Kurtarıcı

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Evangelist
    Anahtar yönetici

Eski Antlaşma'nın Tanrısı,tek Kurtarıcı'nın Kendisi olduğunu söyler. “Ben, Ben Rabbim ve Benden başka Kurtarıcı yoktur” (İşaya 43:11). Yine de, Kutsal Yazılar açıkça İsa'nın Kurtarıcı olduğunu ileri sürer.

Tanrı
    İsa

İşaya 43:3– “Çünkü senin Tanrın, İsrail'in Kutsalı, senin Kurtarıcın Rab Ben'im.”
    Matta 1:21– “…adını İsa koyacaksın. Çünkü halkını günahlardan kurtaracak olan O'dur.”

Yuhanna 1:29– “İşte dünyanın günahını ortadan kaldıran Tanrı kuzusu!”

1. Timoteus 4:10– “Çünkü ümidimizi, bütün insanların, özellikle iman edenlerin Kurtarıcısı olan, yaşayan Tanrı'ya bağlamışız.”
    Yuhanna 4:42– “Kendimiz işittik, O'nun gerçekten dünyanın Kurtarıcısı olduğunu biliyoruz.”

İbraniler 5:9– “Mesih, sözünü dinleyenlerin hepsi için, sonsuz kurtuluş kaynağı olmuştur.”

Luka 1:47– “Ruhum, Kurtarıcım Tanrı sayesinde sevinçle coşar.”
    Luka 2:11– “Bugün size Davut'un kentinde bir kurtarıcı doğdu.”

Pavlus, Titus'a bereket ümidim ve “ulu Tanrı ve Kurtarıcımız İsa Mesih'in, yücelik içinde gelmesini bekliyoruz” (Titus 2:13) demiştir. Bu ayetin içeriği önemlidir. Aynı bölümde on iki ayet boyunca Pavlus, “Kurtarıcımız Tanrı” ve “Kurtarıcımız İsa” tanımlarını dört kez kullanıyor (Titus 2:10, 13; 3:4, 6).

Rab İsa, sana iman ediyorum. Beni korkutan herhangi bir şeyin beni ezmeyip,
    sana itaat etmeme engel olmaması için, imanımda beni destekle! Kilisene eşlik et,
    kilisenle beraber kal, çobanların ve müminlerin imanını güçlendir.
    Senin yardımınla kutsal Adını, duymak istemeyenlere bile duyuracağız!

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.