Kralim

• Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

.KRALIM.
    O her zaman güçlü,tamamen doğru,sonsuza dek değişmeyecek olan,lütufkar,adil olan,günahkarların kurtarıcısı, medeniyetin merkezi,kendi kendine yetebilen,saygı ve övgüye layık olan,eşsiz,benzersiz,örneği olmayan,en yüksek ve en yüce olandır.

Çağların harikası,her ihtiyacı karşılayabilen,her şeye gücü yeten, güçsüzlerin gücü,yüreği anlayan,kurtaran,koruyan,rehberlik eden, hastaları iyileştiren,günahları bağışlayan,tutsakları özgür kılan,zayıfları koruyan,gençleri kutsayan,umutsuzlara umut veren,çaresizlere hizmet eden,alçakgönüllü bir kral!

Benim kralım bilgeliğin anahtarı,aklın kaynağı,kurtuluşun kapısı,barışın-doğruluğun-kutsallığın ve zaferin yolu,yüceliğin sahibi,kahramanların başı,yasaların lideri,valilerin valisi,prenslerin prensi,kralların kralı ve rablerin rabbi’dir!

Sözleri kesin,iyiliği sınırsız,merhameti sonsuzdur.O’nun sevgisi son bulmaz,sözü ve lütfu her şeye yeter.O tarihin en çok bahsettiği, konuştuğu kişi.Düşünceleri ve yaptıkları çağlar boyunca konuşulan kişi.O’nsuz hiçbirşey var olmadı,olamaz.O olmadan kimse yaşayamaz.Ferisiler ona katlanamadı,Pilatus O’nda suç bulamadı, hirodes O’nu öldüremedi,ölüm O’nu tutsak edemedi ve mezar O’nu içinde tutamadı.

Benim Kralım her zaman var olmuş,var olan ve var olacak olandır. O’nun ÖNCESİ yok,O’nun SONRASI yok.O başlangıçta var olan ve sonsuza dek var olacak olandır.

O benim Kralım, isa Mesih!

Anonim
    Pasif
    Rose;19646 wrote:
    .KRALIM.
    O her zaman güçlü,tamamen doğru,sonsuza dek değişmeyecek olan,lütufkar,adil olan,günahkarların kurtarıcısı, medeniyetin merkezi,kendi kendine yetebilen,saygı ve övgüye layık olan,eşsiz,benzersiz,örneği olmayan,en yüksek ve en yüce olandır.

Çağların harikası,her ihtiyacı karşılayabilen,her şeye gücü yeten, güçsüzlerin gücü,yüreği anlayan,kurtaran,koruyan,rehberlik eden, hastaları iyileştiren,günahları bağışlayan,tutsakları özgür kılan,zayıfları koruyan,gençleri kutsayan,umutsuzlara umut veren,çaresizlere hizmet eden,alçakgönüllü bir kral!

Benim kralım bilgeliğin anahtarı,aklın kaynağı,kurtuluşun kapısı,barışın-doğruluğun-kutsallığın ve zaferin yolu,yüceliğin sahibi,kahramanların başı,yasaların lideri,valilerin valisi,prenslerin prensi,kralların kralı ve rablerin rabbi’dir!

Sözleri kesin,iyiliği sınırsız,merhameti sonsuzdur.O’nun sevgisi son bulmaz,sözü ve lütfu her şeye yeter.O tarihin en çok bahsettiği, konuştuğu kişi.Düşünceleri ve yaptıkları çağlar boyunca konuşulan kişi.O’nsuz hiçbirşey var olmadı,olamaz.O olmadan kimse yaşayamaz.Ferisiler ona katlanamadı,Pilatus O’nda suç bulamadı, hirodes O’nu öldüremedi,ölüm O’nu tutsak edemedi ve mezar O’nu içinde tutamadı.

Benim Kralım her zaman var olmuş,var olan ve var olacak olandır. O’nun ÖNCESİ yok,O’nun SONRASI yok.O başlangıçta var olan ve sonsuza dek var olacak olandır.

O benim Kralım, isa Mesih!

Mükemmel bir yazı olmuş. Rabbimiz, Kralımız Yüceler Yücesi , Adı Sonsuzlara Dek Yüceltilecek.halleluya

Anonim
    Pasif

O, benim de Kral’ımdır. O’nunla gurur duyuyorum. O’nunla yüreğim coşuyor. Mutluluğu, Tanrı ile barışı, hakikî huzuru O’nda buldum. Ben O’nu sevmezken, yüreğimde O’na “Gâvur” derken, O yine de benim için kurban edildi, benim günahlarım için canını verdi.

O, harcanmak için geldi. Benim için harcanmak, ölümüne dek harcanmak için geldi. Sevgisini, bütün kötülüklerime, nankörlüğüme, günahkârlığıma, iğrençliğime rağmen, hiç esirgemedi. Kutsal Olan, günahkârlar için öldü. Binlerce yıl öncesinden söylendiği gibi, Tanrı tarafından vaad edildiği gibi geldi ve yaşadı ve sonunda yaşamı O’ndan alındı. Kuzu gibi götürüldü, haksızca yargılandı, sebepsiz yere çarmıha gerildi. Acılar içerisinde son nefesini verirken, onları bile affetti.

Geldi. Ne karı istedi, ne de kız. Kimseye yan gözle bakmadı. Dayılarının, amcalarının, yeyze ve halalarının kızlarını kendi kendine helâl kılmadı. Ne de canının istediği herhangi bir mümin kadını. Savaş ganimeti cariyeleri de hiç yoktu. Çünkü hiç savaşmadı. Ne O, ne de öğrencileri. Hiçbir şiddete başvurmadıkları gibi, düşmanları için dua ettiler. Hiçbir soygunda bulunmadılar. Hiçbirine ait olan hiçbirşeyi kendi kendilerine helâl kılmadılar.

Parasız, pulsuz yaşadı. Kendisini milyarder yapabilirdi. Herkese sınırsız şifalar verdi. Ölüleri diriltti. Şeytanları kovdu. Hep karşılıksız. Sevgisi de öyle. Hep karşılıksız. Bir evi, başını yaslayacak bir yeri bile yoktu. Yeruşalime bile, ödünç bir eşek üzerinde girdi. Ölürken bile, tek dünyasal zenginliği olan üzerindeki birkaç parça çulu da askerler ganimet olarak aldı.

Hep kendini inkâr etti. Hep başkalarının dertlerini kendi yaşamının önüne koydu. Yaşamı, baştan sona bir fedakârlık. Bizim yaşam örneğimiz oldu. “Sadece sizi sevenleri sevmeyin; düşman olanları da sevin ve onlar için dua edin, iyilik dileyin” dedi. Ve hayatı boyunca da bunu gösterdi.

Evet. O benim Rab’bimdir. O benim Kral’ımdır. O benim Kurtarıcım’dır. O’nunla gurur duyuyorum. O’nu hep öveceğim. Adını hep duyuracağım. Beni kanıyla satın aldı. Sonsuza dek, büyük bir sevgi, coşku ve istekle O’na hizmet edeceğim.

Anonim
    Pasif

Bu yazıya sarfedilebilecek tek cümle: amin, canım kardeşim… eline, ruhuna sağlık…

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.