Kapıyı nasıl açtım?

• Bu konu 7 izleyen ve 7 yanıt içeriyor.
8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Herşey bir yıl önce yaşadığım bir olayla başladı. O gün tesadüfen bu siteyi buldum, çekinerek okudum ilk başta buradaki yazıları okudukça hırıstıyanlığın bana empoze edildiğigibi olmadığını anlamaya başladım.İncili okumalıydım ve yine Kilise Türk sitesini buldum tesadüfen,yaşadığım küçük ilçeye yakın bir kilise ve kardeşleri buldum yine tesadüfen.Onlarla ilk buluşmaya gittiğimde yaşadığım tesadüflere ne demeli? Bana hediye edilen incili okumaya başladım, İsayı tanımaya başlamıştım artık. ‘Kapıyı çalın size açılacaktır’ (Luk11:7). Öyle yaptım bende kapıyı çaldım ve açıldı. Başlangıçta hep tesadüf zannettiğim olayların aslında tesadüf olmadığını anlıyorum artık. Şimdi sizinle iki hafta önce yaşadığım bir olayı baylaşmak istiyorum.

Yıllardır boyun ve omuz bölgemde ağrı ve kasılmalar oluyor. Bir çok doktora gittim ve bir çok ilaç kullandım ama nafile yazın dahi arbanın camını açsam, klimalı ortama girip çıksam, balkona çıksam hemen boyun ve omuzlarım kasılıyor ve sanırım ordan geçen damarlara baskı uyguladığı için başım ağrıyor ve hatta görmemi bile etkiliyordu. İki hafta önce sabah işe gitmek için uyandım, dayanılmaz bir baş ağrısı ile boyun ve omuzlarım kaskatı kesilmiş vaziyette hızla evden çıktım. Servis saatine çok az kalmıştı bir ağrıkesici dahi alamadan gittim durağa.Akşam biraz terli vaziyette çımıştım balkona sigara içmek için, buydu nedeni bu ağrı ve acının yine kendime kızdım.Yol bitmek bilmiyordu bir an önce işyerine varmalı ve revirden hemen bir ağrı kesici alıp yutmalıydım, ama hiç bukadar ağrı olmamıştı. Neden bu kadar fazla ağrıyodu bu kez anlayamıyordum, hatta boyun fıtığımı oldum gibi düşüncelerle ilerliyordum ki, aklıma İsa’nın mucizeleri, O’nun şifa dağıttığı geldi ve dua etmeye karar verdim ve şöyle dua etmeye başladım:

‘Senin şifa dağıttığını biliyorum ve sana inanıyorum, lütfen gel ve o şifalı ellerinle boynuma dokun’ diye içtenlikle duamı tamamladım. İş yerine yaklaşık beş altı dakikalık yol kalmıştı. Nihayet iş yerine geldik otobüsten indiğimde şaşkındım; bu bir mucizeydi ne başım ne omuzlarım nede boynum ağrıyordu. Hayretler içersinde kaldım. Çok şaşkındım. İşte o an yaşadığım olayların hiç birinin tesadüf oladığının farkına vardım ve o günden beri boyun ve omuz tutulması olmuyor.

Hatta şu an bile bir mucize yaşıyorum, bu yazımı yazarken Müjdenin Sesini dinliyorum aynı zamanda. Ama sadece ilahileri, konuşma ya da dersleri ileri alıyorum, yazımının sonuna yaklaşırken ileri alıp ilahiye geçemedim ve bir ders başladı ve az önce derste şu ayet geçiyor:

‘Markos.11:22’de İsa onlara şöyle karşılık verdi: ‘Tanrıya iman edin. Size doğrusunu söyliyeyim, kim şu dağa ‘Kalk,denize atıl der ve yüreğinde kuşku duymadan dediğinin olacağına inanırsa, dileği yerine gelecektir. Bunun için size diyorum ki, duayla dilediğiniz herşeyi daha şimdiden almış olduğunuza inanın, dilediğiniz yerine gelecektir’.

Bu da bir mucize bence.Duanın gücü ile ilgili bir yazı yazarken radyoyu hep ileri hep ileri alırken bir an duraklamam ve bu dersin aynı anda işlenmesi SİZCE TESADÜF MÜ?

Anonim
    Pasif

Amin kardeş, amin. Şimdi bir mucize daha dilemen gerekiyor Rab’bin seni ‘sigara içmeye zorlayan’ ve seni köleleştiren o cinden veya cinlerden kurtarması için. Golyat’la savaşırsan, galip geleceksin diyor Rab. Savaşmazsan, köle kalacak, gece gündüz korku içerisinde yaşayacaksın. Rab seni daha da bereketlesin kardeş. Sevgiler.

