Kutsal kitap karşiti!

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Değerli Kardeşlerim,

Bu sitede, gerek Chat kanalında gerekse Forumlarda çeşitli konularda paylaşımlarda bulundum. Hristiyan olmayanlar kadar farklı Hristiyan öğretisi almış kardeşlerimle de sohbetlerim oldu. Bu paylaşımlarımda kullandığım kelimeleri özenle seçmeye gayret ettiğimi düşünüyorum.

Her Hristiyanın gibi bende en yüce yetkinin Kutsal Kitap olduğuna iman ediyorum. Farklı Kutsal Kitap yorumlarımızın olması dilimizi bozmalı mı? Eğer kişiyi kardeşimiz olarak görüyorsak onu “Kutsal Kitap karşıtı” biri olarak yargılama hakkımızın olmadığını düşünüyorum. HristiyanTürk Sitesi yetkililerince Kutsal Kitap karşıtı olarak suçlanmam bana çok ağır geldi. Ben kimseye sürçme taşı olmak istemem. Rab’den korkarım.
    Oysa “Bebek Vaftizi” konusunu Forumlara taşıdığım ilk yazımda yaşanabilecek tatsız durumlara karşı bakış açımı belirtmiştim. Lütfen bu yazın tekrar okunsun! Bu nedenle sitede yazmama kararı aldım. Bu kararım site yetkililerinin dediği gibi “böyle kacip gitmek(Bana göre benlige uyarak küsüp gitmek)” değil; sadece bu seviyede bir tartışmanın içinde bulunmak istemeyişimdendir. Yoksa “Bebek Vaftizi” ile ilgili son yazımdan sonra yayımlanan (Sarkis Paşaoğulu) yazıya yönelik çok yazacak şeylerim olacağı kesindir!

Sizlerin bu konular üzerinde daha büyük bir yetkiyle konuşabildiğinizden, artık başkasının görüşlerine gereksinim duymayacak kadar zeki ya da anlayışlı insanlar olduğunuzu anladım!

Rab hepimizi bereketlesin!

Anonim
    Pasif

Bu forumda veya günlük yaşamımızda ne için düşünüyoruz?
    “Çöle ne görmeye” gidiyoruz?

Söylediklerimde Kutsal Kitap gerçeğine aykırı şeyler varsa, kardeşim beni uyaracak. Uyarmazsa kardeşim değildir.

Eğer bir yanlış varsa, Kutsal Kitap’a karşı olan söylediklerim, yorumlarımdır. Kişi olarak ben değilimdir.

Benliğimin uç vermesine izin vermemeliyim.
    Kimse “Papa”, yanılmaz değil…

Şimdi ben insanların onayını mı, Tanrı`nın onayını mı arıyorum? Yoksa insanları mı hoşnut etmeye çalışıyorum? Eğer hâlâ insanları hoşnut etmek isteseydim, Mesih`in kulu olmazdım (Galatyalılar 1:10).

Safsataları, Tanrı bilgisine karşı diklenen her engeli yıkıyor, her düşünceyi tutsak edip Mesih`e bağımlı kılıyoruz (2. Korintliler 10:5).

Sevgi bizi diğer topluluklardan ayıran en önemli farktır. Yorum ve eleştirilerimizi sevgiyle yapmaya zorunluyuz.

Size yeni bir buyruk veriyorum: Birbirinizi sevin. Sizi sevdiğim gibi siz de birbirinizi sevin (Yuhanna 13:34).

Çağrımız budur…

Anonim
    Pasif

Bu mesajını okuduğumda çok şaşırdım, gerçi uzun bir süredir forumu takip edemiyorum, ne tür tepkiler aldığını bilemiyorum ayrıntısıyla.. Ama yazdığın yazıdan, çok kırıldığını anlıyorum. Anladığım kadarı ile, bebek vaftizi konusundaki görüşlerin sıkıntıya sebep olmuş. Bu konu farklı kiliselerde farklı şekilde yorumlanan ve uygulanan bir konu. Sadece katolik ve ortodoks kiliselerde değil, bazı protestan kiliselerde de uygulanır bebek vaftizi. Mesela presbiteryenlikte uygulanır, ki presbiteryenlik te reform kiliselerindendir, protestandır. Böyle tartışmalı bir konuda , tüm hıristiyanların hemfikir olmadıkları bir konuda yapılacak yorumları kişisel olarak faydalı görüyorum ve konuya devam etmenizi, örneğin bahsettiğiniz Sarkis Paşaoğlu’nun yazısı hakkındaki yorumlarınızı bizimle paylaşmanızı bir forum kullanıcısı olarak istiyorum. Zaten forumlar bunun için vardır, farklı görüşleri ve uygulamaları görmek, tanımak, düşüncemizde ve öğretimizde yetkinleşmek. Forumda artık yazmama kararını gözden geçirmeni ve değerli yazılarınla forumda bulunmanı istiyorum. Rab hepimizi bereketlesin.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.