kiliseye gitmezsek ne olur?

• Bu konu 6 izleyen ve 11 yanıt içeriyor.
12 yazı görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Gerçek bir hristiyanın kiliseye uzun süredir gitmemesi sizce çok mu kötü bir şey.yani kutsal kitabı düzenli bir şekilde hep okumak,İsa mesihe dua etmek O na yürekten inanmak ve onun yolunda yürümeye çalışan bir hristiyan, sadece kiliseye gitmiyor diye hristiyan olmamış mı oluyor?

Anonim
    Pasif

Sevgili Doğa,
    Şömineye birtek odun koy ve yakmaya çalış. Yanmayacak. Üzerine gaz yağı döksen bile biraz sonra sönecek. İki odun korsan, yavaş yavaş yanar. Üç odun korsan, güzel yanar ve etrafı ısıtır. Dört-beş odunla etraftakiler de ısınır.

İşte bu yüzdendir ki Rab:”Yine size şunu söyliyeyim, yeryüzünde aranızdan iki kişi, dileyecekleri herhangi bir şey için anlaşırlarsa, göklerdeki Babam dediklerini yerine getirir. Nerede, iki ya da üç kişi benim adımla toplanırsa, ben de orada, aralarındayım” (Matta 18:19-20).

Bir yerde, yalnız başına bir parmak olmak neye yarar. Tüm bedenin bir parçası olmalısın. Mümkün ise, dua ile Rab’den, bu bedenin nerede olduğunu göstermesini dile.

Rab seni Bereketlesin.
    Sevgi ve Dualarımla.

Anonim
    Pasif

sanırım iman edeli bir yıl oldu..ilk gittiğim kilise samsun agape kilisesiydi,orada olmamı rab de istemişti o şehirde olmamı.ordaki üniyi kazanmıştım vs..ama sonra bir takım sebeplerden izmire taşındım okulu bıraktım en çok üzüldüğüm şey ordaki kilisemi bırakmaktı ve kardeşlerimden ayrılmaktı..
    burda da iki ay kadar bir kilisede devam ettim fakat neden bilmiyorum bir şekilde soğudum..aynı hissi bulamadım AİT HİSSEDEMEDİM..
    belkide yeni şehir yeni olan herşey bana böyle hissettirdi.içimde iki son iki aydır bir huzursuzuk var.aslında gitmek isyediğim bir kilise de var burda fakat hiç tanıdığım olmamasından o kilisede,bir çekingenliğim söz konusu..
    Demek istediğinizi anlıyorum ve bunun doğru olduğunuda biliyorum.sanırım öncelikle çekingenliğim için dua etmeliyim bunu içten istemeliyim.yalnız hissettim ve pek paylaşabilceğim yok bu konuyu bu şehirde.ceavabınız için teşekkür ederim.cesaretendirdi beni..

esenlik sizinle olsun..

Armagan
    Anahtar yönetici

Sevgili Doğa kardeşimiz,

İçten paylaşımına ve sorularına çok sevindim. Samsun’dan İzmir’e gidişini ve o süreçten sonra yaşadıklarını daha önce anlatmıştın.. Mesih inanlısının düzenli bir kilise hayatının olmaması, kişinin ruhsal isteğinin sönmesine neden olabilir. Elbette hristiyan olmak için birinci şart bir kiliseye gitmek değildir. Çünkü kiliseye her giden insan hristiyan değildir. Ya da sırf kiliseye gitekle hristiyan olunmaz. Hristiyan olmanın ilk şartı, kendinin günahlı biri olup Tanrı’nın yargısı altında olduğunu görmen ve Tanrı’nın seni kurtarmak için belirlemiş olduğu yolu, İsa Mesih’i kişisel Rab ve Kurarıcın olarak kabul etmendir. Bir inanlı, çeşitli nedenlerle bir kiliseye gidemiyor olabilir. Kiliseye gidememesi onu imansız biri yapmaz. Bu durumda bile dua yoluyla Rabbiyle düzenli olarak konuşmalı ve Kutsal Kitabını okumalı ve öğrenmelidir. Ancak unutulmamalıdır ki bizler her birimiz Mesih’in bedeninin birer üyesiyiz. Üyeler olarak birbirimize ihtiyacımız var. Kemal Başaran kardeşimizin verdiği örnekte olduğu gibi, ne kadar çok odun birlikte yanarsa sıcaklık o kadar daha cok olur. Odunlardan birini alıp diğerlerinden ayrı bir yere bırakırsanız istek ateşi kısa bir zaman sonra sönecektir.