Anonim
    Pasif

Güzel paylaşım. Sağolasın ‘Poseidon’ kardeş. Rab’be şükürler olsun, şifaların dahasını da versin, ister vücutla, ister ruhla ilgili olanlarını. : – )

Anonim
    Pasif

Kemal abi sigarayı da bıraktım.yaklaşık bir aydır içmiyorum.Golyatla savaştım ve kazandım….selamlar

Armagan
    Anahtar yönetici

Sevgili Poseidon kardesim, bu habere bizler de cok cok sevindik. Rabbimiz seni mucadele ettigin diger alanlarda da zaferli kilsin, Amin!

Anonim
    Pasif

Bende bıraktım. 15 gündür içmiyorum : )))

Anonim
    Pasif
    IIIposeidonIII;22145 wrote:
    Kemal abi sigarayı da bıraktım.yaklaşık bir aydır içmiyorum.Golyatla savaştım ve kazandım….selamlar

Amin sevgili Poseidon kardesim,
    Sigara malum sağlığımıza son derece büyük zararlar veren zararlı bir şey! Aynı zamanda kesemize de zarar verir. Bu illetten kurtulduğuna çok sevindim, bu İblis’e karşı kazanılmış bir zaferdir. Kötü alışkanlıklarımız kendiliğinden gitmez, bizler kararlı olur dua ederek ilk adımı atarız ve Rab bize güç verir ve özgür kılar. Senin de dediğin gibi bu da bir savaştır, savaşta Mesih yanımızdadır ve O’nun adında zafer vardır.

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşlerim! Ne zaman sizlere rabbi anlatmak için yazmaya başlasam, şeytanla savaşımda başlıyor. İnanın! Yazmamam için çırpınıyor, korku veren düşüncelerle saldırıyor, böyle yaparak da aklıma gelen en güzel sözleri yerle bir ediyor. Bu sözlerle binlerce insanın kurtulacağını, gerçeği görüp fark edeceğini biliyor. Karanlığından kurtulmasınlar diye de inanın! Beynimi allak bullak ediyor. Bu yüzden, çoğu kez yazmak istemiyorum. Aradan biraz zaman geçtikten sonra da İnsanların çektikleri acıları da gördükçe ‘intiharlar, nefret, sevgisizlik, savaşlar, kötü alışkanlıklar, hastalıklar’ kendimi yazmak zorunda hissediyorum. Tüm bu acıların sorumlusunun şeytan olduğunu biliyorum. Çünkü aynısını bana da yaptırmak istemesinden, onun ne yılan olduğunu görüyorum. Tek bir dileğim var oda sizinde onu görmeniz. Hiç bir şey getirmediğimiz, hiç bir şey de götüremeyeceğimiz bu Dünya’da Tanrı’nın istediği gibi tertemiz bir yürekle temiz yaşamanız! Çocuklarınıza temiz yürekli insanlar, temiz bir dünya bırakmanız!

Dostum, inan bana! İsa’nın ruhuyla değişeceksin.Her zaman yaşam diyeceksin.

Dostum, İsa’nın gerçek bir dost olduğunu göreceksin. Dostun olduğu için sevineceksin.

Dostum, İsa’nın ruhuyla gerçek bir dost olacaksın. Her yerde aranacaksın.

Dostum, İsa’nın ruhuyla hep yaşam diyeceksin. Ölümden hiçbir zaman söz etmeyeceksin.

Dostum, İsa’nın ruhuyla sende yaşam olacaksın. Kaybolmuşları kurtaracaksın.

Dostum, İsa’nın ruhuyla şeytanı çıldırtacaksın. Yaşam dediğin için şeytana hedef olacaksın.

Dostum, İsa’nın ruhuyla, tam sevgiyle dolacaksın. Dünya’ya yaşam olacaksın.

‘Ben iyi çobanım. Benimkileri tanırım. Baba beni tanıdığı, ben de Baba’yı tanıdığım gibi, benimkiler de beni tanır.
    Ben koyunlarımın uğruna canımı veririm.
    Bu ağıldan olmayan başka koyunlarım var, onları da getirmeliyim.
    Benim sesimi işitecekler ve tek sürü, tek çoban olacak.’ Matta 10:14-16

Hepinizin, sevgi Tanrısı İsa Mesih gibi gerçek bir dost ve yaşam olması dileğimle….

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.