Kayıp insanlar..ve MÜJDE.

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

EVANGELİZM VE KAYIP İNSANLAR

Üzerinde yaşadığımız dünya tamamen günaha batmış bir durumda, bizler günahlı bir dünyada yaşıyoruz.Çevrenizi bi inceleyin,kırk türlü günahın varlığını gözlerinizle görür ve çoğu şeye şahit olursunuz.
    Kutsal Kıtap’ımızda Tanrı:

“Bu dünya zaten yargılanmıştır” der.

Tanrı, İsa Mesih’le, İsa Mesih’in ölümü ve dirilişi aracılığı ile bizlere,tüm insanlığa kurtulma yolunu açmış ve İsa Mesih’in bütün öğrencilerini ,bu kurtuluş sözünü bilmeyen,duymayan,insanlara bunu bildirmekle görevlendirmişti.

“Gökte ve yeryüzünde bütün yetki bana verildi.Bu nedenle gidin bütün ulusları öğrencilerim olarak yetiştirin..Onları Baba,Oğul ve Kutsal Ruh’un adıyla vaftiz edin;size buyurduğum her şeyi onlara öğretin.İşte ben dünyanın sonuna dek her an sizinle birlikteyim.”Matta 28:18.20

Her İnanlı bir Müjde’cidir.İyi ve doğru haberi yaymakla görevlidir.ben bu düşünüyorum ve inanıyorum.

İşyerimizde 25 Yaşındaki biri ile sohbet ediyoruz.
    —Ya bırak.. saba abla.. sizi kandırmışlar.
    Ona İsa Mesih’i anlatıyorum.bana Kuranı bilmediğimi söylüyor, bildiğimi belirtip ,Ona kendi inancı ile ilğili sorular soruyorum.cevap veremiyor.
    —Nerden çıkartıyorsun,bunları hepsı yalan,bak bak bunu sana ispat edecem,Vallahi yok böyle şeyler.Kuranda.eve gidince bakcam ..ama şunu söyleyeyim.doğru değilse,Hrıstıyanlığı bırakcan mı.?
    —Hem sen nerden alıyorsun bu yetkiyi.?Saba abla Allah aşkına sen mantıklı birisin aklını başına topla.
    diyor.
    —Ona aklımın başımın üstünde olduğunu,ondan isteğimin sadece araştırıp,daha çok okuması gerektiği, bundan başka isteğimin olmadığını açıklıyorum..
    Yetki konusuna gelincede.bu yetkiyi inandığım ,Tanrı Sözlerinin geçtiği Kutsal Kıtap’tan aldığımı söylüyorum.
    Rab, bize müjde konusunda “GİDİN,ONLARA ÖĞRETiN”diyor.

Kutsal Kıtap’ı okuduğumuz zaman,bazı kişilerin hayatlarını Müjde’cilik işine adamalarını,bazılarının bunu organize işiyle uğraştıklarını ,bazı kişilerinde desteklemek için gerekli kaynakları sağladığını anlıyoruz.

Bunlardan biri olmaya gerek yoktur.Mesih’e iman etmiş bir inanlının.
    Kişisel tanıklıklarda,bulunduğu ortamda,yaşadığı semt’te ,kendine yakın hissettiği arkadaşlarının yanında,kişisel paylaşımda bulunabilir.

Müjdeleme, insanlara İsa mesih’i anlatmaktan daha fazlasını içerir.gerekli olan İsa Mesih’in öğrettiği her şeye uyarak ve sadece, Müjdelemekle kalmıyarak Müjdelediklerinin İsa Mesih’in birer öğrencisi olmasını, sağlamayı sürdürmektir.

MÜJDECİLiK:
    —İçin yetki, Ölümden dirilen Tanrının Ruhsal Oğlu tarafından verilmiş ve Onun sarsılmaz desteğine sahip olduğunu bilmektir.
    —Müjdeciliğin ,tamamen İsa’nın kurtarıcılığı üzerine kurulmuş olduğunu bilmektir.
    —Müjdecilik, esas çağrısı olan insanları, Mesih’in bir öğrencisi yapmayı bilmek gerçeğidir.
    —Müjdecilik öğrenci olarak yetiştirtiklerini,İsa Mesih’in öğretilerine uygun yaşamalarıyla ilğili verilen sağlam öğretidir.
    —Müjdecilik işi ,Kutsal Ruh’un içimizde yaşaması gerektirdiği gerçeğidir.
    —Müjdecilik Kutsal Ruh’un gücünü taşıdığında yayılır, inancının kuvvetidir.
    —Müjdecilik,Kutsal Ru’un insanların İsa hakkında tanıklık edebilmeleridir.
    —Müjdecilik,Kutsal Ruh’un yol göstermine gösterilen hassasiyettir.
    —Müjdecilik,Kutsal Ruh’un yol gösteriminin altında gerçekleştiğinde etkin olan müjdeciliktir.
    —Müjdecilik Kilise içinde,her üyenin katılımım ve topluluğun bütününün işbirliğini gerektiren, Ruhsal bir görev olduğu bilincini taşımaktır

Tanrı bizlere Kutsal Ruh’la dolu Müjdeciler değil,Aynı zamanda İSA Mesih dönene kadar ,insanları İsa’nın öğrencileri olarak yetiştiren Kutsal Ruh’la dolu topluluklar versin.AMİN..

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.