Kayram ile Mutaf arasinda gecen yazisma

• Bu konu 10 izleyen ve 17 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 18)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

[Kayram adli üyeden alinti QUOTE]Sevgili kardeşim Rab sizi bereketlesin. Ama kutsal kitaba göre Rabbimiz şöyle der;

Koloseliler ;
    2: 6 Bu nedenle Rab Mesih İsa’yı nasıl kabul ettinizse, O’nda öylece yaşayın.

Romalılar;
    14: 5 Kimi bir günü başka bir günden üstün sayar, kimi her günü bir sayar.Herkesin kendi görüşüne tam güveni olsun.

Romalılar;
    15: 7 Bu nedenle, Mesih sizi kabul ettiği gibi, Tanrı’nın yüceliği için birbirinizi kabul edin.

Romalılar;
    14: 12 Böylece her birimiz kendi adına Tanrı’ya hesap verecektir.

Ama protestan kardeşlerin bu ayetlere göre neden acaba ortodoks ve katolik kardeşlere tahammülleri yok? onların 2000 yıllık geleneklerini bırakın Rab yargılasın. Tesbih vs..
    Benim ailem de katolik ve ben diyorum.. ki siz de diyorsunuz; bizler putlara resimlere tapmıyoruz. 2 ay önce bunu anlatmaya çalışdım formda ve ara sıra yazılarım silindi. Sizin sayfanıza baktım da sizde evangelist kardeşe ‘yazım neden verilmedi’ diye sitem etmektesiniz :)

2 yıldır burada çok protetsan pastörler ve değerli abim küstürüldü ve dışlandı, kusura bakmayın da nerede kaldı yukarıdaki ayetler !

Hristiyan formu sevdim zira orda herkes kardeş evet katolikler msiyonerlik yapmıyor ama kilisesindeki çoçuklara ve ailelere çok iyi bakıyor, okutuyor ve sahipleniyor. Madem protestanlar mücadele etmeyi seviyor neden kilisenizde kalıp, kilisenizi değiştirmeyi düşünmediniz ? yani neden kaçmayı seçip, kalıp bu gidişata karşı mücadele etmediniz ? madem bu mezhebi çok seviyorsunuz ? ben hem 5 yıl mücadele ettim hem de öğretiş hataları buldum. sonrası malum.

1- nerede yazıyor ki cennete dualarımızın gitmediği ? ölen kutsalların bizim dualarımızı ( azizler) duymadığı? Vahiyde dualarımızın bir buhur gibi kutsalların elindeki kapta toplandığı yazar, kim bu kutsallar ? ve nasıl gitmiş dualarımız cennete ? :) öye ya ölene dua edilmiyor sizde :)

2- bebek vaftizine neden karşısınız ?
    petrus sık sık gittiği evlerde ” EV HALKI ” ile herkesi evde vaftiz ederdi :)

3- meryem anaya kutsal denmiyor ama vahiyde son günlerde ondan bahsediliyor ! ve lukada ” tüm kuşaklar beni kutlu sayacak ” der. Neden kutlu sayılmıyor ? vs vs vs…

Bence bir mezhepteyseniz, kilisede cemaatinize emek vermelisiniz.. bozuk düzene dur demelisiniz. (Ben 5 yıl denedim). ama benim gibi öğretiş hataları bulup mezhepten çıkarsanız o ayrı. mezhepsiz olan insanları da anlamış değilim ( kores gibi ) neden o zaman protestanları tutup diğer mezheplere saldırıyor :) yada kemal başaran hoca neden bana ” ateist-müslüman-katolik-ortodoks herkesi ben değiştirecem tatlılıkla !” diyebiliyor. Yukarıdaki ayetleri sanırım okumuyorlar ! şimdilik hoşçakalın.
    Sevgi ve kardeşlikle kalınız…
    [/quote]

Kayram Kardeşim esenlik olsun.

Benim bir paylaşımımdan ötürü tebrik ve teşvik etmek amacı ile, bana Hristiyan Türk sitesi ile özelde mesaj yazdınız. Çok teşekkür ediyorum. Bana izmir’de hangi kiliseye gittiğimi sordunuz, ben de yine özel de size altı yıl önce bazı nedenlerden ötürü kilise hayatını bıraktım diye cevap yazdım. Fakat..! daha sonra yazmış olduğunuz (yukarıdaki) mesajınızda beni malesef dumura uğrattınız. Benim bu paylaşımı özelden alıp normal siteye taşımamın nedeni ise, benim özel mesajdan anladığım, kardeşler arasında örneğin bahsettiğiniz kitabı bulamadım…, şu ayete nasıl ulaşabilirim… veya kardeşimiz oraya gelecek yardımcı olur musunuz?… gibi konular içindir. Fakat sizin mesajınız çok farklı bir tarz almış.

Benden Katolik ve ortadokslar için yargıda bulunmamı, ve benim iman hayatım hakkında nasihat etme tarzında olduğunuzu gördüm.

Özellikle bazı kardeşlerin isminin geçmesi nedeni ile bu gibi paylaşımların özelde değil, site ana sayfasında olması gerektiğine inanıyorum.Diğer türlü ortamda olmayan kardeşlere söz hakkı doğmalı, insanlar istemese de biz bu hakları vermek zorundayız. Kullanır veya kullanmazlar. Ben de çok hodri meydan paylaşımlar yaptım, fakat her yazımın sonuna kadar arkasındayım ve benim paylaşımlarımdan rahatsız olan varsa da her platformda tartışabileceğimi yazıyorum. Mesih bana korkaklık Ruh’u vermedi.

Ayetler verip, Protestan kardeşlerin katolik ve Ortadoks’lara tahamülleri yok diye yazmışsınız. Kayra kardeşim her insan farklı yürek taşır fakat bırakın katoliklere tahammülü ben on iki yıllık iman hayatımda hiç bir Protestan’ın ortadoks’lar için yanlış bir yorum getirdiklerini görmedim.

