Kuşku…

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Kuşku..
    Sanıyorum,bunu bir çoğumuz yaşamışızdır.

Kuşku düşünce olarak iki yolun arasında kalmak mıdır,acaba ?
    Yada Gideceğin yol,bulunduğun konumda,kişileri tartarken,duyulan güvensizlik midir.!
    Veya kaygı ve endişe içinde olmak ve korkuyla umut arasında bocalamak mıdır,sizce.?
    Dikkat ettiyseniz,bahsettiğim sözcükler,olumsuz.
    İki karar arasında, ikilemeye düşmek..
    Sonuc mu.. düşüncelere olan saldırı. kuşku dolu düşünceleri başlatan iblis.

Kutsal Kıtap’ımız der ki:
    “Daha ne zamana kadar böyle iki taraf arasında dalgalanacaksınız.
    1 Krallar 18:20

zaman zaman dünyasal işlerimizde,ev,iş,yada içinde bulunduğumuz her hangi bir ortamda,çoğu kez karşılaşmıyor muyuz.!Kuşku ile
    Sosyal ortamlarda,Ruh’un sesini duymayabiliyoruz.veya Kutsal Ruh’un sesini duymayı,es geçiyoruz diyeyim.
    Oysa kuşku; Tanrı’nın sözüne karşıt düşünceler şeklinde, ortaya çıkıyor,buda bazen bizlere ağır bedeller ödetebiliyor.Düşüncelerimizde, bize konuşan Tanrı sesi ile iblis’in sesini kolaylıkla ayırt edebilme yeteneğine sahipsek,zaten hiç problem yaşamayız.Tanrı sözünü iyi bilirsek Kuşkuyu yaratan İblis’in sesini,ve bizlere anlattığı yanlış şeyleri,yönlendirişleri zaten ciddiye almayız.
    Kazancımız ,ruhsal esenliğimiz ve Tanrı’sal iyilik.

“Yaşam diyarında,Rab’bini iyiliğini göreceğimden kuşkum yok.”
    Mez27:13

Şeytan imanla dolu bir yürekte, ne kadar inançlı kişiler olduğumuz gerçeği bildiğinden dolayı,değişik yöntemler kullanarak saldırılarını sürdürür,Aklımıza soktuğu kuşku , imansızlık,ve karmaşadır.İsa Mesih’in bizlere sağladığı Kurtuluşu elimizden almaktır.

Kutsal Kıtap’ımızda;
    Tanrı, Musa’ya halkı için Fravuna gitmesini söylediğinde,Musa:
    “Ben kimim ki fravuna gidip İsraillileri Mısır’dan çıkaracağım “
    Mısırdan çıkış 3:7

Diye karşılık vermişti.Tanrı O’na:
    “Kuşkun olmasın,ben seninle olacağım “demişti.

Kuşku duyduk..
    Farzedelim..yaşadığımız bir ortamda yada bir olayda.

“Çünkü kuşku duyan kişi rüzgarın sürükleyip savurduğu deniz dalgasına benzer”Yakup1 :6

Savrulmak,dağılmak,parçalanmak mı istiyoruz.o zaman,kuşku duymaya
    devam edelim.devam etmekle yetinmeyip Tanrı’sal isteği yok farzedelim,
    ve günahin kapılarını kendimize açalım.:(

Düşüncelerimizde Tanrı’sal öğreti varsa korkmamıza bir neden yok.
    Ya yoksa eğer.!

“Bu şeyler kıskançlığa,çekişmeye,iftiraya,,kötü kuşkulara,düşünceleri yozlaşmış ve gerçeği yitirmiş kişilerin durmadan sürtüşmesine yol açar”
    1 Timoteus 6:3.

Oysa Tanrı isteği bu değil.
    “Kötü düşüncelerimizden,kafalar içinde beliren ikilemlerden,sıkıntı veren fikirlerden kurtulmak istiyorsak;
    Bu düşüncelerden kurtulmak için,Tanrıdan Dua ile yardım isteyelim.
    Tanrı’nın bizimle olması ve buna olan inanç’ımız,İblis’e her zaman geri adım attırır.
    Yüreğimizdeki imanla ,olumlu davranıp,olumlu düşündüğümüzde bunu gerçekleştirebileceğimize inanırsak,şeytan’ın eğemenliğine zarar vereceğimizi, bizlere anlatan ,bizleri bu konuda uyaran Kutsal Kıtap’ımız.

“Yanlız hiç kuşku duymadan,imanla istesin.”diyor Tanrı.
    Yakup 1:6 ‘tıncı ayette.

“İmanla dua ederseniz,dilediğiniz her şeyi alırsınız.”
    Matta 21:22

Dene beni ya Rab,sına;
    Duygularımı,düşüncelerimi yokla.
    Çünkü sevgini hep göz önünde
    tutuyor;
    Senin gerçeğini yaşıyorum ben.
    Mezmur 26:2.3

Esenlik ve İsa Mesih’in sevgisi tüm Kardeşleri bereketlesin.Amin.

Anonim
    Pasif

Sayin Saba sana katiliyorum. Zaten kusku bizim zayif inanma gucumuzun dogurdugu olumsuz sonuc. Gercek gozlerimizin onundeyken, kalbimize dokunurken onu onemsememek icin sarf ettigimiz caba kuskuyu kimi zaman guclendiriyor kimi zaman daha oteye giderek bizi yanlisa sevkediyor. Bahsettiginiz kuskudan bizleri ancak iman kurtariyor. RAB İSA’ya duydugumuz derin sevgi ile kuskulari yenmis kisileriz. RAB herkesin gozlerini acsin, bizleri kuskuda savrulmaktan korusun.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.