Kilise’nin yaşamında Kutsal Kitabın yeri

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Tanrı her bir insanı seviyor ve kendisine çekmek istiyor..

Tanrı, yani Yaratıcımız Rab her insanı çok seviyor, hiçbir insanın kaybolmasını, sonsuz cehennem yargısıyla yargılanmasını istemiyor. Çünkü her bir insanı O yarattı, hepimiz O’nun ellerinin işleriyiz. Bu dünyaya geldik, belli bir süre yaşadıktan sonra hepimiz bir gün öleceğiz. Peki ya öldükten sonra nereye gideceğiz, halimiz ne olacak? Kurtuluşu aramalı mıyız yoksa KADER deyip her şeyi şansa mı bırakmalıyız? Kuşkusuz ölüm sonrası yaşamı düşünüp, Tanrı’yı arayarak kurtulan çok insan olmuştur ve olacaktır. Her insan günahlıdır ve sonsuz cehennem yargısıyla karşı karşıyadır.

Sevgili okuyucu, Tanrı bugün sana kurtuluş elini uzatıyor. Yaşama sevincini kaybetmiş olabilirsin, artık yaşam senin için anlamsızlaşmış ve ölmek istiyorsundur. Belki hastalıklarla ve ağrılarla savaşıyorsun, belki canın kadar çok sevdiğin, güvendiğin bir yakının seni terketti, aldattı, çok büyük bir hayal kırıklığına uğradın ve kendini yapayalnız ve değersiz görüyorsun. Belki bir yakınını kaybettin veya ekonomik sorunlarla boğuşuyorsun. Belki birileri yüreğini çok kırdı, incitti, derin yaralar açtı. Belki de, ‘Günahlarım boyumu aştı, dipsiz bir batağa batmış gibiyim, çıkamıyorum’ diyerek günah bataklığı içinde çırpınıyorsundur. Kim olursan ol, hangi durumda olursan ol, kendini ne kadar çaresiz, dertli ve günahlı hissedersen et, farketmez! TANRI SENİ ÇOK SEVİYOR ve seni bu acılarından, sıkıntılarından, dertlerinden ve en önemlisi günah yükünden ve günahın getireceği sonsuz cehennem yargısından kurtarmak istiyor, ruhsal yaralarını sarmak, iyileştirmek istiyor. Bunun için İsa Mesih, insan bedeni alarak dünyamıza geldi. Senin, benim ve tüm insanlığın günahını çarmıh üzerinde kendi bedeninde taşıdı. Günahlarımızın bedelini çarmıh üzerinde kanını dökerek ve canını vererek ödedi. Ama ölüm O’nu alt edemedi ve üç gün sonra görkemle dirildi. İSA MESİH DİRİDİR VE YAŞIYOR.

Bu mesajı okuman bir tesadüf değildir. Bu mesaj, Tanrı’nın sana sunmuş olduğu bir fırsattır, bir çağrıdır. Eğer İsa Mesih’in çarmıh üzerinde senin günahlarının cezasını ödediğine iman edersen ve O’nu yaşamına RAB ve KURTARICI olarak kabul edersen KURTULACAKSIN! Kutsal Kitap’ta İsa Mesih şöyle diyor:

‘Size doğrusunu söylüyeyim, Sözümü işitip beni gönderene iman edenin sonsuz yaşamı vardır. Böyle biri yargılanmaz, ölümden yaşama geçmiştir’ (Yuhanna 5:24).

Tanrı’nın sana İsa Mesih’te uzattığı bu kurtuluş armağanını redderek, sonsuz yaşama (cennete) giren kapıyı kendi elinle kapatma! Bu kurtuluş MÜJDE’sini duydun, sonsuzluğunu nerede geçireceğini belirten kararı sen kendin vereceksin. Seçim senindir. Müjde’yi reddedenler hakkında Kutsal Kitap’ta İsa Mesih şöyle der:

Yargı şudur: Dünyaya ışık geldi, ama insanlar ışık yerine karanlığı sevdiler. Çünkü yaptıkları işler kötüydü ve ‘eğer gelmemiş ve onlara söylememiş olsaydım, günahları olmazdı; ama şimdi günahları için özürleri yoktur’ der (Yuhanna 3:19; 15:22).

Sonsuz Yaşam’a giren kapı henüz açık. Birgün bu kapı yüzüne kapanabilir ve bu fırsatı bir daha yakalayamayabilirsin. Yargı gününde Tanrı’nın hüküm kürsüsü önünde durduğunda kendini nasıl savunacaksın? Sana sunulan bu kurtuluş çağrısını reddettiğin için pişman olman artık bir işe yaramayacak, çünkü o zaman çok geç olacak! Ama hala fırsatın var ve bu fırsatı değerlendir sevgili kareşim, asla pişman olmayacaksın. Tanrı’nın Sözü olan İncil’i tarafsız ve önyargısız olarak oku. İncil’i okuduğun zaman İsa Mesih’in sevgisiyle karşılaşacaksın. İncil’de İsa Mesih şöyle diyor:

‘Sağlamların değil, hastaların hekime ihtiyacı var. Ben doğru kişileri değil, günahkarları çağırmaya geldim’ (Markos 2:17).

‘İşte kapıda durmuş, kapıyı çalıyorum. Biri sesimi işitir ve kapıyı açarsa, onun yanına gireceğim; ben onunla, o da benimle, birlikte yemek yiyeceğiz!’ (Esinleme 3:20).

İsa Mesih, senin kalbinin kapısında durmuş, kapıyı O’na açmanı bekliyor. Lütfen kalbinin kapısını aç ve İsa’yı içeriye al. O yüreğine girecek, yaşamına girecek, tüm günah yüklerini kaldırıp atacak, sana doğruluk kaftanını giydirecek, sonsuz yaşama sahip olacaksın.

Kutsal Ruh’un ruhsal gözlerinizi açmasını ve bu mesajı okuyan her bir canı kurtarmasını diliyorum.

Tanrı’nın sevgisinde ve esenliğinde kalınız

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.