Size bir canlı tanıklık vereyim. Tüyap Kitap Fuarlarında müjdeleme yaparken beraber olabilme ve Rab’bi paylaşabilme şansına sahip olduğum İstanbul Ortadoks kiliseleri cemaat başkanlarından şu an kaçıncı maestrop olduğunu bilemediğim, Rab’de çok çok çok sevgili abimiz, kardeşimiz,canımız İSHAK BIÇAKCI’nın Protestan kiliselerine gelip paylaşım yapması için kilise cematlerinin can attığını ve yolunu gözlediğini çok iyi bilen ve geçmişte bunu yaşayan bir insanım.

Benim temel görüşümü sorarsan:

” Bize karşı olmayan, Bizden yanadır” derim.

Benim Evangelist kardeşe yazım neden verilmedi diye sitem ettiğimi ve sizin de geçmişte bazı yazılarınızın çıkmadığını yazmışsınız. Benim siteye üyelik tarihime bakarsanız Evangelist kardeşe sitemimde haksız olduğumu göreceksiniz.

O dönem sitenin işleyişi hakkında bilgim yoktu, yazım geç çıkmıştı fakat Evangelist kardeş bana gerekli açıklamayı yaptı. Hatalı olan aceleci davranan bendim.

İki yıldır bu sitede pek çok Protestan pastörün küstürüldüğünü ve dışlandığını yazmışsınız.Belki de bu da Rab’bin bir planıydı, hamdolsun, haleluya Rab bu siteyi bol bol bereketlesin. Rab’bin kuzularını küstürüp kilisenin dışına attıklarında kuzuların çektiği sıkıntıların neler olduğunu bu vesile ile belki o kardeşlerde tatmıştır. Kardeşim bunlar nasıl Pastör ki, küsüyorlar Rab’de küsmek varmıydı..?

Yukarıdaki ayetlere kuzulardan daha çok Pastörlerin dikkat etmeleri gerekmez mi…? Kuzu kendinden sorumludur, Pastör ise tüm kuzularından sorumludur. Kimin daha dikkatli olması gerekli….?

Katolik kiliseleri hakkında fazla bilgim yok cemaatle ilgileniyorlar ve çocukların eğitimine yardımcı oluyorlamış hamd olsun ne güzel.
    Bana diyorsunuz ki mademki Protestanlar mücadele etmeyi seviyor kilisenizde kalıp neden mücadele etmeyi seçmediniz.?

Kayra kardeşim ben her kim olursa olsun, hangi konuda olursa olsun suçlamadan veya cevap vermeden önce karşımdaki insanın geçmişteki paylaşımlarını incelerim. Daha sonra o insana bazı sorular sorarım. Benim anladığım kadarı ile siz benim paylaşımlarımı incelememişsiniz. İncelemiş olsaydınız bu yanlış kanılara varmazdınız.

Bakın beni ne ile suçluyorsunuz…?
    ‘KAÇMAKLA…!’
    Ben Mutaf’ım, Türkiye Hristiyan alemi, özellikle İzmir az çok benim kim olduğumu tahmin ediyor. Mutaf’ın hiç bir konuda kaçmayacağını da bilirler. Mutaf Rab İsa Mesih’te hiç bir zaman taviz vermez.

Mutaf’a arabalar, evler, avrupa seyahatleri hatta Protestan Türkiye ortamında bırakın kilisede bir yere gelmeyi, ülke çapında bir yerlere getirilmek teklif edildi. Mesih yoksa Mutaf yok. İncil Yoksa Mutaf yok.

Ben İsa Mesih’e geldim, Limitet şirketlerine gelmedim
    Mesih’e Lay Lay Lom’a da gelmedim. Mutaf Ağır bedeller ödedi, günü ve zamanı geldiğinde daha ağırlarını da öder, hiç kimse merak etmesin.

Uğrunda mücadele ederim, gerekirse ölürüm, ama kilisenin duvarları için değil, içindeki canlı Ruhlar uğruna mücadele ederim. Satılmış Ruh’lar için değil……!
    Neden mi kiliseden ayrıldım:Çünkü ben Mesihe ve Müjdeye köleyim, parası bol Pastör’e ve cemaatlere değil.
    Sonuç mu? Bu derenin suyu, ekmeği güzel bırak Mesih’i ne güzel yiyip içiyoruz diyenler de, zamanı geldi darma duman oldular.

Bak Kayram kardeş, koyunların çok garip bir yaratılışı vardır.
    Kurt sürüye saldırdığında, bir tanesini yerken diğerleri sıranın kendilerine geleceğini göremezler. Ama malesef sıra onlara da geldi ve kurt’lar tarafından tek tek Ham edildiler. Bilmiyormuş gibi davranırlar.

Kayram kardeş siz öğretiş hataları bulmuşsunuz ayrılmışsınız ben öyle demiyorum. Bazı kiliselerin Tanrı ve müjde ile işleri yok diyorum, aramızdaki fark bu. Rab’bin olmadığına inandığınız yerde neyin mücadelesini kimlerle birlikte vereceksiniz?
    Kilise hayatım olmasa da İzmir kilise ortamını iyi bilirim 5 yıl mücadele ettiğinizi söylüyorsunuz. Galiba siz içinizdeki Ruh’sal savaşı, mücadele ile karıştırıyorsunuz. Mücadeleniz çetin ve sıkı olsa idi haberim olurdu. Bir zahmet mücadele ettiğiniz konular ve şartları yazın bende bereketleneyim. Ricam, yazarken rahatsız olduğunuz kişisel sorunlardan değil, iman mücadelenizi yazın.

3 maddelik sorunuza cevap:

1: Ben dualarımı İsa Mesih’e yapıyorum çünkü;
    ” Benim adımla benden ne dilerseniz yapacağım diyor.” yuh.15:14.

Siz İncil’de pek çok bölümde geçen benim aracılığım olmadan hiç bir kimse babaya gelemez’ diyen Mesih İsa sözlerini es geçip
    vahiy.5.7-8 bölümünü mü katolik olmanızda etken görüyorsunuz?
    Ayette geçen biz kutsalların duasıdır. Sizin (Katoliklerin) aracı kıldığınız azizlerin degil.

2: Ben insanların bedensel ve ruhsal olarak gelişip. İman ikrarını yaptıktan sonra vaftiz edilmesini kendimce daha uygun görüyorum.

