kimse para için dinini satmaz..

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

yeni konu açmak istedim konu içinde yazım kaybolmasın diye..biraz önce okudum sat baya ilerledi aslında yazacak kuvvetim yok yorgunluk desen aldı başını gidiyor…incili para karşılığı satın alıyorlarmış 100 dolara bilmem kaç dolara satıyorlarmış..şimdi bu sitedeki arkadaşların çogu hristiyan kalkıp burda bu konuyu dile getirmek nekadar saçma evet bazı tv kanallarında böyle şeyler söz konusu hata kendini bilmez insanlar evet ben karşılaştım incili çok ucuz fiaata satıyolar ..hatta din değiştirmen konusunda para teklifleri felan oluyomuş vs vs…şimdi bu konuyu açmanın anlamı ne ki… kendini bilmez bir kaç hristiyan yüzünden neden burdakilere hesap soruluyo…ayrıca böyle şeylerin olmasının suçu hristiyanlık dininin suçumu asla değil…adam gibi dinini yaşayanların sitesi olduğunu ilk girdiğimde anladım hepside dinlerine sahip mçıkmak için sorulan onca saçmalığa cevap vermek zorunda kalıyolar..onca saçma sapan sorularla boğuşuyolar…ben her defasında dile getiriyorum bunu ben bir müslümanım merak ettiklerimi elbette soruyorum onlarda cevaplıyolar…şimdi pazarlarda kuran_ı satan insanlaaıda suçlayalım mı..onlarda aynı şeyi yapmıyolarmı..bende kuran pazarlamacısı olabilirdiğim değilmi…yada herhangi biri bunda ne amaç güdebilir bir hristiyan arkadaşımız sorarım..evet soruyorum ben çıksam birinin karşısına ben kuranı kerim satıyorum almak istermisiniz desem hakkımda dininimi satıyor derler yoksa dininimi yayıyor derler..ben oyüzden karşıma incil satan biri çıksa teşekkür ederim ben müslümanım der kibarca redderim..onda art nşyetmi aramalıyım onlarda gönülden inandıkları dini yaymak istemiyolarmı bu onların en doğal hakkı değilmi
    bakın arkadaşlar yazmadan önce karşılıklı anlayış ve empati kurmak lazıl herkesi kendi yerinize koyun onlarda bizde öle yaparsak birbirimizi anlayabiliriz.
    ben dinime gönülden nasıl inanıyorsam doğru yolun bu olduğunu nasıl ki biliyor ve içten güveniyorsam ve dinimin yayılması için elimden ne gelirse yapabilirsem onla içinde aynı şey söz konusudur elbet..
    onlarda dinlerine inanıyorlar güveniyorlar istiyorlarki herkes doğru yolu bulsun …insan bilmediğine düşmandır…bilin artık hristiyan arkadaşlarımızda kötülük peşinde değiller….
    onlarda bilsinlerki müslümanlarda kötülük peşinde değil…oyüzden lafı uzattım bağlıyorum tek cümleyle
    sokakta veya otobüste veya uçakta veya herhangi biryerde biri size incil satma isterse bilinki amaçı inandığı dini yaymak..bunda ne kötülük var sen isterona inan ister inanma….

Anonim
    Pasif

sanırım herkes bu konuyu sizin gibi objektif degil isine geldigi gibi yorumluyor ama haklısınız her inanan dinini paylasmak ister bu kitap satısı ya da pazarlaması degildir.kitabı her alan okuyup anlayacak diye bir kaide de mevcu degil öyleyse hickimse mukaddes kitaptan korkmamalıdır icinde yazanlar bizleri dogru yola sevk edecek bilgilerdir ve paha bicilemez degerdedir asla satılacak ya da alınabilecek maddesel bir olgu degildir bir gönül ve inanc sonucu sahip olunabilecek rehberdir.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.