Kitaplar…

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Forumda bir de kitap tanıtımı bölümü olsa iyi olur herhalde… Bir kitabı okuyup da sevenler ilgili fikirlerini paylaşırlar.

Neyse, ben yıllar evvelsinde, tesadüfen (gerçi tesadüf diye bir şey yoktur ama söz gelişi öyle deriz), kullanılmış kitap dükkanlarında dolaşırken ufak İngilizce bir kitap bulmuştum ‘The normal Christian life’ diye… Bir göz gezdirmiştim meraktan, alayım almayayım mı diye tereddüt de etmiştim hatta. Başlığı da garip gelmişti ilk gördüğümde. Satın aldım, çok da ucuzdu zaten. Çok sevdiğim kitaplardan biri oldu zamanla. ‘Watchman Nee’ diye Protestant bir Çinli tarafından yazılmış. Komünist Çin’de Rab uğruna nice zulümlere katlanmış ve neticede hapisteki hücresinde vefat etmiş biri.

Bu kitabı İngilizce’si olan herkesin okumasını tavsiye ederim. Protestant olsun, Ortodoks, Katolik, Kıpti olsun, herkes okusun.Türkçe’ye çevrilmesi de bereket olmuş olur. Hristiyanlığın esaslarını o kadar sade ve esaslı bir dille anlatmış ki…

Burdaki kardeşlerin bazıları biliyordur da zaten tahmin ediyorum ama söyleyeyim dedim yine de :-)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.