarlılıkla doğmuş olabilir, tıpkı başkalarının şiddet ya da başka günahlara karşı daha duyarlı olabildiği gibi. Oysa bu, kişinin günahlı arzulara teslim olup günah işlemeye karar vermesini gerektirmez- Bir kişi öfke ya da hiddete karşı daha büyük bir yatkınlıkla doğmuş olsa da, bu onun bu arzularına teslim olmasını gerektirmiyor. Homoseksüellik için de aynısı geçerlidir.

  Halbuki, Kutsal Kitap homoseksüelliği başka günahlara kıyasla daha ‘büyük’ saymaz. Her bir günah Tanrının öfkesini uyandırır. Homoseksüellik, 1.Korintliler 6:9-10 ayetlerinde sayılan ve kişiyi Tanrının Egemenliğinden uzaklaştıran günahların sadece bir tanesidir. Kutsal Kitap’a göre Tanrı, zina eden, putlara tapan, adam öldüren ya da hırsızlık yapan kişileri bağışlayabiliyorsa homoseksüelleri de aynı derecede bağışlamaya hazırdır. Tanrı aynı zamanda kurtuluşları için İsa Mesih’e iman edenlerin hepsine günahı yenme gücünü sağlayacağının da sözünü veriyor – bu, homoseksüelliği de içermektedir (1.Korintliler 6:11; 2.Korintliler 5:17).

  Gotquestıons.com

  #32988
  Anonim
  Pasif

  Homoseksüellik gerçekten kutsal kitaba aykırı olsa, dünyadaki en az %30 insanı cehenneme atma hükmü vermiş olursunuz. Merhametli Rab bütün insanlığı günahın ve ölümün elinden kurtarmışken hala nasıl oluyorda sizler o günah bu sevap diye ayırıyorsunuz. Mesih İsa bunun için mi öldü. Hiçbirşey için günah diyemezsiniz olsa olsa bunun adı sadece hata ve uygunsuzluktur. Ama bir kişi eşcinsel olup İsa Rab’bim ve kurtarıcımdır derse onu kim yargılayabilir?

  #33004
  Anonim
  Pasif

  Sevgili Rabbuni,
  Üç yaşında, beş yaşında ve hatta bebek yaşta çocuklara tecavüz edip, işini bitirdikten sonra, sırf zevk olsun diye onları boğarak öldüren; yani kendisi bir ilâhmış gibi görüp, bunları kendisine “kurban” eden insanlar vardır.

  Veya, yarın sana birileri saldırıp da acımasızca, günlerce ve haftalarca, en korkunç işkenceleri yaptıktan sonra öldürmeden zevk alan insanlar olabilir.

  Ama, madem Mesih İsa’da kurtuluş vardır, bu tövbe etmemiş, yürekleri Rab’be boyun eğmemiş, yaptıkları ile gurur duyan insanlarla ebediyeti geçireceksin. Çünkü sen, bunları savunuyorsun. Tanrı seni dinlese, Cennet de hemen cehenneme döner.

  Sevgi ve Dualarımla.

  #33002
  Anonim
  Pasif
  rabbuni;13996 wrote:
  Homoseksüellik gerçekten kutsal kitaba aykırı olsa, dünyadaki en az %30 insanı cehenneme atma hükmü vermiş olursunuz. Merhametli Rab bütün insanlığı günahın ve ölümün elinden kurtarmışken hala nasıl oluyorda sizler o günah bu sevap diye ayırıyorsunuz. Mesih İsa bunun için mi öldü. Hiçbirşey için günah diyemezsiniz olsa olsa bunun adı sadece hata ve uygunsuzluktur. Ama bir kişi eşcinsel olup İsa Rab’bim ve kurtarıcımdır derse onu kim yargılayabilir?

  Sayin rabbuni

  Dünya’da isterse homoseksüellik % 30 degil yüzde 99 olsun Tanri gene o insanlari cehenneme atacaktir.Atmamasi icin tek yapmalari gereken sey ise TÖVBE etmeleri ve bu günahi aktif olarak sürdürmekten vazgecmeleri gerekmektedir.Sodom ve Gomorro sehirleri de o zamanlarda sehvet ve escinsel davranislarindan dolayi yargilandilar ve Tanri onlarin üzerine ates ve kükürt yagdirarak yok etti.Sizce o zaman Tanri sevgi Tanri’si degil miydi?Evet Sevgi Tanri’sidir ama ayni zamanda günahtan nefret eden ve günahin karsiligini mutlaka verecek olan ADIL Tanri’dir.

  rabbuni;13996 wrote:
  Merhametli Rab bütün insanlığı günahın ve ölümün elinden kurtarmışken hala nasıl oluyorda sizler o günah bu sevap diye ayırıyorsunuz. Mesih İsa bunun için mi öldü.?

