Kurtuluş hemen şimdi : –

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

KURTULUŞ ŞİMDİ : –

Rab’bimiz ve Kurtarıcımız İsa’nın birçoklarımıza çağrısı, olağan üstü yöntemlerle, düşler veya görümlerle olmuştur. Bizler de diz çöküp, O’nu hayatımıza ve kalbimize, hem Rab’bimiz ve hem de Kurtarıcımız olarak kabul ettik. Böylelikle iman edip, yeniden doğduk.

Bazı kişiler ise ne yapacaklarını bilmiyorlar. Nasıl kurtulabileceklerini anlamıyorlar. Onlar da, diğerlerinden duydukları gibi, bir takım Ruhsal Tecrübeler’in gelmesini bekliyorlar. “Belki İsa, bir rüyada bana da gelir, beni de çağırır” diye umit ediyorlar ve bunu dört gözle bekliyorlar.

İşte bu yazım, onlar içindir. Sakın, Şeytan’ın bu yalanına inanmayın arkadaşlar. Sizleri kurtaran görümler değil, ruhsal tecrübeler değil; ne de duygularınızdır. Sizi kurtaracak olan İsa Mesih’tir. Ama bunu, sizin kararınız ve isteğiniz dışında yapamaz. Zorla kimseyi kurtarmaz. O herkes için öldü. Herkesin kurtulmasını ister. Ama herkes kurtulmayacaktır. Kurtulanların sayısı çok az olacaktır. Çünkü O’nu Kurtarıcı ve Rab olarak kabul etmeyenler çoktur.

Evet arkadaşlar. Bu sadece bir karar meselesidir. Sizin kararınızdır ve bu kararı ‘hemen şimdi’ verebilirsiniz. Yarını beklemeye gerek yok. Kurtuluşa ‘hemen şimdi’ ulaşabilirsiniz. Birşeyler olmasını beklemenize lûzum yoktur. Ne gibi şeyler mi:-

1) Benim kafamda daha bazı sorular var. Daha herşeyi tamamen anlamış değilim.
    2) Duygusal olarak kendimi hazır hissetmiyorum.
    3) Benim hâlâ kurtulamadığım bazı günahlarım var.
    4) Aile ve dostların düşüncelerinden çekiniyorum.
    5) Hayatımın çok fazla değişmesinden korkuyorum.
    6) Şimdi değil, ileride yaşlandığım zaman bu konuları düşüneceğim.
    7) Bu konulara pek vakit bulamıyorum.

Hakikaten kurtulmak istiyorsan, bütün bunları bir tarafa atmalısın. Ne isterse olsun, bedeli ne olursa olsun, hiç önüne ardına bakmadan, Rab’bin önünde diz çökmelisin. İşte bu sebeplerden dolayıdır ki, kurtulacakların sayısı çok azdır. Herkes hep, bu sebeplere sarılır. “Ben karşı değilim” düşüncesinin onları kurtaracağını sanırlar. Nuh’un gemisine binmeyip yok olanların da, Sodom ve Gomora’dan çıkmayıp mahvolanların da, yukarıdakilerine benzer sebepleri vardı. Ama ancak, karar verip de gemiye binenler; Sodom ve Gomora’dan çıkanlar kurtuldu. Belki onlar da herşeyi tam olarak bilmiyorlardı. Belki onlar da her şeyi tam olarak anlamıyorlardı. Ama itaat ettiler ve kurtuldular.

Kurtuluş hemen şimdidir. Yarın değil. Yarın çok geç olabilir. Aşağıdaki gibi dua ederseniz, Kurtarıcınız yüreğinize gelecek ve sizi esir kılan her şeyden hür kılacak, sizi yepyeni bir yaratık yapacaktır.

“Ey İsa! Senin kim olduğunu tam olarak bilmiyorum. Anlayamıyorum. Ama anlamaya, bilmeye çalışıyorum. Bana yardım et. Niye bakireden doğdun? Niye Ruh’tan doğdun? Niye sana ‘Kelâm-ullah’ deniliyor? Niye sana ‘Mesih’ deniliyor? Niye, hiçbir peygamber hakkında vahiy yokken, senin hakkında 300 den fazla vahiy vardır? Herkes mezarında yatırken, niye bir tek senin mezarın boştur? Kimsin sen ey İsa? Seni anlamama, bilmeme yardım et. Sen hakikaten, beden almış Tanrı mısın? Meleklerinin yerine, kendin gelmeyi mi tercih ettin? Hakikaten tek Kurtarıcı mısın? Gözlerimi aç ki göreyim ya rab. Bütün bunlar doğruysa, sana yalvarıyorum; beni es geçme. Kurtar beni de. Ne gerekiyorsa yap. Beni Şeytan’dan ve yalanlarından koru. Beni aydınlat. Gerçeği bilmeme, kurtuluşa erişmeme yardım et. Beni, karanlıklar içerisinde kaybolmuş, ne yaptığını, nereye gideceğini bilmeyen bir öksüz gibi bırakmayacağına eminim ve sana şimdiden teşekkür ederim.”

