Karanlık Uğraşlar

• Bu konu 3 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Karanlık Uğraşlar

Günümüzde şeytani etkinlikler gittikçe artmakta, Harry Potter, Halloween gibi şeytani etkinlikler ana okullarından başlayarak ta liselere kadar uzanmaktadır. Sürekli olarak televizyonlarda, sinemalarda büyücülük, sihirbazlık gibi çizgi filmler ve diziler gösterilmektedir. SON yaklaştığı için, dünyamız artık karanlığın etkisi altına girmeye başlamıştır. Bizler IŞIK‘ın çocukları olarak, karanlıktakilere IŞIK olmalıyız.

Küçük çocukları olanlar çizgi filmleri seçerlerken seçici olmalıdırlar. Çocuklarımızı bu yönde uyarmalı, eğitmeli ve her gün dua yoluyla onları Rabbin kutsal ellerine teslim etmeliyiz. Bu konuda yapmamız gerekeni yapmalı ve Rab’be güvenmeliyiz! Rabbimiz sadıktır, O bizleri KÖTÜ OLAN’dankoruyacaktır.

Anonim
    Pasif

Bende bu konuda sizi cok hakli buluyorum. Artik her yerde sihirli cizgi filimler, cadilik okulu vs seyler var. Cocuklar da bundan boyle sihire, herseyi ugrasmadan, cabalamadan edinme huyuna egilim gosteriyorlar. Cunku medya onlara bunu sunuyor.

Bu nedenle cocuklari buyu gibi seylerin kotulugu hakkinda bilinclendirmeliyiz. Onlari bu tur seylerin sadece hurafeden ibaret oldugunu ve gercekligin Rab oldugunu anlatmaliyiz kiliseye.

Anonim
    Pasif

Bende bu konuda sizi cok hakli buluyorum. Artik her yerde sihirli cizgi filimler, cadilik okulu vs seyler var. Cocuklar da bundan boyle sihire, herseyi ugrasmadan, cabalamadan edinme huyuna egilim gosteriyorlar. Cunku medya onlara bunu sunuyor.

Bu nedenle cocuklari buyu gibi seylerin kotulugu hakkinda bilinclendirmeliyiz. Onlari bu tur seylerin sadece hurafeden ibaret oldugunu ve gercekligin Rab oldugunu anlatmaliyiz kiliseye.

Bu karanlık etkinlikler tabii ki Şeytan’dan kaynaklanmaktadır. İsa Mesih’i tanımayan, ya da tanıdıklarını sanan kişiler, bu konuda bilgisiz, bu tür şeylerin ne kadar tehlikeli ve insanları Tanrı’dan uzaklaştırarak sonsuz ölüme doğru götürdüğünden habersizler. İblis denen Şeytan, kendi egemenliğini genişletmek için medyayı kullanmakta, ölüm saçan karanlık işlerinin kötü tohumlarını, çizgi filmlerle minicik çocukların minicik yüreklerine serpmektedir.

Ama Şeytan’ın basını, medyayı, interneti kullandığı gibi, yüce kurtarıcımız İsa Mesih’de bizler aracılığıyla yaşam ve kurtuluş veren iyi tohumlarını yine bu yollarla insanların yüreklerine serpmekte ve İncil’deki Müjde’yi tüm dünyaya duyurmaktadır.

Anonim
    Pasif

Sözlerinize katılmamak elde değil.

Şeytan öyle bir oyun oynuyor ki ben bile baze kendimi alıkoyamayıp izliyorum… O sihirli dizileri… İnsanı çekiyor kendine… RAB, bizi korusun ve kollasın…

Daha bu sabah kahvaltı ederken kanallara baktım ve bakacak birşeyin olmadığını görünce o diziyi açtım bıraktım ve izledik… Bu tarz dizilere karşı kesin tavrımızı koymamız gerekiyor ne yazık ki ben bu konuda sınıfta kalıyorum…

İSA MESİH inanlısı olarak bundan sonra daha dikkatli olacağım… :amin:Dilerim küçük arkadaşlarımıza da aileleri bu konuda dikkatli olur ve RAB’bin ışığı onlara rehber olur.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.