Bizler bebek iken vaftiz olmuş fakat mafyalık yapıp yüzlerce insanı öldüren kendisine katolik diyen veya bebek vaftizi olup Night Clap
    çalıştıran bir sürü italyanda tanıyoruz.Keramet Vaftizde değil, İman hayatında.Simgesel olan vaftize bu kadar kafa yormayın. Eylem-iman,iman -eylem’e dikkat edin.

3: Vahiy bölümünde geçen kadın (israildir) Kurtarıcı Mesih İsa’nın Yahudi oymağından çıkacagını betimler. Vahiy 12 bölümde geçen kadının başındaki on iki yıldızdan oluşan taç ta, İsrail’in 12 oymağını betimler.

Yazınızda ” Tüm kuşaklar beni KUTLU sayacak” demişsiniz.
    Ayetin doğrusu budur:
    ” Bundan böyle bütün kuşaklar beni MUTLU sayacak.”
    Luka.1:48.

Esenlikle

Bu konuda söylenecek cok sey olabilecegi icin konuyu burda actim.Simdi daha rahat konusabiliriz.

Sevgiler.
    TANRISEVGIDIR.png

Anonim
    Pasif

Kardesler Rab hepinizi bereketlesin,
    Ortadoks Katolik Protestan ve diger Hristiyanlik alanindaki olusum isimleri hepsi hristiyan olarak aniliyor ve Hristiyanlik dünyasini olusturup Hristiyanlik tarihini yazip etkiliyor. Katolik kilisesinin rutuellesmis, dünyasallasmis, kuralcilasmis yapisina karsi olan baskaldiridan sonra bu görüs de kendi dogrultusunda yasamaya baslamistir. Ama bunlar artik tarih oldular, coktan olan olaylar. O tarihten bugüne kadarki döneme baktigimizda, azinlikta kalan bir kesim haric, sürec hep Hristiyanlik aleyhine isledi. Cekildikleri kabuklarinda uykuya daldi hepsi, hala da uyuyorlar. Onlar uyurken neler oldu neler.

Kiliselerdeki skandallardan dolayi kilise ismi toplumda itibarini kaybetti. Nice ilahiyatcilar, din görevlileri “Kutsal Kitap celiskilidir, Rab bin sözü degil insan sözüdür” görüsünü temsil eder oldu. Kutsal degerler en kücültücü sekilde medyada sunuldu. Cocuklar ve gencler saglam bir inanc egitimi almadan büyütüldüler. Baska inanclara (korktuklari icin) saygiyla davranip söz eden medya Mesih inanciyla alay edip rahatca elestirip degerli!!! seviyeli!!! programlar yapti Kendi düsmanlariyla masaya oturup diyaloglar kuran Hristiyan olusumlar birbirleriyle diyalok kurmayi akil edemediler.. Daha neler….Iste bugünkü Hristiyanlik dünyasi. Zaman cok baska kardesler. Hristiyanlikta bugün tek ileri sürülmesi gereken isim GERCEK HRISTIYAN ismi olmalidir. Karsimizdakinden de hangi anlayis isminde olursa olsun bu ismi isteyebiliriz. GERCEK HRISTIYAN isminin temel ilkelerinde hep beraber anlasmali ve bütün dünyaya bunu ilan etmeliyiz Katolik Ortadoks Protestan bu zaman diliminde ayrilik noktarini bulup ayrilmak yerine birlik noktalarini bulup o naktalarda birlesmeli.

Zaman artik cok baska kardesler, zamani karsilayacak Mesihci bir hristiyan hareketi cok baska Hepimiz ayni gemideyiz(Mesihciler) NE kazanc varsa hepimizin kazanci, ne kayip oluyorsa hepimizin kaybi. Biz birbirimizi ayri görsek de dünya hepimizi birden Mesihciler olarak degerlendiriyor ve bilmesek de birbirimizin dahi yarariyla zarariyla ilgili oluyoruz. Uyan Hristiyan dünyasi uyan Uykuya daldigin zaman degil bugünkü zaman. Gözünü ac bak: Nasil da degerlerin sen uyurken mahvedilmis halde. Bak bir seytanin bütün etkinlikleri nasil da serpilmisler boy verip, arsizca cogalmislar. Hala görmüyorsan vah sana, hala ayni kalacaksan vah sana

Not: sözlerim Hristiyan dünyasi durum degerlendirmesidir. Mutafa veya Kayram a yönelik yazmadim

Anonim
    Pasif

Bizim bağışlanmamız için İSA MESİH, Cezalandırıldı.

Bizim iyileşmemiz için İSA MESİH, Yaralandı.

O’nun, Doğruluğuna kavuşarak,aklanmamız için İSA MESİH, bizim
    günahlarımızı üstlendi.

O’nun Yaşamına,kavusabilmemiz için,bizim hakettiğimiz ölüme,
    İSA MESİH teslim oldu.

O’nun zenginliğine kavuşabilmemiz için,İSA MESİH bizim ruhsal
    yoksulluğumuza, katlandı.

O’nun yüceliğine ortak olmamız için, İSA MESİH Bizim utancımızı
    taşıdı.

Tanrı’nın, çocukları olarak kabul edilebilmemiz için,İSA MESİH
    bizim yerimize reddedildi.

Tanrı’nın bereketine kavuşmamız ve kurtuluşumuz,günahlarımızın affı
    için,İSA MESİH, çarmıhta bizim için, kanını döktü.

