kiliseye gitmek

• Bu konu 17 izleyen ve 21 yanıt içeriyor.
7 yazı görüntüleniyor - 16 ile 22 arası (toplam 22)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif
    izmirligizem;13665 wrote:
    sevgili arkadaşlar ben bayadır üyeyim buraya yazduklarımda ggörüşümde belli. Ama dün akşam acayip bişey oldu bir rüya gördüm ve hala çok etkisindeyim. Acaba anlamı nedir diye sizinle paylaşmak istedim. çok güzel yemyeşil bir ormanda dolaşmaya çıkmışım bazı sesler geliyor. Oyöne doğru gidiyorum çok güzel parlayan devasa büyük bir kilise gördüm. İçinde insanlar ibadet ediyor. Başı örtülü biri vaaz veriyor. Sordum kim o diye o mesihtir dediler. DÖNÜP BANA BAKTI VE GÜLÜMSEDİ. Hoş geldin nerde kaldın dedi bana. uyandım hayretle. Hala etkisindeyim bu ne anlama gelir sizce?

sevgilerimle

Sayin izmirligizem

Bazi yazdiklarinizi okuyunca bu kiz ne kadar Rab’be yakin diye düsündüm.Ama bazen de öyle yazilarinizi okudum ki eyvah dedim Seytan yine izmirligizem’i kiskirtiyor.Simdi cok sükür görüyorum ki Rab sizi birakmamis ve size rüyada sesleniyor.Cünkü uyanikken onun sesini isitemiyorsunuz kalabaliktan. Kutsal Kitab’taki Eyüb bölümünde de Tanri’nin rüyalarda insanlara seslendigini okuyoruz.(Eyüb 33,14-16) Tanri’nin bu cagrisina kulak tikamayin..Sizin icin cok gec olabilir.Hristiyanlar ikibin yildir bu Diri Tanri’ya inanir ve tapinir.Ödülleri de Rab’le sonsuza kadar beraber olmaktir.Siz de Rab’bimizle beraber olmak ve O’na kapiyi acmak istemez misiniz?

Rab yüreginizde olsun.

TANRISEVGIDIR.png

Anonim
    Pasif

Sanırım artık yapmam gereken belli. O rüyamda gördüğüm ve aşık olduğum kiliseye gitmem şart oldu artık. Umarım beni yaratan bana doğruyu gösterir. BAZI KONULARDADA bana yardımcı olmanızı sizden rica edicem. Beni yalnız bırakmayın.

Anonim
    Pasif

@izmirligizem 13699 wrote:

Sanırım artık yapmam gereken belli. O rüyamda gördüğüm ve aşık olduğum kiliseye gitmem şart oldu artık. Umarım beni yaratan bana doğruyu gösterir. BAZI KONULARDADA bana yardımcı olmanızı sizden rica edicem. Beni yalnız bırakmayın.

Sevgili Kardeşim;

Forumdaki tüm kardeşler sorularınıza elbette ellerinden geldiği ölçüde yardımcı olacaklardır. Ancak siz de mutlaka dua ederek Tanrı ile duygularınızı ve düşüncelerinizi paylaşmalı; O’ndan dilemelisiniz. Tanrı bu süreçte her zaman merhameti ve sevgisiyle size yol göstersin.

Esenlikler dilerim.

Anonim
    Pasif

ben bir kaç kere gitmiştim

Anonim
    Pasif

aslında ruyanın tanımı Allah a kavusmaktır! tabiki herseyin en iyisini ve dogrusunu Allah bilir.. bekar bir kızın kiliseye girmesi evlenmesi anlamına da gelir.. en önemli nokta ise bu isa (A.S.)’ görmek dinde sek, süphe ve ihtilafa düsmeye tabir edilir. var sen cıkar yorumunu? Unutmaki her sey Allah ın dılemesıyle olur. Allah ın dedıgı olur!

Anonim
    Pasif

kusura bakmayında anlamadım 4 kısımdan olusur dıyorsunuz ve arkasından da bunlar 4 farklı sekılden gosterımı dıyorsunuz nasıl oluyor benım bıldıgım 4 kısımdan olusmak bır bırını takıp eden anlamında aynılarının farklı sekılde yazılması 4 kısım olmaz tek kısımı 4 e bolmus olmuyor mu?

Sayın AbdulCabbar,
    Ben.. Hrıstıyan olmadan önce.. bir arkadaşım bana Rüyasında bir kiliseye gittiğinden bahsetmişti..
    Meraklıyız ya.. ne anlama geliyor dedik aldık.. bir Rüya tabir, kitabi beraber okuduk.

“Kapalı bir Melhuma işaret olunabilinir ki bu nokta çok tehlikelide olunabilinir.bu yüzdendirki bu Meal tabirimiz için dikkatli olunması şarttir.
    Bu tarz Rüyalar hayra alemetten sayılmazlar..derhal tövbe etmeli,küfre düşen lerden olunmamalıdır.hak yolunda olunmalı bu nazmının her noktasında birçok manalar fışkırmadan maneviyatını ALLAH inancını kuvvetlendirmeli Hakkın yoluna maneviyatıyla girmelidir Başka beyis kabul edilemez.”

Kızcağızın yüzü limon gibi sapsarı..ya iyide.. Saba bu nedemek şimdi,
    demişti..bende.. kızım senin durum.. vahim.. demiştim..gülerek..

Şimdi o arkadaşımda hristiyan..Benim Müjdelemem sayesinde..

