ANASAYFA Forum KUTSAL KİTAP (KİTABI MUKADDES) Kutsal Kitap Kutsal Kitap’a Göre Tanrı’nın Sözü Değiştirilemez

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26009
  Anonim
  Pasif

  Kutsal Kitap’a Göre Tanrı’nın Sözü Değiştirilemez

  Tevrat (Tora)

  ‘Antlaşmamı seninle ve soyunla kuşaklar boyunca, sonsuza dek sürdüreceğim. Senin, senden sonra da soyunun Tanrısı olacağım’ (Yaratılış 17:7).


  ‘Tanrı, “Hayır. Ama karın Sara sana bir oğul doğuracak, adını İshak*fç* koyacaksın” dedi, “Onunla ve soyuyla antlaşmamı sonsuza dek sürdüreceğim’ (Yaratılış 17:19).


  ‘Tanrınız RAB`bin Tanrı olduğunu bilin. O güvenilir Tanrı`dır. Kendisini sevenlerin, buyruklarına uyanların bininci kuşağına kadar antlaşmasına bağlı kalır’ (Yasa’nın Tekrarı 7.9).


  ‘Tanrınız RAB`bin Tanrı olduğunu bilin. O güvenilir Tanrı`dır. Kendisini sevenlerin, buyruklarına uyanların bininci kuşağına kadar antlaşmasına bağlı kalır’ (Yasa’nın Tekrarı 7:9).


  ‘Bu andın sözlerini duyup da kimse kendi kendini kutlamasın ve, `Kendi isteklerim uyarınca yaşasam da güvenlikte olurum diye düşünmesin. Bu herkese*fl* yıkım getirir..’ (Yasa’nın Tekrarı 7:9).,

  Mezmur ( Ketthubim)

  ‘Sonsuza dek ona sevgi göstereceğim, Onunla yaptığım antlaşma hiç bozulmayacak.Soyunu sonsuza dek, Tahtını gökler durduğu sürece sürdüreceğim.

  Çocukları yasamdan ayrılır, İlkelerime göre yaşamazsa; kurallarımı bozar, Buyruklarıma uymazsa, isyanlarını sopayla, Suçlarını dayakla cezalandıracağım.

  Ama onu sevmekten vazgeçmeyecek, Sadakatime sırt
  çevirmeyeceğim.Antlaşmamı bozmayacak, Ağzımdan çıkan sözü değiştirmeyeceğim’ (Mezmur 89:28-34).


  ‘Ya RAB, sözün Göklerde sonsuza dek duruyor. Sadakatin kuşaklar boyu sürüyor, Kurduğun yeryüzü sapasağlam duruyor’(Mezmur 119:89-90).

  ‘Sözlerinin temeli gerçektir, Doğru hükümlerinin tümü sonsuza dek sürecektir’ (Mezmur 119:160).

  Tanrı`nın yaptığı her şeyin sonsuza dek süreceğini biliyorum. Ona ne bir şey eklenebilir ne de ondan bir şey çıkarılabilir. Tanrı insanların kendisine saygı duymaları için bunu yapıyor’(Vaiz 3:14).

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.