Kiliseye ‘Haçı kaldırın’ uyarısı

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27234
  Anonim
  Pasif

  Kiliseye ‘Haçı kaldırın’ tehditi

  Fatih Turan- Trabzon (DHa)

  TRABZON’daki Santa Maria Katolik Kilisesi’nin çatısındaki ışıklandırılmış haçın indirilmesini isteyen kişiler, kilisenin bahçesine, içinde yanıcı madde bulunan bir şişe ve üzerinde ’Kilisenin tepesindeki haçı ya siz indirin ya da biz indireceğiz’ yazılı not kağıdı attı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  İddialara göre olay 1 Ocak’ta meydana geldi. Kemerkaya Mahallesi’nde bulunan Santa Maria İtalyan Katolik Kilisesi’nin yanında lojman ve misafirhane olarak kullanılan ek binanın tepesindeki ışıklandırılmış haçın kaldırılmasını isteyen 5 kişilik bir grup, kilisenin önüne gelerek slogan atmaya başladı. Gruptaki kişiler ayrıca kilisenin bahçesine içinde yanıcı madde bulunan bir şişe ve üzerinde ’Kilisenin tepesindeki haçı ya siz indirin ya biz indireceğiz’ yazılı not kağıdı attı. Yanıcı madde alev almazken, grup daha sonra kilisenin önünden ayrıldı.

  Kilise görevlilerinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis, güvenlik kamerası görüntülerine el koyarak olayla ilgili soruşturma başlattı. Kilise görevlilerinin de şikayetçi olmadığı olaya karışanların kimlikleri henüz belirlenemedi.

  Trabzon’daki Santa Maria Katolik Kilisesi’nin İtalyan rahibi Andrea Santoro, 5 Şubat 2006’da ayin sırasında Oğuzhan Akdin tarafından tabancayla vurularak öldürülmüştü.

  #35952
  Anonim
  Pasif

  İşte bunların hoşgörüsü bukadar.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.