  Merhametli Rab insanlari günahin ve ölümün esaretinden kurtarmistir.Fakat günah icinde yasayalim ve günahin sefasini sürelim diye de kurtarmamistir.Isa Mesih’in insanlari kurtarirken hep söyledigi “git artik günah isleme” ögüdünü ve sartini gözardi etmeyiniz.Isa Mesih’i escinsellik icinde yasayarak adeta yeniden carmiha gerdiginizi unutmayiniz.Böyle bir sapkinliginiz varsa biran önce TÖVBE etmeniz gerekmektedir.

  rabbuni;13996 wrote:
  Hiçbirşey için günah diyemezsiniz olsa olsa bunun adı sadece hata ve uygunsuzluktur..?

  Bu türküyü bir yerlerden duymustum.Özellikle liberal ve hümanist kiliselerde cokca kullanilir.Ve hatta önderleri ve üyeleri de gay ve lezbiyenlerden olusur.Ne diyeyim YAZIK.Pavlus’un ve Kutsal Kitab’in sözlerini tekrar okumaya baslarsaniz iyi edersiniz.

  rabbuni;13996 wrote:
  Ama bir kişi eşcinsel olup İsa Rab’bim ve kurtarıcımdır derse onu kim yargılayabilir??

  Bir kimse önceleri escinsel ise ve sonradan Isa Mesih’e iman edip onu Rab’bi ve kurtaricisi olarak kabul ettiyse ve bir daha eski yasamini günahli olarak sürdürmeyecekse tabi ki Rab Isa Mesih onu da kuzularinin arasina katacaktir.Böyle birini kimse yargilamaz.Ama eski halinde kalmaya devam ederse böyle birinin Tanri’nin agilinda yeri yoktur.

  Rab yüreginizde olsun.

  Sevgiler

  #33024
  Anonim
  Pasif

  Sevgili Rabbuni,
  Bu konuda yorum yapmaya gerek görmüyorum, çünkü Kemal Başaran ve Koreş kardeşlerimiz size gereken yanıtı vermişler. Ben de onların bu düşüncelerine tamamen katılıyorum. Kutsal Kitap’ta Romalılar 1:18-32’de Pavlus şöyle diyor:

  ‘Haksızlıkla gerçeğe engel olan insanların bütün tanrısızlığına ve haksızlığına karşı Tanrı`nın gazabı gökten açıkça gösterilmektedir.
  Çünkü Tanrı`ya ilişkin bilinen ne varsa, gözlerinin önündedir; Tanrı hepsini gözlerinin önüne sermiştir.

  Tanrı`nın görünmeyen nitelikleri -sonsuz gücü ve Tanrılığı- dünya yaratılalı beri O`nun yaptıklarıyla anlaşılmakta, açıkça görülmektedir. Bu nedenle özürleri yoktur.

  Tanrı`yı bildikleri halde O`nu Tanrı olarak yüceltmediler, O`na şükretmediler. Tersine, düşüncelerinde budalalığa düştüler; anlayışsız yüreklerini karanlık bürüdü.

  Akıllı olduklarını ileri sürerken akılsız olup çıktılar.
  Ölümsüz Tanrı`nın yüceliği yerine ölümlü insana, kuşlara, dört ayaklılara, sürüngenlere benzeyen putları yeğlediler.

  Bu yüzden Tanrı, birbirlerinin bedenlerini aşağılasınlar diye, onları yüreklerinin tutkuları içinde ahlaksızlığa teslim etti.

  Tanrı`yla ilgili gerçeğin yerine yalanı koydular. Yaradan`ın yerine yaratığa tapıp kulluk ettiler. Oysa Tanrı sonsuza dek övülmeye layıktır! Amin.

  İşte böylece Tanrı onları utanç verici tutkulara teslim etti. Kadınları bile doğal ilişki yerine doğal olmayanı yeğlediler.

  Aynı şekilde erkekler de kadınla doğal ilişkilerini bırakıp birbirleri için şehvetle yanıp tutuştular. Erkekler erkeklerle utanç verici ilişkilere girdiler ve kendi bedenlerinde sapıklıklarına yaraşan karşılığı aldılar.

  Tanrı`yı tanımakta yarar görmedikleri için Tanrı onları yararsız düşüncelere, yakışıksız davranışlara teslim etti.

  Her türlü haksızlık, kötülük, açgözlülük ve kinle doldular. Kıskançlık, öldürme hırsı, çekişme, hile, kötü niyetle doludurlar.
  Dedikoducu, yerici, Tanrı`dan nefret eden, küstah, kibirli, övüngen, kötülük üreten, anne baba sözü dinlemeyen, anlayışsız, sözünde durmaz, sevgiden yoksun, acımasız insanlardır.

  Böyle davrananların ölümü hak ettiğine ilişkin Tanrı buyruğunu bildikleri halde, bunları yalnız yapmakla kalmaz, yapanları da onaylarlar.


