Kuranda Çelişki Var mı?

• Bu konu 9 izleyen ve 24 yanıt içeriyor.
10 yazı görüntüleniyor - 16 ile 25 arası (toplam 25)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Evet Dogruyol, kisisel fikrim:kuran olagan ötesi ve muhammed de olagan ötesi. Yine de onlara inanmiyorum. Ruhsal dünyada degisik gücler var onlara yaslanarak Hindu fakirler bile mucize gösteriyorlar. Budist rahipler de… Beni ilgilendiren yaradanin yolu. Bu yolu da Tevrat Zebur ve Incil celismeyen bütünlügünde buluyorum. Herseyiyle bu bütünle celisen kuran Tanri sözünün disinda kaliyor.

Anonim
    Pasif

acaba neden 4 tane incil var asıl çelişki burda incil bozulmamış diyorsunuz birde

Anonim
    Pasif

Söyledigin seyler tek tek incelemeli nerede geciyorlar, yoksa bircok laf gibi bunlar da mi uydurma. Ama dedim ya bence de kuran olagan ötesidir. ama Tanridan degildir. iki nedenim var: Kendisinden önce gelen peygamberlerin yazilarinda planlarinda muhammet yer almiyor. Tam tersi sayilamayacak cok konuda onlarla celisiyor. bir nedenim de kutsalligi temsil etmemesidir. Mekke kervanlarina yapilan gasp eylemleri elde edilen kadin ve cocuklarin satilmasi. kirk elli yasinda dokuz yasindaki ayseyle olmasi son gelen ayetlerin bir öncekini fesh etme uydurmasi günahlarimi bagisla diye yalvarirken kendisi size sefaat edecegim demesi vs vs vs

Anonim
    Pasif

Incil türkce müjde demektir. Arapcada incil olarak gecer. yirmiyedi bölümden olusur. ilk dört kitapcikta Mesih olan isa nin hayatina taniklik yapmis kisiler bu tanikliklarini yazmistirlar. Bunlarin her birine müjde denmistir. Aralarinda birbirini tamamlayan farkliliklar olmasina karsin celiski yoktur. Dört sahitin bir sahitten daha gecerli olmasindan dolayi incil bünyesinde,en basta yer alan bu sahitlikler bizim övüncümüz ve Tanrinin iyi gör diye bir seyi dört kere göstermesinden baska birsey degildir. Görenlere ne mutlu.

Anonim
    Pasif

‘Doğruyol’ kardeşim, forumu biraz zahmete girip de araştırıverseydin bu ‘dört incil’ ile ilgili sözde çelişki konusunu hiç açmazdın. Anlaşılması o kadar basit bir konu ki… ama anlaşılmasına niyet olmalı. Niyet olmadı mı hiç bir şey olmaz. Niyet olmadı mı insan beyazı siyah diye tanımlamaya kadar vardırır işi…

Anonim
    Pasif

bana bunların uydurma olduğunu söylüyorsun o halde sizdeki günah çıkartma olayı nedir oooo ne güzel dimi istediğin kadınla yat eğlen istediğin içkiyi iç ne güzel dimi sonrada kiliseye gidersiniz 50 dolarla günahlarınızı çıkartıp keyfinize bakarsınız. size soruyorum bu size inandırıcı geliyormu günahların parayla bir kişi tarafından giderilmesi.saygılar…

Anonim
    Pasif

bana bunların uydurma olduğunu söylüyorsun o halde sizdeki günah çıkartma olayı nedir oooo ne güzel dimi istediğin kadınla yat eğlen istediğin içkiyi iç ne güzel dimi sonrada kiliseye gidersiniz 50 dolarla günahlarınızı çıkartıp keyfinize bakarsınız. size soruyorum bu size inandırıcı geliyormu günahların parayla bir kişi tarafından giderilmesi.saygılar…

Sayın Doğru yol,
    Kutsal Kıtap ve Hrıstıyanlık hakkında hiç bir şey bilmiyor ve niyet edip okuma zahmetine bile kalkışmadan,yanlış şeyler yazıyorsunuz.

