ANASAYFA Forum HRİSTİYAN EDEBİYATI, ŞİİRLER, KİTAPLAR, MEDYA, BASIN, YAYIN… FIKRALAR Kimse Hakkında Kötü Konuşmak İstemem

 • Bu konu 3 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24792
  Anonim
  Pasif

  Kimse hakkında kötü konuşmak istemem!

  Papaz ölmek üzere olan adamın üzerine eğilerek sorar:

  ‘Ölmeden önce şeytanı ve onun kötülüklerini lanetle’…der.

  Ancak adamdan ses çıkmaz. Papaz isteğini bir kez daha tekrarlar, ama hastanın sessizliği devam eder. Sonunda Papaz kızgın bir ifadeyle:

  -‘Neden şeytanı ve kötülüklerini lanetlemiyosun, bre gafil?’ diye sorunca adam halsizce karşılık verir:

  -‘Giderayak kimse hakkında kötü konuşmak istemem!

  #29465
  Anonim
  Pasif

  Yaşamının son durağında tövbe fırsatını elinin tersiyle çeviren insanın durumu ne kadar acıdır! Fırsatı kaçıran kişi, bunun sonucuna çok acı bir şekilde katlanmak zorundadır. Fıkradaki hasta, tövbe etme gereğini duymadı. Bunun gibi milyonlarca insan sonsuzluklarını nerede geçireceklerini düşünmeden bu dünyadan göçüp gitmektedirler. Ne kadar yazık!

  Ama henüz fırsat varken, yaşamınızı gözden geçirin. Sonsuzluk hakkında bir düşünün! Bu yaşama veda ettikten sonraki haliniz ne olacak, nereye gideceksiniz? Tanrı’ya size gerçek yolu göstermesi için dua edin. Tüm içtenlikle edilen dualara Tanrı’nın yanıtı gecikmeyecektir. Tanrı sizleri seviyor ve kurtarmak istiyor. Bu yüzden biricik oğlu İsa Mesih’i dünyamıza gönderdi ve bizler yaşayalım diye O’nu kurban etti. Ölümü yenen İsa Mesih üç gün sonra dirildi, yaşıyor. Ancak yaşayan bir Kurtarıcı sizi kurtarabilir. O’na seslenin!

  #28390
  Anonim
  Pasif

  Uyanık olun sevgililer!

  İblis, ölüm yatağında bile bu zavallı günahkarın tövbe etmemesi için elinden geleni yapıyor, o da ona itaat ediyor. Sevgililer, son nefesinizi verinceye kadar o lanetlenmiş iblis, rabbe iman etmemeniz ve cehenneme atılmanız için çabalar durur. Uyanın, uyanık olun iblisin hilelerine karşı. İsa Mesih kurtuluş veriyor, kurtarıyor. İsa’nın adını yüceltin, tövbe edin günahlarınızdan ve iblisi reddedin, o zaman sonsuz yaşamın kapıları size sonuna kadar açılır. Eğer ki o iblis denen yılana uyar da tövbe etmezseniz, mahvolacaksınız. O zaman VAY halinize! ‘Üzerime düşün ey dağlar’ diyerek kaçacak delik arayacaksınız, ama kaçamayacaksınız!

  #29466
  Anonim
  Pasif


  ‘Gümüş tel kopmadan, altın tas parçalanmadan, kuyu makarası kırılmadan, toprak geldiği yere dönmeden, ruh onu veren Tanrı’ya dönmeden, seni yaradanı hatırla! (Vaiz 12:6-7).

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.