Küçük biir çocuğun bakiş açisiyla Tanri

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

flash.gif Danny’nin Tanrı’sı

KÜÇÜK BİR ÇOCUĞUN BAKIŞ AÇISIYLA TANRI

Aslında hristiyan çocuklarının gözüyle demek lazım. California’da bir ilkokulda ögrencilere ‘Tanrı’yı anlatın’ konulu bir ödev vermişler.. 8 yaşındaki Danny ev ödevinde Tanrı’yı işte böyle anlatmış…

Tanrı’nın başlıca işi insan yapmaktır.. insanlar öldükce onlarin yerine yenilerini yapar,çünkü dünyamızla birilerinin devamlı ilgilenmesi ortalığı temizleyip toparlaması lazim.. ama Tanrı sadece bebek yapar, çünkü onlar küçük olduklarından onları yaratmak daha kolaydır.. Tanrı’nın bebeklere yürümeyi ve konuşmayı çğretecek zamanı yok, bu işi annelerle babalara bırakmıştır.Tanrı’nın ikinci işi bizim dualarımızı dinlemektir.

Bir sürü insan geceleri yatağının kenarına oturup Tanrı’ya dua ederler, ondan bişiler isterler,başkalarina kötü bişi yapmışlarsa özür dilerler.. ama Tanrı’nın herkesi dinliyecek vakti yok.. o kadar meşgul ki radyoda haberleri bile dinleyebildigini sanmıyorum.. yine de Tanrı herşeyi duyar ve görür.. bütün duydukları herhalde kocaman bir gürültü oluyordur Tanrı’nın da başı şişiyordur, o yüzden bir de biz onu meşgul etmemeliyiz, annemizle babamız bize bişi için ‘olmaz’ demişlerse Tanrı’ya gidip yalvarmamalıyız..

Tanrı’ya inanmayanlara ateistler denir.. bizim burada onlardan fazla yok sanırım. Çünkü hiç bizim kiliseye uğramıyorlar..İsa, Tanrı’nın Oğlu’dur ve bir sürü zor işi başarmıştır, Mesela suda yürümek,mucizeler yaratmak, Babasıyla ilgili bişi bilmek istemeyenlere onu öğretmeye çalışmak gibi.. ama insanlar ondan bıktılar ve onu bir kazığa çivilediler..Ama o da babası gibi cok iyi ve kibar bir insandı, babasına dedi ki ‘o insanlar ne yaptıklarinı bilmiyolardı onları affet’.. babası da ‘Tamam’ dedi.. Babası (yani Tanrı) onun yaptığı herşeyi cok beğenmişti ve ‘sen artik gel benimle Cennette kal’ dedi, o günden beri Tanrı meşgulken bizim dualarımızı o dinliyor.. o yüzden dua etmekten hiç vazgeçmemeliyiz, çünkü onlar bizi hep dinliyorlar..

Her Pazar kiliseye gitmeliyiz çünkü bu Tanrı’yı mutlu eder. Ayrıca insanların mutlu etmeleri gereken biri varsa o da Tanrı’dır. Hiçbir zaman ‘ben bugün deniz kenarında güneşlenmeye gideceğim’ deyip kiliseyi ekmemeliyiz.. bu yanlış.. Hem zaten ögleden sonraya kadar güneş doğru dürüst çıkmıyor ki..Tanrı’ya inanmayan insanlar yapayanlız kalırlar.. çünkü annemizle babamız bizimle her yere gelemezler, ama Tanrı her zaman her yerde bizimledir.. Gece karanlıktan korktuğumuzda onu düşünürüz ve bizi rahatlatır. Kendini birşey sanan büyük çocuklar, bizi küçüğüz diye kaldırıp suya attıkları zaman Tanrı bizi görür ve kurtarır…

Sonuç olarak hep ‘Tanrı bizim için ne yapabilir’ diye düşünmemeliyiz.. Ben biliyorum Tanrı şu anda benim bu masada oturmamı istiyor, ama canı istediği zaman beni yanına alabilir.. Bu yüzden ben Tanrı’ya inanıyorum…

Anonim
    Pasif

<>

bir masumun dilinden dökülen yukarıda ki cümle inanıyorum ki kimin için yaşayıp kimi mutlu etmemiz gerektiğinin yolunu göstermeye yeter zannederim..

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.