Benim de senin için duam, en kısa zamanda çok sevebileceğin ve kendini onların bir parçası hissedebileceğin imanlı bir kilise topluluğu bulabilmendir.

Anonim
    Pasif

Merhaba Doga

Senin Rab icin ne kadar degerli bir kiz oldugunu ben biliyorum, evet kilisemizde cok mutluyduk, senin Flutle tapinmamiza hizmet etmenden cok mutluyduk, her pazar herkes uyurken ama senin 100 km, uzaktan Rab`bi yuceltmek icin gelmenden cok mutluyduk, ama bir sorun cikti ve gittin ve hatta giderken seninle ne konusmustuk?

`Orada daha rahat olacaktin ve orada daha cok kilise olacakti ve orada sen daha sadik gidecektin`, ama sonra soyledigin gibi, uzucu birtakim seyler oldu ve seyler yaptin, ama Rab hala seni bekliyor,

Oradaki bircok pastorle gorustum senin hakkinda ve onlar seni hatirlayip hala seni bekliyorlar, hatta en son 2 hafta once bir pastor aradi senin hakkinda, `ORHAN NEREDE DIYE` ve inan hala kilisemiz olarak senin icin dua ediyoruz, cunku sen bizim icin cok degerlisin, ama Rab icin daha degerlisin,

Sen 100 km. den buraya geliyordun, orada 5-10 km. gitmen lazim, oradaki kiliseler en az bizimki kadar samimi ve seni sevecek kiliseler, sen birkez git, inan cok mutlu olacaksin,

Biraz hatirla, ANNENLE SORUN VARKEN, BIR DUA ETMISTIN, RAB O SORUNU NASIL COZMUSTU?
    birkez hatirla karanlikta dua etmistin ve Rab ne mucizeler yapmisti,

ve o Rab hala seni bekliyor, kizim gelsin ve kardeslerimle beni yuceltsin diye,

Yarin pazar, ve Rab seni bekliyor,
    Seni seven abin.

Anonim
    Pasif

sevgili pastörüm ve abilerim;
    bugün içimde ilginç gelişmeler yaşıyorum..her an kulağımda Rab bin sözlerini işitiyorum.ve sizlerin teşviği bana o kadar iyi geldiki özellikle orhan abi sizin beni unutmamanız yanıt vermeniz içinde bulunduğum duruma..öle sevindirici ki..

yarın pazar.yarın bu başlangıcı yapmalıyım.rab bin beni teşvik ettiği içimde hissettirdiği kiliseye gidicem (karşıyaka da bir kilise)hiç kimseyi tanımama rağmen içimdeki çekingenlik hissini yenip yeniden ait hissedeceğim Rab be tapınabileceğim yere gidiceğim.