Bu dua, en küçük imana sahip birilerinin bile edebileceği bir duadır. Yine de, sözleri kendi düşüncenize göre değiştirebilirsiniz. Yeter ki samimi olun. Yeter ki bilmek, bulmak ve kurtulmak isteyin. Rab bu duayı kesinlikle duyacaktır. Hayatınızı O’na teslim etmenize yardımcı olacak, sizi her konuda aydınlatacaktır. Bu şekilde dua etmişseniz, kendinize mutlaka bir İncil alıp okuyun ve imanlı bir topluluğa katılın. Yeni yaşamı hissettik sonra “Haleluyah” diye haykıracaksınız. Daha şimdiden, sizlere “Hoş Geldiniz” diyoruz.

Rab’bin Sevgisi ve Işığı üzerinizde olsun.

Anonim
    Pasif

Bazı kişiler ise ne yapacaklarını bilmiyorlar. Nasıl kurtulabileceklerini anlamıyorlar. Onlar da, diğerlerinden duydukları gibi, bir takım Ruhsal Tecrübeler’in gelmesini bekliyorlar. “Belki İsa, bir rüyada bana da gelir, beni de çağırır” diye umit ediyorlar ve bunu dört gözle bekliyorlar.

Değerli Kemal Abi..
    Geçen gün bir kardeşle paylaşırken ona Rab’bi ne şekilde arayarak bulduğumu anlattım.Yanlız hiç kimseyi yanlış yönlendirmek istemem.Bu herkesde bu şekilde olacak diye bir şey de söz konusu degil.
    “Rabbimiz bazı insanları değişik şekilde çağırır.Bu her kişide farklıdır.Ama hepsinde benzer birşey vardır,bu hiç değişmez” diye de bir cümle kurmuştum.O benzer şey Rab’bi kurtarıcı kabul etmek ve imandı. Katır kadar inatcı olan (geçmişimde)bana, gelişi rüya ile oldu ki, ben hala bile çok,zor rüya görürüm ve sabah ta hiç bir şeyi hatırlamam.
    Ben geçmişte, arayış içinde degildim.Kızım rüyama gelmeseydi,bugün imanlı olup kurtuluşu bulamayabilirdim. O zaman bilmiyordum, sonra ögrenmiştim Kızım bana, Kutsal Kitap’tan bir ayet vermişti.Beni o ayeti bulmam için yönlendirdi.Araştırmalarım sonucu iman ettim.
    Seninle hemfikirim.Geçmişte bilgi alabilecegim kimse bulamadım.Sadece kitaplarla yetindim. Simdi imkanlar daha çok.Ve insanlar daha şanslı.Ben 95’te İsa Mesih’i Rab ve Kurtarıcı kabul ettim.
    Rab’bi ve O’nun Kurtuluş Müjdesi’ni duyanlar iman etmeliler.
    Rüyalara gelince ..evet bu konuda da sana katılıyorum. Her rüya Rab’den degildir.

HER RÜYA RAB’DEN DEGİLDİR.
    Tanrı, uydurma rüyaların yalanlarıyla, halkı baştan çıkaranlara karşıdır. Bize Kutsal Kitab’ında bunu söyler.Bu nedenle bir rüyanın Rab’den olup olmadığina çok dikkat edilmeliyiz.

“Peygamberlik sözlerini küçümsemeyin.Her şeyi sınayın,iyi olana sımsıkı tutunun.Her çeşit kötülükten kaçının.
    1 Selanikliler 5:21

Bir rüyanın Tanrı’dan olup olmadığını, nasil anlayabiliriz..?Elbette ki bunun bir takım kuralları var.
    *Öncelikle her rüya Tanrı’dan değildir.
    *Gördümüz rüyanın Kutsal Kitap’la çelişip çelişmediğini araştırmalıyız.
    *Rüyamızı, imanlı, Kutsal Kitab’ı iyi bilen büyüklerimizle paylasmalıyız.
    *Rüyamızda gördüğümüz sey bize, neyi anlatıyor ne amaçliyor?bunu tespit etmeliyiz.
    *Bunları yaparken dua etmeli ve Tanrı’ya itaat duygusu ile bizi yönlendirmesini istemeliyiz.

Bir çok sıra dışı,rüyaların kaynagı aklımız,olabilir.Etkilendiğimiz şeylerde olabilir.Alkol ,ilaçlar,hatta kötü ruhlar da olabilir.
    Tevrat’ı, okuduğumuz bu konuda, peygamber olduklarını iddia eden bazılarının bile,uydurma düşler görebilecekleri konusunda bizleri uyarır.