Bu günkü,durumumuz la bizler açınacak haldeyiz.
    TANRI,nın gözünde ne durumdayız bunu bir düşünün..Kardeş ,kardeşi gammazlıyor,kardeş kardeşi,çekemiyor,kardeş, kardeşe arkalarda vay sen katoliksin vay ben protestanım,şu şöyle dedi, bu kardeş bunu yaptı.dedikodusunu yapıyor.bunca polemiye ne gerek var..derdi olan çıkar açıkça belirtir,derki,,bak kardeşim ben bunlardan bunlardan rahatsızım.
    Tüm bunlar, kıskançlık, çekememezlik,ikili oynamalar RAB’ de olduğunu,iddia edenlere yakışıyormu..MESİH bunun içinmi Kanını döktü..Bizler hangi kurtuluşu aldık.neyi aldık ki..Hani aldıklarımız ,hani Ruh’taki meyvelerimiz..yazik hemde çok yazık diyorum..
    Rab bize diyorki,

“Sevginiz iki yüzlü olmasın”

Sevgimiz..kardeşimizi parçalamakmı,onu sorguya alır gibi,gizli yazılarla ona hesap sormakmı..kaçmakla suçlamakmı..
    Rab bize diyorki;

“Kötülüye yenilme,kötülüğü iyilikle yen”

Kötülüğün yapılırsa, seni aşacagını bilmiyormusun..
    Hani senin şevkatin,
    nerde senin merhametin,alçakğönüllülüğün,
    Nereye kayboldu senin kutsanmışlığın,
    Hani senin Masumiyetin,
    Sana iyilik yapan RABBiN,e sundukların bu mu..?

Davut duasında ne diyor RAB’den ne istiyor.biliyormusun..?
    YA RAB ağzıma bekçi koy,
    Dudaklarımın kapısını koru diyor.

Benim gördüğüm, kadarı ile kardeşim,senin çok çok dua ya ihtiyacın var.Kırdığın insanlardan, bagış dilemeyede.
    Çünkü RAB bize diyorki,
    “Yolunu düzeltene kurtarışımı göstereceğim.”
    Ağzımızdam çıkan her söz Tanrı’nın gözünde doğruluğumuzu onaylar yada bizi mahkum eder,Sevgili kardeşim,o yüzden Bizler eğer MESİH ‘e iman ettiğimizi iddia ediyorsak TANRI’nın RUH ‘unu kederlendirip MESİH’in bedenine zarar vermeyiz,vermemeliyizde.

Anonim
    Pasif

Bizim bağışlanmamız için İSA MESİH, Cezalandırıldı.

Bizim iyileşmemiz için İSA MESİH, Yaralandı.

O’nun, Doğruluğuna kavuşarak,aklanmamız için İSA MESİH, bizim
    günahlarımızı üstlendi.

O’nun Yaşamına,kavusabilmemiz için,bizim hakettiğimiz ölüme,
    İSA MESİH teslim oldu.

O’nun zenginliğine kavuşabilmemiz için,İSA MESİH bizim ruhsal
    yoksulluğumuza, katlandı.

O’nun yüceliğine ortak olmamız için, İSA MESİH Bizim utancımızı
    taşıdı.

Tanrı’nın, çocukları olarak kabul edilebilmemiz için,İSA MESİH
    bizim yerimize reddedildi.

Tanrı’nın bereketine kavuşmamız ve kurtuluşumuz,günahlarımızın affı
    için,İSA MESİH, çarmıhta bizim için, kanını döktü.

Bu günkü,durumumuz la bizler açınacak haldeyiz.
    TANRI,nın gözünde ne durumdayız bunu bir düşünün..Kardeş ,kardeşi gammazlıyor,kardeş kardeşi,çekemiyor,kardeş, kardeşe arkalarda vay sen katoliksin vay ben protestanım,şu şöyle dedi, bu kardeş bunu yaptı.dedikodusunu yapıyor.bunca polemiye ne gerek var..derdi olan çıkar açıkça belirtir,derki,,bak kardeşim ben bunlardan bunlardan rahatsızım.
    Tüm bunlar, kıskançlık, çekememezlik,ikili oynamalar RAB’ de olduğunu,iddia edenlere yakışıyormu..MESİH bunun içinmi Kanını döktü..Bizler hangi kurtuluşu aldık.neyi aldık ki..Hani aldıklarımız ,hani Ruh’taki meyvelerimiz..yazik hemde çok yazık diyorum..
    Rab bize diyorki,

“Sevginiz iki yüzlü olmasın”

Sevgimiz..kardeşimizi parçalamakmı,onu sorguya alır gibi,gizli yazılarla ona hesap sormakmı..kaçmakla suçlamakmı..
    Rab bize diyorki;

“Kötülüye yenilme,kötülüğü iyilikle yen”

Kötülüğün yapılırsa, seni aşacagını bilmiyormusun..
    Hani senin şevkatin,
    nerde senin merhametin,alçakğönüllülüğün,
    Nereye kayboldu senin kutsanmışlığın,
    Hani senin Masumiyetin,
    Sana iyilik yapan RABBiN,e sundukların bu mu..?

Davut duasında ne diyor RAB’den ne istiyor.biliyormusun..?
    YA RAB ağzıma bekçi koy,
    Dudaklarımın kapısını koru diyor.

Benim gördüğüm, kadarı ile kardeşim,senin çok çok dua ya ihtiyacın var.Kırdığın insanlardan, bagış dilemeyede.
    Çünkü RAB bize diyorki,
    “Yolunu düzeltene kurtarışımı göstereceğim.”
    Ağzımızdam çıkan her söz Tanrı’nın gözünde doğruluğumuzu onaylar yada bizi mahkum eder,Sevgili kardeşim,o yüzden Bizler eğer MESİH ‘e iman ettiğimizi iddia ediyorsak TANRI’nın RUH ‘unu kederlendirip MESİH’in bedenine zarar vermeyiz,vermemeliyizde.

Anonim
    Pasif
    Kores;17244 wrote:
    [Kayram adli üyeden alinti QUOTE]Bakın beni ne ile suçluyorsunuz…?
    ‘KAÇMAKLA…!’
    Ben Mutaf’ım, Türkiye Hristiyan alemi, özellikle İzmir az çok benim kim olduğumu tahmin ediyor. Mutaf’ın hiç bir konuda kaçmayacağını da bilirler. Mutaf Rab İsa Mesih’te hiç bir zaman taviz vermez.

Mutaf’a arabalar, evler, avrupa seyahatleri hatta Protestan Türkiye ortamında bırakın kilisede bir yere gelmeyi, ülke çapında bir yerlere getirilmek teklif edildi. Mesih yoksa Mutaf yok. İncil Yoksa Mutaf yok.

