ANASAYFA Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Günümüzde Hristiyan Türkler Kayseri’de Diriliş Bayramı Kutlaması

 • Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25110
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Kayseri’de, yaklaşık 100 kişilik Protestan grubu, Ermeni Kilisesi’nde Diriliş Bayramını (Paskalya) kutladı. Kayseri Protestan Topluluğunca Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi’nde düzenlenen kutlamaya, Kayseri’de yaşayan ve ABD’den gelen yaklaşık 100 Protestan katıldı. Hristiyan inancına göre, İsa Mesih’in dirilişinin yıl dönümü nedeniyle düzenlendiği belirtilen ayinde, dualar edilip ilahiler söylendi. Ortodokslar tarafından kullanılan Ermeni Kilisesi’nde ilk kez Protestanların ayin yaptığı bildirildi.

  Yenisafak

  #29292
  Anonim
  Pasif

  @Evangelist 6115 wrote:

  Ortodokslar tarafından kullanılan Ermeni Kilisesi’nde ilk kez Protestanların ayin yaptığı bildirildi.

  Gerçekten çok sevindirici bir haber…

  Umarım, bu hareket mezhep ayrılıklarını ortadan kaldırmamız için önemli bir adım olur ve devamı da gelir…

  “Onun kilisesi”, “Benim kilisem”, “Onun kuralları”, “Benim kurallarım” derken hep bölündük ve bu olmaması gereken bir durumdu.

  Kardeşlerim, Rabbimiz İsa Mesih’in adıyla sizlere öğütlerim:Hepiniz aynı görüşte olun.Aranızda ayrılıklar olmasın.Tam tersine, düşünce birliği, akıl birliği içinde olun.Çünkü, kardeşlerim, Kloi’nin yakınları aranızda kavgalar olduğuna ilişkin bana bilgi verdiler.Demek istediğim şudur:Her biriniz, “Ben Pavlos’a bağlıyım”, ya da “Ben Apollos’a bağlıyım” ya da, “Ben Kifas’a bağlıyım” ya da, “Ben Mesih’e bağlıyım” yolunda konuşuyorsunuz.Ne oldu?Mesih bölündü mü?

  #29436
  Anonim
  Pasif

  Evet gerçekten güzel bir haber Kayseride faal bir kilise yoktu eğer bu vesile ile orada kalıcı bir protestan topluluğu oluşturulabilirse sevindirici bir durum olacak Yüce Rabbmiz İsa bize o günleride göstersin

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.