Rab be doğru atılan hiç bir adım boş çevrilmiyor.O nu düşündüğünde O nun seni daha çok düşündüğünü farketmek hiç zaman almıyor.bugün gerek bu sitede gerek gün içinde uyandığımdan beri yaşadıklarım bunun göstergesidir.O na bir adım daha yaklaşmak istediğinizde O sizi kucaklıyor.bunu ancak inanalnar İsa Mesih le dolu olanlar çok iyi anlıyabildiklerini biliyorum…bir de ilginç olan burda pek çok inanlı tanıdım.fakat onlarda kiliseye gitmiyorlar.bırakmışlar ama imanlılar.yani bu durumda hiç birinden de teşvik alamamıştım.
    inanın hayatımı öle güzelleştirdi ki herşey öle güzelki tek huzursuzluğum buydu..yarın bununda hallolmasını Rab’bim İsa Mesih den diliyorum.Duamı sizlerle de paylaşıyorum;Rab bim bana eskiden olduğu gibi gene ait olabileceğim adını yüceltebileceğim bir kilisede olmamı sağla.yarın ki seçiceğim kilisenin bunu hissettirmesini ve daha da senin yolunda ilerleyebilmem için lutfunla beni kurtar ve yardım et. amin..

Anonim
    Pasif
    Doğa;14625 wrote:
    yarın pazar.yarın bu başlangıcı yapmalıyım.

Sevgili Doga,

evet bu yazdigina sevindim, umarim dedigin gibi tekrar bir kiliseye katilmissindir, cunku onceki mesajimdada dedigim gibi, oradaki kiliseler cok degerli kiliseler, mutlaka sana cok guzel bereketler vereceklerdir,

Ayrica insanlarin kiliseye gitmemesi senin tesvigini kirmamali, Ornegin `senin ifadelerine gore` sende aylarca gitmedin ama soranlara HRISTIYANIM dedin, bu senin kiliseye katilmaman, kiliseye katilan uyeleri engelledimi?

Dedigim gibi, sen insanlarin degil, Tanri`nin onayini aramalisin, kimlerle tanistin imanli olarak bilmiyorum ama bunlari dusunme,

Tek bir kardesin bile kiliseye katiliyorsa, orada Rab`bi yuceltiyorsa, Rab oradadir ve sende oraya katil,

Esen kal
    Orhan

Anonim
    Pasif

uzun bir süre yazamadım bütün yaz gsf (Müzik)sınavlarına girdim..şimdi ankaradayım.yani doğup büyüdüğüm şehre geri döndüm.burda ilk imanlı olduğumda hüseyin abi ile kiliseyle tanışmıştım şimdi onunla yeniden gidiyorum..en başa döndüm yani..ve oldukça iyi şeyler oldu işe başladım burda oldukça iyi bir iş..her şey güzel.uzun süre forma girip yazma fırsatım olmadığı için yazıyorum..bir de büyüyorum sanırım hem ruhta hem özde..fazla vaktim olmuyor fakat hepinizin sevgisini hissedebiliorum.görüşmek dileğiyle..İSA MESİHİ KALPLERİNDE BULANLARA HERKESE EN İÇTEN SEVGİLERİMİ GÖNDERİYORUM VE ESENLİKLER DİLİYORUM..

Anonim
    Pasif

Sevgili Doğacım, seni tekrar burada görmek ne güzel! Seni çok seviyoruz, ama Rab seni herkesin sevdiğinden çok çok daha fazla seviyor. Yaşamında herşeyin yoluna girdiğine sevindim, iman ettikten sonra ruhsal olarak saldırılara uğradın, sorunlar yaşadın, zorluklar çektin. Ama tüm bunlar senin ruhsal olarak büyümeni, tecrübe kazanmanı sağladı. Şimdi tekrar kiliseye devam etmen çook önemli. Şeytan’ın tüm saldırılarına karşı, arkanda senin için dua eden kardeşlerinin olmasından daha güçlü bir silah olabilir mi? Bundan sonraki iman yaşamında Rab’bin seni daha çok güçlendirmesini ve bolca bereketlemesini diliyorum.

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Ankara’ya yolu düşen tüm imanlı kardeşlerimi Ankara Protestan Kilisesine beklerim. Bu arada..gerçekten sınavlardan geçtim denenmelerden. Dün pastörümle de konuşurken bahsettim ne kadar çok zorlandığım zamanlar olduğundan. Şükürler olsun ki Rab beni bu günlere getirdi..şimdi yepyeni bir ailem var ve çok mutluyum. Şüphe etmeden tüm kalbinizle canınızla Rab’bi sevin, yaşamınızı nasıl değiştirdiğine tanık olun. Kilisemden bir yaşam öyküsünü anlatmak istiyorum. Dün öğrendim..

