Kürtaj, Tanrı Nasıl Yardım Edebilir?

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23693
  Evangelist
  Anahtar yönetici


  KÜRTAJ – TANRI NASIL YARDIM EDEBILIR?

  Bir kadın gönülsüzce kürtaj bilgi alma masasına yaklaştığı zaman ve iki tür bilgiye ulaşacaktır: “kürtaj yaptırma hakkı” ve “kürtajın olumsuz etkileri.”

  Bir kadının siyasal görüşü ne olursa olsun kürtaj yaptıran kişi kendisi olduğunda, çok kişisel bir karar alma durumu ile karşı karşıya kalır ve ciddi bir duygusal travma geçirir. Karşısında genel olarak üç seçenek vardır: bebeği aldırmak, bebeği büyütmek veya bebeği büyütmesi için başka bir aileye vermek; acı çekme, feda etme ve her koşulda kaybeden bir karar verme, tuzağa düşme. Ne yazık ki kürtaj yapan hastanelerde bu ve buna benzer bir çok yorum ve bilgi alabilseniz de, asla Tanrı’nın bu konuda söylediklerini duyamazsınız. Tanrı, tam bu karmaşa ve kaos ortamında bu kadına çok şey fısıldar.

  Tanrı, bizim sınırlı bakış açımızdan çok daha büyük bir bakış açısına sahiptir. Kürtaj yaptırmayı düşünen bir kadının Tanrı’nın Sözlerini duymaya ihtiyacı vardır:

  “RAB lütufkar ve sevecendir, Tez öfkelenmez, sevgisi engindir. RAB herkese iyi davranır, Sevecenliği bütün yapıtlarını kapsar.” (Mezmurlar 145:8-9).

  Kürtaj yaptırmayı düşünen bir kadın kendisini tuzağa düşürülmüş gibi hissedebilir. Ya kendi kendine merhamet gösterip her türlü sorumluluktan kaçıp kürtaj yaptırır yada merhameti bebeğe gösterip doğmasına izin verebilir.

  Bir başkası ortaya çıkıp, bebeğin ağır koşullar altında doğmasındansa kürtajla aldırılmasının onun için çok daha iyi olabileceğini bu kadına söyleyebilir; daha da ötesi anne adayı bu fikre kendi kendini ikna edebilir (bir çok insan yarının zor olacağını bilseler de, ölmek, intihar etmektense bu zorluğu karşılamayı tercih eder). . . Anne adayı derin derin düşünür.. ya kendisi ya bebek? “En merhametli karar nedir?”

  Tanrı herkese karşı iyi ve merhametli olduğunu dile getirmiştir. Eğer Tanrı hem anne adayına hem de bebeğe karşı iyi ve merhametli olabiliyor ise, bizim görmediğimiz çözümlere sahip olmalıdır. Eğer kadın tamamen Tanrı’ya güvenirse, Tanrı’nın hem bebeği hem anneyi kollaması gerekmektedir.

  O’na dönen ve O’na sadık olanlara yardım etmek Tanrı’nın karakteridir:

  “YAHVE verdiği bütün sözleri tutar, Her davranışı sevgi doludur. YAHVE her düşene destek olur, İki büklüm olanları doğrultur. Herkesin umudu sende, Onlara yiyeceklerini zamanında veren sensin. Elini açar, Bütün canlıları doyurursun dilediklerince.” (Mezmurlar 145:13-16)

  Tanrı, kendisine dönenlere yardım etmeyi vaat etmektedir.

  Kürtaj odasının kapısında şu yazıyı görmeye bilirsiniz ama burada okuyabilirsiniz:

  “RAB kendisini çağıran, İçtenlikle çağıran herkese yakındır. Dileğini yerine getirir kendisinden korkanların, Feryatlarını işitir, onları kurtarır” (Mezmurlar 145:18-19).

  Kendisinden korkanlar? Bunun anlamı O’na saygı ve hürmet ile yaklaşanlardır. O’na saygı duymak demek yaşamlarınızın hükümdarının Tanrı olduğunu kabul etmek demektir. Eğer bu anne adayı gerçekten Tanrı’yı ararsa ve O’nu izlerse, Tanrı, ona yardım edecek midir? EVET!!!

  “çünkü Rab’bin gözleri doğru kişilerin üzerindedir. Kulakları onların yalvarışını işitir. Ama Rab kötülük yapanlara karşı durur.” 1 Petrus 3:12

  Tanrı’ya güvenmek korkunç mudur? Doğru olanı yapmak zor mudur? Eğer bu anne adayı bu zor durumu yalnız başına geçirmeye kalksaydı, evet her şey çok zor olacaktı. Eğer bütün iş, bütün gayret, bütün gelecek onun yalnız omuzları kalsaydı doğru olanı yapmak çok zor olacaktı. Ancak Tanrı bizim yalnız olmadığımızı söyler. Biz bu dünyada yalnız değiliz. Kürtaj hakkındaki bir çok bilgi, Tanrı’yı dışlamaktadır. Ancak Tanrı kendisine gelenlere sunacağı yadımın gücü sınırsızdır:

  “Hepiniz birbirinize karşı alçakgönüllülüğü kuşanın. çünkü,«Tanrı kibirlilere karşıdır, ama alçakgönüllülere lütfeder.» Uygun zamanda sizi yüceltmesi için, kendinizi Tanrı’nın kudretli eli altında alçaltın. Bütün kaygılarınızı O’na yükleyin. çünkü O sizi kayırır.” (1 Petrus 5:5-7).

  Kürtaj hakkında politikacılar, din adamları, doktorlar tartışa dursunlar; bu karmaşa arasından Tanrı anne adaylarına seslenmektedir, Kendisine dönmelerini ve onlara yardım edeceğini bildirmektedir.

  Tanrı’nın kürtaj yaptıracak anne adaylarına iletmek istediği bilgi şudur: Tanrı, kendisine gelen anne adaylarını kucaklıyacak, hem annenin hem de bebeğin yanında olacaktir-

  33333333333333333333333333333333333333333333333333333333333

  Rab İsa, sana iman ediyorum. Beni korkutan herhangi bir şeyin beni ezmeyip, sana itaat etmeme engel olmaması için, imanımda beni destekle! Kilisene eşlik et, kilisenle beraber kal, çobanların ve müminlerin imanını güçlendir.

  Senin yardımınla kutsal Adını, duymak istemeyenlere bile duyuracağız!

  Amin :amin:

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.