Ben İsa Mesih’e geldim, Limitet şirketlerine gelmedim
    Mesih’e Lay Lay Lom’a da gelmedim. Mutaf Ağır bedeller ödedi, günü ve zamanı geldiğinde daha ağırlarını da öder, hiç kimse merak etmesin.

Uğrunda mücadele ederim, gerekirse ölürüm, ama kilisenin duvarları için değil, içindeki canlı Ruhlar uğruna mücadele ederim. Satılmış Ruh’lar için değil……!
    Neden mi kiliseden ayrıldım:Çünkü ben Mesihe ve Müjdeye köleyim, parası bol Pastör’e ve cemaatlere değil.
    Sonuç mu? Bu derenin suyu, ekmeği güzel bırak Mesih’i ne güzel yiyip içiyoruz diyenler de, zamanı geldi darma duman oldular.

Sevgili Mutaf kardesin bu cesaretli ve tesvik edici sözlerinden bereket aldim.Mutaf yazan yerlerde acaba kendi isimlerimiz olsaydi gercekten bizlerde aynisini yapar miydik?Carmihimizi ne derece ve ne pahasina tasiyoruz.Kendimiz icin mi yoksa Rab icin mi yasiyoruz? Dünyayla dost muyuz? Yoksa Rab’le mi?Bakiniz iman sehitlerimize ve simdi bile Kuzey Kore’de,Islam ülkelerinde,Komünist düzenlerdeki kardeslerimizin yasantisina bakin.Ben sahsen utaniyorum.Ne kadar korkak bir imana sahibim((:

klaus
    Anahtar yönetici

Sözlerimin arkasındayım arkadaşlar.. duygularımı ne güzel ifade etmişim.. Ben yurtdışında katolik oldum arkadaşlar …ailemin yanında..

Ben çok mutlu ve huzurluyum.. Tüm hristiyan kardeşlerim Mesihde benim kardeşimdir dediğim için ve katolik olduğum için bunlar yapılıyorsa…

Üyeliğimin tüm yazılarımla beraber silinmesini talep ederim..

Rabbim size merhamet etsin..

Hoçakalın

Anonim
    Pasif
    KAYRAM;17252 wrote:
    Sözlerimin arkasındayım arkadaşlar.. duygularımı ne güzel ifade etmişim.. Ben yurtdışında katolik oldum arkadaşlar …ailemin yanında..

Ben çok mutlu ve huzurluyum.. Tüm hristiyan kardeşlerim Mesihde benim kardeşimdir dediğim için ve katolik olduğum için bunlar yapılıyorsa…

Üyeliğimin tüm yazılarımla beraber silinmesini talep ederim..

Rabbim size merhamet etsin..

Hoçakalın

Yeni mezhebiniz hayirli olsun sayin Kayram..Zaten yazilarinizda bunun sinyallerini vermistiniz. Sasirmadim.Ancak benim sasirdigim nokta sudur. Size ne yapilmis sayin Kayram?? Siz tüm hristiyanlar kardesimdir ve katoligim dediginiz icin sizi yadirgadik mi? Bizim elestirdigimiz konular kisiler degil yanlis ögretilerdir. Bunu hep birbirine karistiriyorsunuz maalesef.

Üyeliginizin silinmesini isteyebilirsiniz. Fakat yazilarin silinmesini neden istiyorsunuz? Bu benlige uyma hırsı,küsme ve kaçma size yakışıyor mu?

Bugün mutafla ilgili yazısmalarınıza hitaben bir yazı yazmıstım ama bilgisayarın azizligine ugradım. Madem ki bir sey ortaya attiniz ve bazi sözler sarfettiniz öyleyse öncelikle kalip bu sözlerinizle ilgili yazilanlari takip edin ve gerekirse tekrar yazin. Ne siz töhmet altinda kalin ne de baskalari. Madem ki hristiyanlar sizin kardeslerinizdir.. Buyrun öyleyse..

Esenlikle..

TANRISEVGIDIR.png

Anonim
    Pasif
    KAYRAM;17252 wrote:

Üyeliğimin tüm yazılarımla beraber silinmesini talep ederim..Rabbim size merhamet etsin..

Hoçakalın

Kutsal Kitap’ta her şey çok açık ve net olmasına ragmen, bizlere karşı haksız sözlerine, ithamlarına hristiyanlık tarihinde yaşananlar çok açık olarak cevap veriyor. Biraz inceleyen kimin dogru yolda mazlum, kimin yanlış yolda suçlu oldugunu açıkça görecektir. Bunu, yazılarını okuyup merak edip inceleyecek olanların vicdanına bırakıyorum. Son söz olarak temennine istinaden, Rab bize merhamet etmiş ki dogru yol ve yerdeyiz.

Anonim
    Pasif

Quote:

Quote:
    Kayram,
    Gerçekten duygularını tamda Mesih’e ve bir,inanlıya yaraşır bir biçimde ifade etmişsin. Bak şunu bil senin, Katolik olup olmamanla alakalı değil, bunu hala anlamış olman gerekir.

Burdaki konu, senin tarzın ve ve hesap sorar vaziyetin, Mutaf kardeşe yaklaşımın. Nedir seni bu kadar öfkelendiren bunu anlamadım, ya da Mutaf’la ne alıp veremediğin var?

Ana sayfaya da o paylaşımları yazabilir yeni bir konu açabilirdin, ki sanıyorum sitede bununla ilgili geçmişte bu konuda, paylaşımlar yapılmış.

Bak Kayram,RAB İSA MESiH bir din ya da Meshep getirmedi. Bunları ortaya çıkaran insanlar ve dinlerdeki farklı uygulamalar. Burada kimsenin kimseye birşey dediği yok. Herkez istediğine inanır. Ben örneğin, dualarımı aracısız yaparım, buna kim karışabilir ki? Sen kalkar tesbih çeker bunu Meryem,e yaparsin buna da kimse karışamaz.

Geçmiş paylaşımlarından annenin hayatta olmadığını okudum. Sanıyorum baban yurt dışında, ve sizin anne,babanız katolik miydi..? Sormaktaki gayem Katolik kültürden ve teolojiden gelen sizin, daha sonra hangi nedenlerden dolayı Protestanliği tercih etme sebepleriniz hakkında da hiç bir tanıklığınıza yazılarınızda ratslamadım.
    Siz önce Katolik

sonra Protestan

tekrar Katolik…!
    Çok ilginç gerçekten biraz karışık bir durum..

