Kutsal Kitap’i nasil okumamiz gerektigi hakkinda birkac öneri

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26664
  Anonim
  Pasif

  Okumaya duayla basla: Tanri’nin sana anlayis vermesi ve kendi Söz’ünden dolayi verecegi kutsama icin tesekkür et.

  Kutsal Kitab’i sabahlari eline al : Sabahlari ruhun daha dinamik oluyor ve günün gelismelerinden dolayi bir baski altinda olmadan Tanri’nin düsüncesini icimize almak daha kolaydir.

  Kutsal Kitab’in tamami Tanri Söz’üdür.Bunun icinde kolay anlasilan ve zor olan kitaplar da mevcuttur.Ilk önce Yeni anttlasmanin ilk dört bölümü olan Matta,Markos,Luka ve Yuhanna bölümlerini oku.Ya da Eski Antlasmanin tarih kitaplarini oku.Mektuplar da cok önem tasiyor.Orda Hristiyan yasami icin önemli pratik aciklamalar vardir.Mezmurlar ve peygamberlik sözleri ise bizlere Tanri’nin Israil Halkiyla olan iliskisini ve ayni zamanda biz hristiyanlar icin yararli ve sevindirici olaylari okuyabiliriz.

  Kutsal Kitab’i devamli ve düzenli olarak okuyun:Böylelikle Tanri Söz’ündeki baglantilari ve ayetlerin birbirlerini tamamlamasini ve aciklamasini daha iyi anlayabilirsin.Yeni Hayatini yönlendirmen icin Tanri’dan verilecek uyarilar ve tesvikler Kutsal Kitap’ta rehberin olacaktir.Böylece Rab’bin yüceligine yarasir bir hayat sürebilirsin.

  Kutsal Kitap’tan Isa Mesih (Yesuah)’i, kurtaricini arastir.Mesih kendini orda degisik sekillerde gösteriyor.Ki onu daha iyi taniyasin ve onda sevinc ve esenlilige kavusasin.

  Kutsal Kitab’i daha iyi anlayabilmen icin Kutsal Kitap hakkinda yazilmis yorumlar ve aciklamalar da sana yardimci olacaktir.

  Yanliz yapilan bu yorumlari ve aciklamalari yapanlarin güvenilir kisiler olmalarina ve Kutsal Kitab’i Tanri Söz’ü olarak kabul etmis kisiler olmasina dikkat et.

  Tanri’nin sana gösterecegi seyler icin tesekkür et.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.