• Dieses Thema hat 2 Teilnehmer und 1 Antwort.
Ansicht von 2 Beiträgen - 1 bis 2 (von insgesamt 2)
 • Autor
  Beiträge
 • #26425
  Anonym
  Inaktiv

  Yoşiya RAB’bin gözünde dogru olanı yaptı.Saga sola sapmadan atası Davut’un yollarını izledi.

  Kutsal Kitap Tanrı’dan korkan son Yahuda Kral’ı Yoşiya’nın hayatından kesitler aktarıyor.

  Yoşiya’nın kücük yaşlarda yaptıklarını ,bizlerin kendi hayatlarında yaptıklarımızla karsılastırsak cok enteresan sonuclara varabiliriz.
  O zaman kendi hayatımızın da Tanrı’ya yönelik,Tanrı korkusuna dayalı mı yoksa yıllarımızı kendi kafamıza göre mi harcıyoruz ,ortaya cıkar.

  Yoşiya 8 yaşında Kral olarak tahta cıktı.Tanrı ve insanlar önünde küçük yaşta sorumluluk almış oldu.16 yaşında atası Davud’un Tanrı’sını aramaya başladı.Ne kadar bereketli bir karar! Bunun sonucu olarak da 20 yaşında ülkesinde putperestligi kaldırmak icin çaba harcamaya basladı.

  26 yaşında kendini özellikle Yeruşalim’deki Tanrı’nın tapınagını tamir etmeye adadı.Çünkü Tapinak kötü bir durumdaydı. Tapınagın tamirini yönetmeye başladı.Tamir işleri başarıyla sürerken ayrıca tapınakta Tanrı’nın Yasa Kitabını buldular ve Kral Yoşiya’ya okudular.
  Yasa Kitab’ında okunanlar Kral Yoşiya’nin kalbine işledi ve Tanrı’sı Rab için daha çok şeyler yapma istegi uyandırdı.

  39 yaşında maalesef kendisini ilgilendirmeyen ve komşu iki ülke arasında yapılan bir savaşa bulaşmak istedi. Dünya politikasına karışması hayatını kaybetmesiyle sonuçlandı.Ne acı ki böylesine Tanrı korkusuyla yaşayan bir Kral’ın böyle erken şekilde ölmüş olması!

  #33519
  Anonym
  Inaktiv

  Ben biraz önce okudum bu bölümü ve yoşiya tanrıdan son korkan peygamber oldu. ama 2. kralların sonu yine israil halkının günahlarıyle ve yeşalimin yıkılışıyla bitiyor…

Ansicht von 2 Beiträgen - 1 bis 2 (von insgesamt 2)
 • Du musst angemeldet sein, um auf dieses Thema antworten zu können.