Bak Kayram, 1O yılını mücadele ederek agır bedeller ödemiş(Hapis cezasi, Mesih uğruna Maddi ve manevi yıkım, Rab’bin tapınaklarından dışlanma, ölüm tehtitleri) almış hala RAB’de mücadele eden kardeşi kaçmakla suçlarken, sen sadece yazıların ve fikirlerin tartışıldığı bir sitede bile mücadele edemeyip, kaçmanın yollarını arıyorsunuz. Anladınız mı aranızdaki farkı?

Mutaf, her dediğinin arkasında durduğunu ve her dediğinide ispatlamaya hazır olduğunu belirtti ..
    Peki sen, neyini ve hangi mücadeleni ispatlayabilirsin..?
    Söylediğin tek şey ,benim ailem katolik ve ben yurt dışında katolik oldum açıklamanız.. dediğim gibi çok ilginç.

Bak Kayram, Katolik oldum demekle ne yazık ki Hrıstıyan olunmuyor. Ve tekrar ediyorum sizin Katolik olmanıza da kimsenin bişey dediği yok bunu bunalım haline getirip işi, drama dökmeyin mutlu ,mesut yaşayın.

Anonim
    Pasif

@jessicem 17257 wrote:

Kutsal Kitap’ta her şey çok açık ve net olmasına ragmen, bizlere karşı haksız sözlerine, ithamlarına hristiyanlık tarihinde yaşananlar çok açık olarak cevap veriyor. Biraz inceleyen kimin dogru yolda mazlum, kimin yanlış yolda suçlu oldugunu açıkça görecektir. Bunu, yazılarını okuyup merak edip inceleyecek olanların vicdanına bırakıyorum. Son söz olarak temennine istinaden, Rab bize merhamet etmiş ki dogru yol ve yerdeyiz.

Peki sizin hristiyanlik tarihi diye bildiginiz tarih acaba son Irak savasindan once evanjelik Pat Robertson gibilerin yaptigi savas cigirtkanliklarini da kapsiyor mu?

Milenyum ogretilerinden bir tanesinin Turkiye topraklarinin bir kisminin Israil’e ait olmasi gerektigini, bu ugurda Israil’in desteklenmesi gerektigini acaba sizin hristiyanlik tarihiniz belirtiyor mu?

Madem hersey bu kadar acik ve net oyleyse neden protestan kiliseler birbirlerini neredeyse sapkin ilan edecek seyler yaziyorlar? Armaganlar? Secilmislik? Milenyum ogretileriniz konusunda niye bu kadar buyuk ayrim var? Luther, Calvin, Zwingli daha Rabbin Sofrasi konusunda bile anlasamamislar, madem hersey bu kadar acik ve net acaba Luther, Calvin gorememisler mi? Madem hersey bu kadar acik ve net Calvin neden vahiy kitabi hakkinda yorum yazamadigini, anlamadigini soylemis?

Anonim
    Pasif

Kardeş, Fırat kalyoncu.
    Yazdığım yazıyı, okuyup bana, teşekkür etmişsinıiz .Evet kardeş ben dünkü yazıyı KAYRAM, nikli kardeşe yazmiştim.
    Bu Sitede özelden,KAYRAM KARDEŞ, Mutaf Kardeşe Ağdalı,Suçlayıcı ve sorgu dolu. bir yazı yazmış ve MUTAF ta onu Ana sayfaya taşımıştı ve bencede, başka kardeşlerede bir takım itamlar, olduğundan Mutaf,ta bir haksızlığa, sebep vermemek için ve KaYRAM ın suçladığı, kardeşlere cevap hakkı için,ana sayfaya konuyu getirmişti. bunu yapmakta, Mutaf Kardeş Haklıydı.Sanırım Konuyu anladınız.Kardeş.
    Ben, sizi pek anlayamadım.dün teşekür,bu gün,jessicem kardeşe eleştiri.Bakın öncelikle burası Politik bir site degildir buna dikkat edin diğer konular içinde,KUTSAL KITAP,ı iyi okuyunuz orda cevapları bulacaksınız.Ve Konuyu getirip Meshepler, Karşılaştırmasına dökmeyiniz.Yüzyillardir bu zaten insanlar tarafından süreklı yapıldı
    Bu,gün, İslamda, bile Dört ayrı Meshep var.Sünni,Şafi,Hanefi,Anbeli ve onlarda kendi arasında kırk parçaya bölünmüştür.

Biz bakalım, RABBİ ,iSA MESİHİ ve Diri TANRI SÖZÜ olan KUTSAL KITAP,ı MÜJDELEMEYE..
    SİYASİ Konuları,Siyeset Meydanlarında bırakalım başkaları tartışsın.Politika bizim işimiz degil.Kardeş Fırat Kalyoncu.

Anonim
    Pasif

CİNLER CİRİT ATIYOR :

Yüreğinin forumda sergilenişinden sonra, Kayram’ın hüzün duyacağını, tövbe edeceğini ve kardeşlerinden özür dileyeceğini düşünmüş, umut etmiş ve dualarla beklemiştim. Herkes onu yeniden kucaklayacak, bağrına basacak, “Hoş geldin kardeşim” diyecekti. Olmadı.

Bence bu olaylar çok acı. Kardeşleri biri birine düşürüyor, Şeytan’ın ekmeğine bal sürüyor. Sitemize gelen yabancılar, Rab’bi arayanlar acaba hakkımızda ne düşünüyorlar?