  Kutsal Ruh’un, ruhsal gözlerinizi açmasını ve sizi uyandırarak tövbeye yönlendirmesini diliyorum.  Sevgiyle kalın

  #28660
  Anonim
  Pasif

  Tanrı, “İnsanı kendi suretimizde, kendimize benzer yaratalım” dedi.Tanrı insanı kendi suretinde yarattı. Böylece insan Tanrı suretinde yaratılmış oldu. İnsanları erkek ve dişi olarak yarattı (YARATILIŞ:1:26-27).

  Tanrı insanları kendisine benzer olmak üzere yaratmıştır insanlar Allahın benzeyişinde ve suretinde yaratılmışlardır. İnsanlar Allah’tan ve onun benzeyişinden çok şey almışlardır. Her şeyden önce akıl, düşünce, irade vs. Burada dikkat ederseniz Allah’ın insanları erkek ve kadın olarak iki farklı can ve beden olarak yarattığı aşikardır. Bu gerçek gözümüzün önünde bütün çıplaklığıyla durmaktadır. insanlar erkek ve kadın olarak Allah’ın suretini yansıtırlar. Rab Allah daha en baştan insanı yaratırken erkek ve kadın olmasını, sınırlarını ve farklılıklarını ortaya koymuştur. İnsanları bu şekilde yaratmıştır.

  Rab Allah farklılıkları sever yarattığı her şeyde bunu görmek mümkündür. Peki Allah insanları bu şekilde yaratmışken insanlar nasıl olurda kendi yaratılış amaçlarının dışında eşcinsellik, homoseksüellik vs.gibi eylemler ve tabiatlar içinde kendilerini görmek isterler. Neden kimliklerini bu şekilde yansıtmaya ya da hiçbir zaman belki olmak istemedikleri kişiliklere bürünürler neden Rab Allah’ın tasarısı olan bu farklılığı ve çeşitliliği yakınlaştırırlar. Eşcinsellik, homoseksüellik vs.gibi durumlar Rab Allah’ın sınırlarını ve insanlar için ortaya koyduğu diri ve yaşam dolu amaçlarını bertaraf etmek değil de nedir?.Neden insanlar bu sınırları sürekli zorlarlar ya da sınırları tamamen yok etmek isterler? Elbette ki bu sorunun cevabı günah kavramıdır. Atalarımız olan Adem ve Havva’nın günahlarının tüm dünyaya yansımasıdır, dünyayı tutsak almasıdır. Ama gerçekte Allah’ın amacı ve tasarısı Rab İsa Mesih’te günahlarımızın bağışlanması ve kutsal kılınmaktır. Rab Allah dünyanın üzerindeki bu laneti kaldırmak ve insanların kendi kutsallığında ve benzeyişinde kendi yaratış amacına uygun olarak yaşatmak amacıyla dünyamıza kutsal ve kusursuz olan kuzuyu yolladı bu kuzu, Rabbimiz İsa Mesihtir. Bu tür şeyler (eşcinsellik vs.)bir tür bağımlılıktır kötü bir bağımlılık bu tür insanlara karşı Rab İsa Mesih göksel bir acı ve ızdırap duymaktadır. Onların bu kötü arzu ve isteklerden sıyrılıp kendisine gelmesini arzulamaktadır. Mesih İsa’nın merhameti ve inayetiyle kurtulmuş olan bizlerinde bu tür insanlar için yüreğimizde göksel bir merhamet ve onların gerçeğin ışığı olan İsa Mesihe gelip kurtulmaları ve Tanrı’nın kutsallığında yaşamaları için ruhsal sorumluluklar yüklenmeliyiz. Bunu her şeyden önce bu tür insanlara hükmetmeden onları gaddarca yargılamadan yapmalıyız. Çünkü biliyoruz ki sevgi bir çok günahı örter. Eğer çevremizde bu tür insanlar varsa onlar için göksel yakarışta bulunmalıyız. Rab Allah kelamında şöyle diyor: ‘Ben kutsalım, sizler de kutsal olun!’

  Evet Allah’ın amacı budur. İnsanların, Allah’ın benzeyişinde ve kutsallığında onun tüm göksel ve diri niteliklerini kusursuzca yansıtmak. O yüzden Rab bir iş başlattı. Bu iş İsa Mesih’in kanı ve bedeni aracılığıyla insanları her tür kötü arzu ve isteklerden özgür kılmak günahın insanlar üzerindeki esaretini kırmak, şeytanın tüm etkinliğine son vermek ve tüm insanların gerçeğin biincinde olarak Diri çoban olan Rab İsa Mesih’in göksel halkı olmak…Unutmayalım ki, Rab Allah kutsaldır ve günaha bakamıyacak kadar kutsaldır, ama Rab Allah aynı zamanda sevgidir ve adildir.

  Ve İsa Mesihin yeryüzüne geliş amacı hastaları özgür kılmaktır. İyilerin değil hastaların hekime ihtiyacı vardır. Ben günahkarları kurtarmaya geldim dedi Rab İsa Mesih. Hasta olan canlara ve ruhlara Rab İsa Mesih göksel şifa versin.Amin…

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.