Kiz isteme

• Bu konu 2 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili kardesler, benim bu basligi acmamin en buyuk sebebi Anadolu Turk toplumunda yaygin ve kacinilmaz olan evlilige giden ilk basamaklardan biridir ve bir nevide islami yani vardir.

Simdi kendim hristiyanim ama annem ve babam muslumandir. eger musluman kokenli olan ama hristiyanligi kabul etmis biri ile evlenirsem her iki aile yine musluman durumundadir ve kiz isteme adedini yerine getirmeyi FARZ kabul edeceklerdir. Bu durumda ailemin ALLAH’IN EMRI PEYGAMBERIN KAVLI ILE sozunu kullanmasi ( istemese esnasinda) benim imanima yahut hristiyan yasamima aykiri olabilir mi?
    ya da RAB bunu uygun gorur mu? Buna karsi cikmali miyim?

Eminim bu soru, benim durumumda olan bekarlar icin bir onem tasir. SAYGILARIMLA

Anonim
    Pasif
    Xğristiyan;19122 wrote:
    Sevgili kardesler, benim bu basligi acmamin en buyuk sebebi Anadolu Turk toplumunda yaygin ve kacinilmaz olan evlilige giden ilk basamaklardan biridir ve bir nevide islami yani vardir.

Simdi kendim hristiyanim ama annem ve babam muslumandir. eger musluman kokenli olan ama hristiyanligi kabul etmis biri ile evlenirsem her iki aile yine musluman durumundadir ve kiz isteme adedini yerine getirmeyi FARZ kabul edeceklerdir. Bu durumda ailemin ALLAH’IN EMRI PEYGAMBERIN KAVLI ILE sozunu kullanmasi ( istemese esnasinda) benim imanima yahut hristiyan yasamima aykiri olabilir mi?
    ya da RAB bunu uygun gorur mu? Buna karsi cikmali miyim?

Eminim bu soru, benim durumumda olan bekarlar icin bir onem tasir. SAYGILARIMLA

SEvgili Xgristiyan
    Hristiyanligi kabul etmis biri ile yasamini birlestirmeni öncelikle kutlarim.

Hristiyan olan iki gencin evliliginin Islam terimleriyle gerceklestirilmesi enteresan görüküyorsa bile Rab’bin gözünde bunun uygun oldugunu sanmiyorum.Cünkü Rab’bin ismiyle yapilmiyor.Ailenle konus ve bu durumun senin vicdanini rahatsiz ettigini acikca söyle.Sen ve müstakbel esin kabul ettikten sonra ailelerin saygi duymasini beklemek lazim.Ama genellikle bu saygi gözardi ediliyor.Sen carmihini yüklen ve Rab’bini izlemeye devam et.

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Sayin kores kardesim oncelikle verdigin cevap icin tesekkur ederim ama ben hala bekarim sadece ilerisi icin sormustum. Her zaman hayatta ihtimalleri goz onunde bulundurmak gerek diye dusunuyorum bundan dolayi sordum.

Evet aslinda dediginize katiliyorum ama boyle bir durumda kisi kendi ailesini ikna etse dahi, SADECE ADET YERINI BULSUN DIYE! karsi tarafta boyle bir talepte bulunabilir.

Dedigin gibi, genelde bu durumlarda saygisizlik ifadelerini goruyoruz ve hatta kavgalar…

TESEKKURLER..

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.