Şayet bu bir “Hristiyan Sitesidir” dersek; o zaman kardeşler mezhepleri birbirlerinden ayıran öğretileri yaymamalı, yayınlamamalıdırlar. Ortak noktalarımız çoktur. Ayni Kutsal Kitab’a, ayni İsa’ya inanıyoruz. Kurtuluş umudumuz aynıdır. Farklı anlayışlarımızın ne olduğunu, hepimiz biliyoruz. Bunlara ben, ‘Katolik ve Ortodoks Fazlalıklar’ı diyorum (Meryem Ana, Azizler, Heykeller, Papa, Kutsal Kitap dışı Gelenekler vs.). Farklılıklarımızla ilgili, birbirimiz için dua edip, bu konuları açıkça tartışmaktan kaçınmalıyız. Bunu yapmazsak, Rab’bin gelişine dek, birbirimizi rencide edecek şekilde tartışır; topluluk dışındaki bir tek kişiyi bile Rab’be getiremeyiz. Şeytan ise parmak bile kıpırdatmadan bir ışığın daha sönmesine neden olduğu için, kahkahalarla gülecektir.

Protestant inancı ilkelerinde, bir Katolik veya bir Ortodoks’u rencide edecek hiçbirşey yoktur. Çünkü bu, tüm Hristiyanların ‘Temel ve Ortak İnancı’dır. Katolik ve Ortodoks inancındaki ‘Fazlalıklar’ ise, bir Protestantı rencide edebilir. Bir Protestant ölür de, ne Meryem Ana’ya, ne de bir Azize ‘dua’ eder, veya da ‘dua etmesi için dua eder’. Bu yüzden, bu ‘fazlalıklar’dan bu forumda kaçınalım.

Ben bir kez daha Kayram’ın tövbe edip, Rab’be dönmesini ve aramıza katılmasını diliyor; onu davet ediyorum. Bu konuları kapatıp, hep birlikte Rab’be hizmet edelim.

Hepinize Sevgi ve Saygılar.

Anonim
    Pasif
    firatkalyoncu;17260 wrote:
    Peki sizin hristiyanlik tarihi diye bildiginiz tarih acaba son Irak savasindan once evanjelik Pat Robertson gibilerin yaptigi savas cigirtkanliklarini da kapsiyor mu?

Milenyum ogretilerinden bir tanesinin Turkiye topraklarinin bir kisminin Israil’e ait olmasi gerektigini, bu ugurda Israil’in desteklenmesi gerektigini acaba sizin hristiyanlik tarihiniz belirtiyor mu?

Madem hersey bu kadar acik ve net oyleyse neden protestan kiliseler birbirlerini neredeyse sapkin ilan edecek seyler yaziyorlar? Armaganlar? Secilmislik? Milenyum ogretileriniz konusunda niye bu kadar buyuk ayrim var? Luther, Calvin, Zwingli daha Rabbin Sofrasi konusunda bile anlasamamislar, madem hersey bu kadar acik ve net acaba Luther, Calvin gorememisler mi? Madem hersey bu kadar acik ve net Calvin neden vahiy kitabi hakkinda yorum yazamadigini, anlamadigini soylemis?

Jessicem kardes dikkat ederseniz hristiyanlik tarihinden bahsetmis.Pat Robertson hristiyan tarihinin göstergesi mi?Sözlerinizin arkasinda carpitma ve önyargi görüyorum. Kisilerin yaptiklarina degil Kutsal Kitab’a bakin.Papalar da korkunc hatalar yaptilar(katolikler aksini söyleseler de) Simdi biz bu papalarin yaptiklarini hristiyanliga mal edebilir miyiz?Hristiyanligin emretmediklerini yaptiklari,Incil’in acik buyruklarina uymadiklari icin onlarin yaptiklari hatalari hristiyanliga maletmenin nesi dogrudur???

Kutsal Kitap’ta böyle bir ögreti yoktur.Kutsal Kitab’i biraz okumus olsaydiniz bu soruyu sormazdiniz.Orda Tanri’nin Israil’e vaat ettigi ve bölüstürdügü topraklarin sinirlari mevcuttur.Orda Türkiye topraklari gözükmemektedir.Dolayisiyla böyle bir soruyu sormaniz niyetinizin baska birsey oldugunu ortaya koyuyor.
    Kisilerin her iddiasini ve ögretisini hristiyanlik veya hristiyan tarihi olarak algilamayiniz.Üstelik bu biraz politik bir konu olmus.Politika ile ilgili de tartismak istemiyoruz.

Madem hersey bu kadar acik ve net oyleyse neden protestan kiliseler birbirlerini neredeyse sapkin ilan edecek seyler yaziyorlar? Armaganlar? Secilmislik? Milenyum ogretileriniz konusunda niye bu kadar buyuk ayrim var? Luther, Calvin, Zwingli daha Rabbin Sofrasi konusunda bile anlasamamislar, madem hersey bu kadar acik ve net acaba Luther, Calvin gorememisler mi? Madem hersey bu kadar acik ve net Calvin neden vahiy kitabi hakkinda yorum yazamadigini, anlamadigini soylemis?[/quote]

Mezhepler hep insan icadidir.Kutsal Kitap hicbir mezhebi önermez ve kabul etmez.Bahsettiginiz insanlar peygamber degildirler.Kendi caplarinda yorumlar veya bazi reformlar yapmislardir.Bazilarinin dogrulugu hala da tartisilmaktadir.Ama dört dörtlük degillerdir.Biz bu tür insanlarin yaptiklarina degil, Kutsal Kitab’a bakmaliyiz,Isa Mesih’e(Yesua) bakmaliyiz.Yoksa sasiririz.Pavlus da mektuplarinda böyle seylerden dolayi bizleri uyariyor.Ve ben Pavlus yanlisiyim,Ben Kefas yanlisiyim,ben Apollos yanlisiyim diyenleri acikca uyariyor böyle seylerin bölünmeye yolacacagini esas olanin Mesih’e baglanmak oldugunu vurguluyor.Kutsal Kitap jessicem kardesimin söyledigi gibi acik ve net yaziyor ama insanlar karmasik cözümler pesindeler.Kendi dogrularinin ve mezheplerinin ve yollarinin ardinca gidiyorlar.Böyle olunca da tartismanin,belirsizligin ve anlasmaksizlarin olacagi kesindir.

Sayin Firat Kalyoncu sizin durumunuz nasildir? Siz bugün dünyadan ayrilacak olursaniz ne olacaginizi biliyor musunuz?Isterseniz bu konuda kendinizi gelistirin.

Esenlikler.

