Kenya’da Hristiyanlara saldırı

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Martın 31’i İslamcı teröristler Kenya’nın Mtwaba şehrindeki Hristiyan topluluğa saldırdılar. Onlara el bombası fırlatarak iki kişinin ölümüne sebep olurken, otuz kişinin de yaralanmasına yol açtılar. Saldırı sırasında Hristiyanlar açık hava toplantısı yapıyorlardı.
    Kilise sorumlusu Simon Kirariuki Kimami olayı şöyle anlattı: “Park halindeki arabada oturan üç kişi el bombası fırlatarak uzaklaştılar. Sonra bir patlama sesi duydum ve yere düşmüş ve yardım için yakaran kadınları gördüm. Bir kadın olay yerinde öldü. On beş kişi çok ağır şekilde yaralandılar. Bir kişi ise hastanede hayatını kaybetti.”
    Açık hava toplantısına katılan Hristiyanların sayısı yüz elli kadardı. Alınan bilgilere göre Müslüman vaizler camilerde Hristiyanları kötüleyerek vaaz ediyorlar. Onların vaazları yüksek sesle yapılıyordu ve bu vaazı Hristiyanlar toplandıkları yerde de duyabiliyorlardı.

Kenyalı yetkililer İslamcı grup olan Al-Shabaab’ı kınadılar. Al-Shabaab, Somali’de askerler tarafından kovulduktan sonra Kenya’da terör saldırıları gerçekleştirmeye başladı.

Mombasa Pentikost kilisesinin pastörü Patrick Muchiri; “Dünyadaki bütün Hristiyanla mesajım şu ki, her ne zulüm olursa olsun Rabbimiz İsa Mesih’e sadık kalmaları ve O’na tutunmalarıdır. Hristiyanları uyarmak istiyorum ki, kötülüğe kötülükle karşılık vermesinler. Saldırıya uğrasalar bile sevgilerini göstermelidirler.”

ICC (İnternational Christian Consern)’in Afrika bölge sorumlusu Jonathan Racho “Masum Hristiyanlara yapılan bu bombalı saldırı konusunda derin üzüntü duyduk. Kenya’yı uyarmak istiyoruz ki büyüyen İslamcı saldırılara karşı vatandaşlarını korusun.”

Kaynak: http://www.persecution.org

«Bana olan bağlılığınızdan ötürü insanlar size sövüp zulmettikleri, yalan yere size karşı her türlü kötü sözü söyledikleri zaman ne mutlu size! Sevinin, sevinçle coşun! Çünkü göklerdeki ödülünüz büyüktür. Sizden önce yaşamış olan peygamberlere de böyle zulmettiler. (İncil – Matta 5:11-12)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.