Affedersiniz siz, hiç bu sitede biraz dolaşıp yazılanları okudunuzmu.?

Dolaşmadığınızın ispatı..yazdıklarınız.Viran dede Abi’nın dediği gibi niyet önemli.
    Sizde bu tarz bir niyet olduğunu da sanmıyorum.Sizin gerçek niyetiniz ne peki Sayın Doğru yol..Karıştırmakmı,İnandığınız inanç tanmı size bulaştı.karışıklık.

Sayın doğru yol önce sitede Günah bölümüne girin bir güzel okuyun.
    Günah nasıl bağışlanır .Günahı Papazmı bağışlar yoksa TANRI mı..? önce bunu öğrenin,bakın bakalım parayla günah başışı varmı..?

Daha sonra Hrıstıyanlarda Cinsellikle ilğili bölüme , orda ne yazıyor, gerçek Hrıstıyanlar..Cinselliği evliliktemi yaşıyorlar..?
    yoksa senin yazdığın tarz’dami bunu yapıyorlar.
    Bu konu hakkındada bilgilenin.

Daha sonra gerçek hristiyanlar nasıl yaşar ,gerçek hrıstıyanların dine bakış ve Dini yaşamlarına uygulamaları ilğili bilğilenin.

Daha sonra sorularınızla gelin aklınıza takılan yerler varsa,size yardımcı olalım.

Esenlikle sayın Doğru yol.

Anonim
    Pasif

Bak kardeşim, ben sana efendice cevap verdim sen ise azıtıyorsun… Ama yine ben sana cevap vereyim (başka sefer bu türden bir tavırla karşılaştığımda cevap vermeyeceğimi de söyleyeyim bu arada):

Kilise’de (hangi mezhebin kilisesi olursa olsun) günah çıkarma gibi olaylar her zaman ücretsizdir. Üstelik o senin ‘günah çıkarma’ şeklinde tanımladığın olaya isim olarak ‘günah çıkarma’ türünden bir terimin uydurulmuş olması tamamen isabetsiz ve Hristiyanlığı araştırmaya niyetsiz olanların bulduğu müsvette bir anlayıştan kaynaklanır.

Her neyse ama… o senin ‘günah çıkarma’ dediğin işlevden geçenin niyetine bağlıdır günahlarının affedilip edilmemesi. Kilise pratikleri büyü veya hokkabazlık değildir… kimse Tanrı ile yaratığının arasına giremez neticede. İnsan sadece bu gibi bir görevle mükellef kılınmış başka bir cemaat kardeşine içini dökmeye gider… bir nasihat almaya gider. Hepsi bu. Ötesi niyetinin samimiyetine ve Tanrı’ya kalmış.

İnsanın günahlarının affedilmesi öyle kendi nefsi iradesinde, bir Kilise görevlisine gidip de bir iki söz sarfetmesiyle halledilebilecek bir şey olsaydı ne ala (senin de dediğin gibi)… Ama bu Kilise’deki ‘günah çıkarma’dan öte… her kulun günlük hayatında da olan bir şey değil mi? Kul sözde binlerce kez tövbe edebilir ama niyetinde tövbe etmez… tövbesi de kabul edilmez elbet.

Tanrı ile ilişkide herşey niyettedir… Niyeti ise sadece Tanrı bilir. Ama bu insanların da manevi paklanış yolunda birbirlerine destek vermeyecekleri anlamına gelmez. Bu dayanışma insanlık aidiyetini şereflendirir bir şekilde yaşayan herkes için olamazsa olmaz bir hayat tutumu. Halbuki insanın bencilce kendine kapanıp kardeşlerine destekte bulunmaması Tanrı’nın tabiatı itibarıyla cemaat olarak yaratmış olduğu kainatın sağlıklı işlemesine engel oluşturan bir tutumdur, dolayısıyla da isyan ve günahtır. İşte o senin ‘günah çıkarma’ olarak isimlendirdiğin olay da bu bunca doğal dayanışma perspektifi içersinde algılandığında anlam kazanır.