Yani kısacası şunu demek istiyorum..Rüyalardaki yorumlar, inanç’a göre değişiyor..Yorumu kabul etme yada etmeme Kişinin,İnanç, eğitim,sosyal durum, maneviyat ve buna benzer şeylerle bağlantılıdır.

Biz hristiyanlardaki yorum çok farklı başka inançta ise daha da çok farklıdır..Ban sorarsanız RAB İSA MESİH,ve Kiliseyi rüyasında görmek, bir İnsana çağrıdır..
    RAB..
    İSA MESİH’in Kuluna verdiği bir Mesajıdır.beni,ara bul.. beni tanı.. iletisidir.

Yukardaki sorunuza gelince..

Bakın.. biz dört farklı İNCİL’e inanmıyoruz..
    KUTSAL KITAB’ımız tektır.
    Size şöyle izah edeyim..
    Bakın.. Lise’desiniz diyelim.. Edebiyat dersınde.. hoca’nız, bir konu verir, bunu anlatın der,4 Öğrenciye.. Mesela..konuda kendisi yani edebiyat hocası..

1..ci Öğrenci anlatır..
    Esmer,kahverengi gözlü,kızıl saçlı,fakat saçında Balyajla bakır kızılı gölge atılmış,Oval bir yüze sahip,gülünce yanaklarında gamzesi olan,1,65 boy, 50 kilo alımlı,dikkat çekici..bu tarıf uzar gider.

2..ci Öğrenci anlatır..
    Merhametli sevecen,üzülünce ağlayan,alçak gönüllü,kırılgan,nazık, hemen sinirlenmeyen,kibar,not konusunda çimri olmayan,insan gibi insan..bu tarif.. te uzar gider.

3.. cü Öğrenci.
    Yurt dışında mastır yapmış.Müdür yardımcısı,sınıf öğretmeni,Yardım ve sosyal konularda,faal,Tiyatro Kolu.. başkan yardımcısı..Staj kordinatorluğunu yürüten.çalışkan yenilikçi,azimkar,faal, ..
    bu niteliklerde uzar gider.

4..Üncü öğrenci.
    Evli,Eşi Doktor.bir erkek annesi,evcimen,arabası ile her hafta sonu alışverişini yapan,t.v seyretmeyen,kitap okur,iyi eğitimli bir aileden gelen,yaş pasta yapmada uzman,evi bahçeli iki katlı,köpek sever,hayvan düşkünü,eşine aşık..bu liste uzar gider.

Şimdi bu öğrenciler..kimi anlattı..?
    Edebiyat hocaları olan.. Ayşegül Öğretmenlerini anlattı.
    Yanı.. Sayın AbdulCabbar.
    Ayşegül hocayı 4..parçaya bölmediler..Hocalarını 4, farklı şekliyle,4,farklı biçimde,4,farklı açıdan anlattılar.

Sanıyorum anlatabildim..
    İşte bizim KUTSAL KITAB,ımızı bu şekilde.. Matta,Markos.Luka Yunanna farklı açılardan İSA MESİH’i anlatıyor..
    Havarıler,KUTSAL KITABI bölmüyorlar..anlatımlarla birbirlerini tamamlıyorlar..
    Bu TEK Kısmı 4’e bölmek değildir..Bu 4′ bölümdeki adlardır.

Anlama görünüzün açılması.. Dilegimle.. HRISTIYANTÜRK’e hoş geldiniz.

Benim İçin DUA eden Tüm Kardeşlerime Yürekten teşekkür ediyorum.Hepinizi RAB’bim İSA MESİH korusun.

Anonim
    Pasif

Her halde bu Abdülcabbar kardeşimizin dediği Müslümanlar’ın rüya tabirnamelerindendir… :-)))

Hristiyanlık tarihinde insanların sık sık rüyalar yoluyla bir yere yönlendirildikleri çok yaygınca bilinen bir şeydir. Azizlerin menkibelerinden epey okumuşluğu olan herkes bilir bunu.

Bu İzmirligizem gibi kardeşlerimizin şüphelerini gördüğümde duygulanıyor, sorgunlanıyor ama… aynı zamanda gülüyorum da bazen.

Tüm bu Hz. İsa müridliği konusunda şüphede bulunan kardeşlere sorulacak bir tek şey var: Neden korkuyorsunuz? Sizi sorunlandıran ne? Yeni Ahit öğretisine, hayat görüşü ve yaklaşımına itirazınız nerde?

Sakın tedirginliğiniz Yeni Ahit’te yazılanlara bir itirazdan değil de zor bir toplumsal konumda kalmaktan olmasın? Bu çok hassas bir nokta ve üzerinde çok derinden düşünülmesi gerekir. Nitekim, eğer öyleyse, o zaman insan bu korkusunu göz ardı etmeyip endişesiyle tamamen samimi bir şekilde yüz yüze gelmeli. Kendisini bu üzerine çarpacak olan toplumsal dışlamayı göze alabilecek kadar güçlü hissetmiyorsa (ki bu anlayışla karşılanması gereken bir insani zaaftır) hiç olmazsa kendi içinde kendine karşı samimi olmalıdır ve… bu zaafı da dahil olmak üzere tüm hayatını Tanrı’ya teslim etmelidir. Böyle oldu mu Tanrı kendisine uygun bir yol açar mutlaka. Rabbimizin sonsuz merhameti vardır, hardal tohumu tanesi kadar bir iyi niyet görse tüm evreni hareketlendirir, o iyi niyetli cana yollar açılsın diye.

Esenlikler…

7 yazı görüntüleniyor - 16 ile 22 arası (toplam 22)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.