• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26290
  Anonim
  Pasif

  Kükreyen Aslan
  (Michael Youssef)


  Vahşi hayvanlarla çalışanlar, aslanların üç nedenden dolayı kükrediğini söylerler.

  · Kendilerine ait topraklarda yabancı hayvanların avlandığını fark ettiklerinde kükrerler.

  · Bir aslan en çok fırtınaya yakalandığında kükrer. Gök gürültüsünün sesinden ve yıldırımdan hiç hoşlanmaz.

  · Aslanlar aynı zamanda bir av yakaladıkları zaman da kükrerler. Bu durumda bu bir zafer kükremesidir.


  Petrus ilk mektubunun sonunda düşmanımızı dikkatsiz Hristiyanlar’ın tuzağına düşmesini ve kendisine yem olmasını bekleyerek sürekli dolanan bir aslan olarak tanımlamaktadır.

  Bu nedenle Petrus bizi, ‘Ayık ve uyanık olun! Düşmanınız iblis kükreyen bir aslan gibi yutacak birini arayarak dolaşıyor’ diye uyarmaktadır (1.Petrus 5:8).


  Ayık ve uyanık olmak, sarhoş olup sızmanın tam tersidir. Her gün sarhoş sürücülerin yol açtığı kazalarda hayatlarını kaybeden insanlara ilişkin haberler işitiriz. İçip içip araba kullanan insanların hem zihinsel hem de bedensel kapasiteleri azalmıştır. İçinde bulundukları durumlarda doğru tepkileri veremediklerinden ölümcül kazalara neden olabilirler. Petrus günahın ruhsal anlayışımız üzerinde aynı şekilde bir etki yaptığını ve bunun sonucu olarak ruhsal uyanıklığımızı kaybettiğimizi söylemektedir. Böyle bir durumda tepki verme süremiz uzadığından Şeytan’ın tuzağına kolayca düşebiliriz.

  Ruhsal olarak ayık ve uyanık olan kişi, yaşamı Tanrı’nın ilkelerine ve değerlerine göre değerlendirir. Ruhsal olarak uyanık olmak, yaklaşmakta olan tehlikenin farkında olup bu tehlikeden kaçma konusunda kararlı olmaktır.

  Düşmanımız akıllı ve inatçıdır. Onun niyetlerini görmezden gelip hafife almayın. Arzusunun Mesih için sürdürdüğünüz yaşamı ve tanıklığı mahvetmek olduğu açıktır. Bu nedenle imanınızda sımsıkı durun. Kendinizi duaya adadığınızda zafer sizin olacaktır.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.