Esenlikler…

Anonim
    Pasif

Icki icip kiliseye gitme diye birsey yok. Ortacagda dolar yoktu. ortacagda bir mezhebin uygulamasini bu caga bir de bize bosuna tasima. Televizyonda hocalar da diyorlar: Tövbe ederseniz günahtan sonra bagislanirsiniz. Bizi kurtaran kurtaracak olan tövbemiz degil Isa mesihin kurtulmalik kanidir.

Anonim
    Pasif
    Saba;19171 wrote:
    Sayın Doğru Yol.

Siz yazınızda Kabe’nın Altın oran kanununa birebir uyduğunu ve bunun bir Mucize olduğunu ifade etmişsiniz.
    O zaman aşagıda yazdıklarımda mı Mucize.dir?

Altın Oran Nedir?
    Altın oran matematiğin en populer sayılarından biri.Aslında bu sayıyı populer yapan olan güncel hayatta hemen hemen her yerde rastlıyor olmamız.Altın oran ,diğer adıyla PHI sayısı 1.618 dir.Pi sayısı gibi kendini devreden bir yapıya sahip.

İşin ilginç yanı buradan itibaren başlıyor.
    Altın oran göz önüne alınarak yapılmış çizimler çok daha estetik duruyor.Aslında çok eskiden beri insanlar bu oranı biliyorlardı ve kullanmışlarıdı.

İşte PHI sayısının kullanıldığı yerler;
    Piramitlerin tabanının yüksekliğine oranı 1.618 sayısını verir.

*—Leonardo Da Vinci ‘nin meşhur Mona Lisa heykelinin boyunun enine oranı 1.618 dir.

*–Picasso’nun birçok tablosundada bu oran bulunmaktadır.

*–Mimar Sinan’ın yapmış olduğu Süleymaniye ve Selimiye Camileri nin minarelerinde bu oran görülmektedir.

*–Bunların dışında doğada birçok canlıda da bu oran görülüyor.
    Örneğin;
    İnsan kolunun uzunluğunun dirsek uzunluğuna ordanı altın oranı verir.

Parmaklarda da yine kollardaki olay geçerli.

Boy / bacak boyu oranı,

Ağız genişliği / Burun Genişliği

Tütün Bitkisinin yapraklarının dizilişinde bir eğrilik söz konusudur. Bu eğriliğin tanjantı altın orandır.

Yani altın oran (1.618) doğada estetikliğin ve güzelliğin bir ordanıdır.İşin diğer bir ilginç tarafı ise bu oranın yüzyıllar öncesinden biliniyor ve birçok yerde uygulanıyor olması

http://www.tizby.com/tag/pi-sayisi/

İSA MESİH gerçeğini ve Doğru yol’u bulmanız dileğim ile.

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sayin dogruyol burada Islam da dahil hicbir dinin propagandasina yapilmasina,laf kalabaligina izin verilmeyecektir.Burasi Hristiyan inanciyla ilgili bilgilerin paylasildigi ve insanlarin dogrulari ögrenecegi bir site.Bilmek ve ögrenmek istiyorsaniz buyrun ögrenin.Ama Kemal Basaran kardesin de dedigi gibi bizler bilgiye ac olan insanlari doyurmak icin zamanimizi kullanmak istiyoruz.Sizin gibi tok insanlarin(!!) acligini giderme cabamiz olmayacagini ve bundan sonraki yazilarinizin daha titiz denetimden gececegini önemle bildiririz.Sevgilerimle

10 yazı görüntüleniyor - 16 ile 25 arası (toplam 25)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.