Kilisemizde bir kardeşimiz iman etmiş, kendisi çok sağlıklıymış..ama kısa bir süre sonra çok hastalanmış, kemik erimesi hastalığına tutulmuş. Fakat bu kardeşimiz İsa Mesih’e olan inancını yitirmemiş hiç. Bunu duyduğumda çok heyecanlandım, hatta bunun üzerine tüm ailesi hristiyan olmuş. O da bizimle her pazar kilisemizde bizlerle birlikte.. Bu ne kadar güzel bir şey, ne kadar büyük bir iman dedim. Pastörümüz kendisi onu getiriyor ve tapınma bitince gene kendisi götürüyor arabayla. İnanın iman yolunda ne denli güzel bir iş..

Son söz olarak kiliseden benim gibi ayrı kalan insanlara sesleniyorum. Başlığı açtığımda ne kadar karmaşık bir dönemdeymişim, ama şimdi önemini biliyorum. Ben Rab’be çok dua ettim, beni ait olduğum aileye kiliseme yönlendir diye. İzin ver sana dua edeyim, sana ezgiler söyleyeyim, izin ver kalbim seninle dolsun diye. Ve sonunda Rab önce beni imanda güçlendirdi (sözlerimi tutmaya ve yasaklarını uygulamaya başlamıştım son bir aydır,bazı eksiklerimi tamamlamaya çaba harcıyordum hep) daha sonra da kilisemi ailemi bana verdi.

Rab’be hamdolsun

Anonim
    Pasif

Merhaba Doğa kardeşim, kilise hakkında çok bilgin var sanırım ve şüphesiz güçlü bir Mesih inananlarındansın ben 1 ay önce imana gelmiş bir insanım Tanrının varlığına ve peygamberi Mesih İsa’ya inanıyordum fakat ne ibadet ediyordum nede Mesih İsa’yı anıyordum,dinden uzak bir insandım yani,ve hristiyanlığı benimsedim ama vaftiz olmadım bir inançlı olarak ne yapmalıyım? kilise bulunmayan bir semtte yaşıyorum ailem müslüman ve öğrenmemelerinde yarar var hristiyanlığı yeni yeni kavrıyorum dua nasıl edilir kendi dildemi vea incil okuyarakmı nasıl bilmiyorum lütfen yardımını bekliyorum kardeşim…

Sevgi ve Saygılarımla.

Anonim
    Pasif

sevgili beyazınmatemi;
    anladığım kadarı ile foruma yeni üye olmuşsun ve burda aklındaki sorulara çok fazla cevap bulabilceksin.bol bol forumlara yazılanları okuyabilirsin.

bulunduğum semtte kilise yok demişsin.bir şehrin içinde her semtte kilise olmayabilir.hatta ülkemizin bazı şehirlerinde tek bir kilise bile mevcut olabilir.önemli olan gitmektir.benimde bulunduğum semtte kilise yok.dolmuşla gidiorum yarım saatlik bir yol sürüyor.gene kilisemize gelenlerden yolun bir saat sürenleride var.ben samsundayken tam bir saat sürüyordu kiliseye gitmem.bu yüzden forumda kilise adresleri var.bulunduğun şehirde mutlaka bir kilise vardır.
    kiliseye katılmak çok önemli bir hristiyan için.eğer gidersen ilk günden bunu farkedecek yüreğinde de hissediceksin.bulunduğun şehirdeki protestan kiliselerini araştırmanı öneririm.eğer şehrinde de yoksa en yakın şehirdeki kiliseye ayda bir kere de katılabilirsin.uzak şehirlerden imkanları dahilinde ayda bir ya da iki kere düzenli olarak katılan kardeşlerimiz de var.

12 yazı görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.