Kendi Kutsal Kitaplarını Bozulmaktan Koruyacak Güçte midir?

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Tanrı Kendi Kutsal Kitaplarını Bozulmaktan Koruyacak Güçte midir?

Tesniye 29:29…’Gizli şeyler Allahımız RABBİNDİR; fakat bu şeriatin bütün sözlerini yapalım diye açığa çıkarılmış olan şeyler sonsuza dek bizimdir ve oğullarımızındır.

Mezmur 12:6-7…Rab’bin Sözleri pak sözlerdir; Toprakta pota içinde kal olunmuş, yedi kere bu nesilden sonsuza dek koruyacaksın.

Mezmur 146:9-10… Ne mutlu o adama ki, yardımı Yakup’un Allahı’dır ve ümidi Allah’ı Rab’dedir. Sonsuza dek hakikati koruyan.

İşaya 46:9-10… Eski zamandan olan önceki şeyleri anın, çünkü Allah Ben’im ve Ben’den başkası yoktur; ben Allah’ım, ve Benim gibisi yoktur. Sonu başlangıçtan ve henüz olmayan şeyleri kadimden bildiren öğüdüm duracak ve bütün muradımı yapacağım… evet, Ben söyledim ve yerine getireceğim, ben tasarladım ve onu yapacağım.

İşaya 55:11…‘Ağzımdan çıkan Sözüm de öyle olacaktır; Bana boş dönmeyecektir fakat murat ettiğim şeyi yapacak ve yapsın diye onu gönderdiğim işi başaracak.

Markos 12:24… İsa onlara şöyle karşılık verdi: Ne Kutsal Yazılar’ı ne de Tanrı’nın gücünü biliyorsunuz. Yanılmamızın nedeni de bu değil mi?

Markos 13:31… Gök ve yer ortadan kalkacak, ama benim sözlerim asla ortadan kalkmayacaktır.

Luka 16:17… ‘Gök ve yerin ortadan kalkması, Kutsal Yasa’nın ufacık bir noktasının yok olmasından daha kolaydır.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.