“Adimla yalancı peygamberlik edenlerin ne dediklerini duydum’Bir düş gördüm diyorlar kafalarından uydurdukları hileleri aktaran bu yalancı peygamberler ne zamana dek sürdürecekler bunu”
    Yeremya 23:25.26

Zihinsel yada duygusal endişe, rüyalarımızın kaynağı olabilir.Korku,travma,ağrı,hastalık alerjiler de buna sebep olabilir.Kutsal Kitap’da bir özdeyiş şöyle der;
    “Çok tasa kötü düş,çok söz akılsızlık doğurur.”
    Vaiz 5:3

Boşanma, kazalar,siddet,travmaya yol açmış olaylardan da etkilenebiliriz.Kızgınlık gücenme,kıskançlık gibi duygular da rahatsız edicidir yada yetersiz beslenme,yanlış beslenme,uykusuz kalmada
    rüyalarımızı etkiler.

“Şarabın kızıl rengine,kadehte ışımasına,boğazdan aşağı süzülüvermesine bakma.Sonunda yılan gibi ısırır,engerek gibi sokar.Gözlerin garip şeyler görür,aklından ahlaksızlıklar geçer.”
    Süleymanın Özdeyişleri 23:31.33

Tüm bunların yanısıra kötü ruhların da neden olduğu rüyalar vardır.Kutsal Kitap’ta bununla ilgili olarak şunu yazar..

“Aranızda falcı,büyücü,muskacı,medyum,ruh çagıranlar ya da ölü ruhlarına danışan kimse olmasın,Çünkü RAB bunları yapanlardan tiksinir.”
    Yasanın tekrarı 18:10.12

Biz inanlılar bu tarz şeylere inanmayız,ve rüyalardaki İblis’in yanlış yönlendirişini zaten biliriz.Bu gayet açıktır.Çünkü Kutsal Kitab’ımız Şeytan’ın bile ışık meleği gibi göründüğünü bize anlatır.
    “Şeytan da kendisine ışık meleği süsü verir.”
    2 Korint 11:14

Yani,kısacası gördümüz rüyalar Tanrı’nın sözü olan Kutsal Kitap’la çelişip,ters düşmemeli. Kutsal Kitab’ı iyi bildiğimiz takdirde zaten bizler bu tuzaga düşmeyiz ..eğer yeterince Kutsal Kitab’ı bilmiyorsak,iman etmiş ,hikmet sahibi,ya da Kutsal Kitab’ı bilen birine danışmalıyız.
    Kutsal Kitap aracılığı ile rüyalarımızı sınayabiliriz.Tek başvuracağımız kaynak Kutsal Kitap’tır. Bu bize bir rüyanın Rab’den olup olmadığını anlatır.

“Düşü olan peygamber düşünü anlatsın sözümü alan onu sadakatle bildirsin.Buğdayın yanında saman nedir ki? diyor RAB Benim
    sözüm ateş gibi değilmi ?Kayaları paramparça eden balyoz gibi değil mi ?”
    Yeremya 23:28.29

Rab’den olan rüyalar bize bir amaç için verilir..Bunlar insanları kötülüklerden döndürmek,gururdan uzak tutmak,canları kurtarmak(İSA MESİHİ RAB ve kurtarıcı kabul etme),bizi yargının,korkunç sonu olan ölümden kurtarmaktır.Tanrımıza karşı itaatimiz ve Tanrı yolunda yürümemiz, her kötülükten,bizi korur.

Rab’bimiz bize bir belirti gösterebilir.Önemli olan Rab’bin bu seslenişine karşı bizim tutumumuzdur.O’nun istegini yerine getirmemizdir.
    Tanrı’nın ardından gitme herşeye değer. Kutsal Kitab’ta birçok örnekleri var. Görünümle Rab’be gelen Pavlus var, yönlendirdiği Kornelius var görünüm ulaştığı Petrus var, Rüyalarla kral Avimelek,kral Nebukadnessar.Bu isimler Tanrı’nın rüya yada görünümlerle ulaştığı isimlerdir.

“Dileyin size verilecektir;arayın bulacaksınız;kapıyı çalın size açılacaktır.Çünkü her dileyen alır,arayan bulur,kapı çalana açılır.”
    Matta 7:7.8

“Size doğrusunu söyleyeyim.Sözümü işitip beni gönderene iman edene sonsuz yaşam vardır.Böyle biri yargılanmaz,ölümden yaşama geçmiştir.”
    Yuhanna 5:24

Ya RAB umut ve vaadinin ışığında, bizleri aydınlattın ve seni bulmamızı sagladım.Beni, bizleri kendine getirdiğin için ,adına övgüler olsun. Amin

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.