TANRISEVGIDIR.png

Anonim
    Pasif
    Kores;17244 wrote:
    [
    1- nerede yazıyor ki cennete dualarımızın gitmediği ? ölen kutsalların bizim dualarımızı ( azizler) duymadığı? Vahiyde dualarımızın bir buhur gibi kutsalların elindeki kapta toplandığı yazar, kim bu kutsallar ? ve nasıl gitmiş dualarımız cennete ? :) öye ya ölene dua edilmiyor sizde :)

3- meryem anaya kutsal denmiyor ama vahiyde son günlerde ondan bahsediliyor ! ve lukada ” tüm kuşaklar beni kutlu sayacak ” der. Neden kutlu sayılmıyor ? vs vs vs…

Bence bir mezhepteyseniz, kilisede cemaatinize emek vermelisiniz.. bozuk düzene dur demelisiniz. (Ben 5 yıl denedim). ama benim gibi öğretiş hataları bulup mezhepten çıkarsanız o ayrı. mezhepsiz olan insanları da anlamış değilim ( kores gibi ) neden o zaman protestanları tutup diğer mezheplere saldırıyor :) yada kemal başaran hoca neden bana ” ateist-müslüman-katolik-ortodoks herkesi ben değiştirecem tatlılıkla !” diyebiliyor. Yukarıdaki ayetleri sanırım okumuyorlar ! şimdilik hoşçakalın.
    Sevgi ve kardeşlikle kalınız…

1- nerede yazıyor ki cennete dualarımızın gitmediği ? ölen kutsalların bizim dualarımızı ( azizler) duymadığı Vahiyde dualarımızın bir buhur gibi kutsalların elindeki kapta toplandığı yazar, kim bu kutsallar ? ve nasıl gitmiş dualarımız cennete ? :) öye ya ölene dua edilmiyor sizde :)

Sayin Kayram
    Gönül isterdi ki bu sordugunuz sorulari forumda “üyelerimizden sorular” bölümünde sorsaydiniz ve cevaplari hep birlikte arasaydik.Hem de baskalari da yararlanmis olurlardi.Bebek vaftizi konusunda forumda detayli ve güzel bir calisma varken burda bunu dile getirmeniz yazilanlari okumadiginiz veya anlayamadiginiz izlenimi yaratti bende.Onun icin bu sorunuza cevap vermeyecegim.diger sorulari da “üyelerimizden sorular” bölümüne tasimanizi öneririm.Tabi cevaplarini gercekten merak ediyorsaniz.

Ismim gectigi icin hemen aciklayayim.Anlasilmayacak birsey yok sayin Kayram.33 sene katolik mezhebinde kaldim.Taki Rab gözlerimi acincaya kadar..Mezheplerin yanlis oldugunu,insan icatlari oldugunu ve insanlarin ögreti,buyruklari vegelenekleriyle dolu oldugunu gec anladim.Protestanlari tutup diger mezheplere saldirdigim ise sizin iddianizdir.Kismen dogrudur.Bazi protestan gruplarinin Kutsal Kitap yetkisine bagli olduklarindan ve sadece Kutsal Kitap temelinde yasamamiz gerektigini savunanlarla ayni cizgideyim.Fakat Protestanlarin da cok sapkin ögretileri de vardir.Ben onlarin da yanlisliklarini elestiriyorum,ortaya koyuyorum.Siz buna saldiri diyorsunuz.Saldiri birine haksizca karsi koyarsaniz bu saldiri olur.Mesela bazi protestan kiliselerinin pastörleri eger escinsel ise ve yaptiklarini dogru tanimliyorlarsa ve kiliselerinde homo evlilikleri kutsuyorlarsa ben buna karsi cikarim.Bazilari buna saldiri ve yargi derler.Oysa ki ben saldirmiyorum.Kutsal Kitap’taki ayetlere bakarak onlarin hatalarini(hem de korkunc hatalarini) ortaya koyuyorum ve ömrüm bitene kadar da öyle yapacagim.Yoksa Kutsal Kitap’ta yazilmis oldugu gibi Tanri benden hesap soracaktir o kisilerin yaptiklarini gözlerinin önüne koymadigim icin.

Kemal Abimiz müjdeyi tüm insanlara korkusuzca,bazen sert bazen de tatlilikla duyuruyor.Ama insanlari o degistirmeyecek,Rab degistirecek.Bizler Mesih inanlilari tohumu ekeriz veya sulariz ama Tanri büyütecektir.

Esenlikle…

Anonim
    Pasif

@Kores 17266 wrote:

[/COLOR] kemal başaran hoca neden bana ” ateist-müslüman-katolik-ortodoks herkesi ben değiştirecem tatlılıkla !” diyebiliyor. Yukarıdaki ayetleri sanırım okumuyorlar ! şimdilik hoşçakalın.

Sevgili Kayram,
    Size yazılan sözleri tam olarak buraya aktarınız, ya da kendinize göre değiştirip yazacaksanız hiç yazmayınız. Çünkü bu söylem Kemal Başaran’a ait değildir. Onun ” herkesi ben değiştireceğim” diye bir amacı olmamıştır, ” herkesin Rab’bi duymasını, müjdeden haberdar olmasını sağlayacağım” gibi bir söylemi olmuştur.
    Sizin yazdığınız şekilde kişi yanlış tanıtılır, amacı yanlış aksettirlir, dolayısıyla bundan yararlanacaklar Rab karşıtı kişiler olur, onların ekmeğine yağ sürülür. Zaten Hristiyanlıkla ilgili en ufak bir müjdeciliğe tahammülü olmayan birçok insan var. Onların akıllarında ki misyoner tipini onaylar gibi, Kemal Kardeşin sözünü böyle çarpıtıp yazmak hiç doğru değil. Ben 5 senedir kendisini tanıyorum, ne öyle bir söylemi ne de ona benzer bir eylemi olmuştur. Amacı insanların müjdeyi duymasını sağlamaktır. Tüm uğraşı da budur. Rab’bin buyruğunu yerine getirir. O müjdeyi dua ile duyurur, değiştirmeyi Rab’bin yapacağını çok iyi bilir. Rab yürekleri değiştirir.

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 18)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.