ANASAYFA Forum KUTSAL KİTAP (KİTABI MUKADDES) Kutsal Kitap Kutsal Kitap’a Göre Tanrı Sözü’nün Sonsuzluğu ve Değişmezliği

 • Dieses Thema hat 2 Teilnehmer und 1 Antwort.
Ansicht von 2 Beiträgen - 1 bis 2 (von insgesamt 2)
 • Autor
  Beiträge
 • #25999
  Anonym
  Inaktiv

  Kutsal Kitap’a Göre Tanrı Sözü’nün Sonsuzluğu ve Değişmezliği

  Mezmur 33:11‘Ama RAB`bin planları sonsuza dek sürer, Yüreğindeki tasarılar kuşaklar boyunca değişmez.’


  Mezmur 111:7-8… Yaptığı her işte sadık ve adildir, Bütün koşulları güvenilirdir;Sonsuza dek sürer, Sadakat ve doğrulukla yapılır’.

  Mezmur 119:152… ‘Çoktan beri anladım Öğütlerini sonsuza dek verdiğini.’

  Mezmur 119:160… ‘Sözlerinin temeli gerçektir, Doğru hükümlerinin tümü sonsuza dek sürecektir’.

  Matta 28:19-20… ‘Bu nedenle gidin, bütün ulusları öğrencilerim olarak yetiştirin; onları Baba, Oğul ve Kutsal Ruh`un adıyla vaftiz edin.

  Size buyurduğum her şeye uymayı onlara öğretin. İşte ben, dünyanın sonuna dek her an sizinle birlikteyim.’

  Luka 21:33… ‘Yer ve gök ortadan kalkacak, ama benim sözlerim asla ortadan kalkmayacaktır.’

  Yuhanna 1:-2… ‘Başlangıçta Söz vardı. Söz Tanrı`yla birlikteydi ve Söz Tanrı`ydı. Başlangıçta O, Tanrı`yla birlikteydi.’

  Yuhanna 1:14… ‘Söz, insan olup aramızda yaşadı. O`nun yüceliğini Baba`dan gelen, lütuf ve gerçekle dolu biricik Oğul`un yüceliğini gördük’.

  1.Petrus 1:23-25… ‘Çünkü ölümlü değil, ölümsüz bir tohumdan, yani Tanrı`nın diri vekalıcı sözü aracılığıyla yeniden doğdunuz.

  Nitekim, ‘İnsan soyu ota benzer, Bütün yüceliği kır çiçeği gibidir. Ot kurur, çiçek solar, Ama Rab`bin sözü sonsuza dek kalır.’ İşte, size müjdelenmiş olan söz budur.

  Esinleme 14:6-7… ‘Bundan sonra göğün ortasında uçan başka bir melek gördüm. Yeryüzünde yaşayanlara -her ulusa, her oymağa, her dile, her halka- iletmek üzere sonsuza dek kalıcı olan Müjde`yi getiriyordu.

  Yüksek sesle şöyle diyordu: “Tanrı`dan korkun! O`nu yüceltin! Çünkü O`nun yargılama saati geldi. Göğü, yeri, denizi, su pınarlarını yaratana tapının!’

  #32334
  Anonym
  Inaktiv

  Nitekim, ‘İnsan soyu ota benzer, Bütün yüceliği kır çiçeği gibidir. Ot kurur, çiçek solar, Ama Rab`bin sözü sonsuza dek kalır.’

  Teşekkürler Suna Abla bu güzel paylaşım için…

Ansicht von 2 Beiträgen - 1 bis 2 (von insgesamt 2)
 • Du musst angemeldet sein, um auf dieses Thema antworten zu können.