KANAL HAYAT icin önerileriniz

• Bu konu 9 izleyen ve 10 yanıt içeriyor.
11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Hepinizin uzerinde Rabbimiz Isa Mesihin Esenligi olsun.

Sevgili kardesler Kanal Hayat ailesi olarak sizlerin fikirlerine ve yardimlariniza ihtiyac duydugumuzu ve bunlarin bizim icin cok onemli oldugunu bilmenizi isteriz.

Kanalimizda olmasini arzuladiginiz program veya degisiklikleri bizlere bildirmeniz kanalimizin daha iyi hizmet edebilmesi ve daha fazla insana ulasabilmesi icin yararli olacaktir.

Kanalda gormek istediklerinizi yazmaniz durumunda forumumuz araciligi ile kanal yonetimi tarafindan degerlendirilecektir.

Paylasimlarinizi bekliyoruz.

3Yu 1:7 Çünkü inanmayanlardan hiçbir yardım almadan, Mesih adı uğruna yola çıktılar.
    3Yu 1:8 Bu nedenle gerçek uğruna emektaşlar olmak için böylelerini desteklemeliyiz.

Anonim
    Pasif

Kutsal kitaba yapilanher bir elestiri Kutsal kitaba elestiriler ve cevaplari adli bir program dizisinde islenmeli

Anonim
    Pasif

Evet önemli bir nokta bu Mesih inancinda. Avrupa ülkelerinde derslerde ve tüm camilerde bu elestiriler kisilere ögretiliyor ve Kutsal Kitabin tanri sözü olmadigi idda ediliyor. Protestan kimi kiliselerin de ayni yolda olmasi hareket etmek icin temel bir nokta oldugunu gösteriyor. Örnegin: 6 günde Tanri dünyayi yaratmis da nasil yorulmus , Tanri hic yorulurmuymus. Yakup güresip nasil Tanriyi yenmis Tanri hic yenilir miymis….. Böyle tüm elestirileri cevaplayan bir calisma kitap haline de getirilmeli dogrusu. Hatta brosürlerde yer de verilmeli .

Anonim
    Pasif

RAB in esenliği üzerinize olsun.kanal hayat tv yi beğenerek izliyorum. ama bir tek ışık abla programını beğenmiyorum, yapmacık geliyor ışık abla

Anonim
    Pasif

Kardeş Senerd.yazıyor.
    RAB in esenliği üzerinize olsun.kanal hayat tv yi beğenerek izliyorum. ama bir tek ışık abla programını beğenmiyorum, yapmacık geliyor ışık abla.

Evet bu konuda size katılıyorum.Işık abla bence,Joyce Meyer’in yerli versiyonu,ben o çıkınca T.V kapatıyorum.Gerçekten çok yapmacık.

Anonim
    Pasif

Kanal Hayat tv için Rab’be binlerce kez teşekkür ederiz. Işık abla’nın programlarını izleyen pek çok kişiden çok çok bereket aldıklarını duyuyorum. Işık abla son derece içten, son derece doğal konuşuyor, ben de çok bereket alıyor ve zevkle dinliyorum onları. Rab hem onun hem de Joyce Meyer’in hizmetlerini bolca bereketlesin.

Anonim
    Pasif

Kanal Hayat ortadoks, katolik, protestan önderlerden davet edip, onlarin yikici olmamalari sartiyla hristiyanligin her noktasini ele almalari, daha iyiye, Rab bin iradesine daha layiga görüsler sunmalari ve bunun pratige dökülmesi beklenebilir. Bu calisma hristiyanlik dünyasinda bir yapilanmayi baslatabilir. Yanlislarin atilmasi, daha dogrularin hayata gecmesi cizgisinde bulusulmalidir. Aradaki ucurumlar giderilirken, bir diyalok ortami, birbirini olumlu yönde etkileme, etkilesme ortami yaratilabilir.

Anonim
    Pasif

Zekeriya Butros’un programlarının yeni bölümleri Türkçe’ye çevirilse bence çok güzel olacak.

yes-

Anonim
    Pasif

Hrıstiyan bilgi yarışması yapılabilir ama sayın kanal yöneticeleri buna müsade eder mi acaba?!

Anonim
    Pasif

Ben hristiyan kanallarını Tv’den nasıl ayarlayacağımı bilmiyorum. Bunun için bir televizyoncu filan mı çağırmam gerekir sizce? Siz nasıl ayarladınız?

Anonim
    Pasif

Konu açılalı beri iki yıl geçmiş.
    Rab Tanrı’nın lütuf ve esenliği, MESİH’e hizmet amacıyla çabalayan kardeşlerin üzerine olsun.
    Gerek Kanalhayat tv ve gerekse SAT7 Türk tv’nin yaptığı hizmetler her tür takdirin üzerindedir.
    Bu hizmetin karşılığını ancak Rab Tanrı verir.
    Kanalhayat tv de; Zekeriya BUTRUS, Charles STANLEY, Kirkor AĞABALOĞLU,
    SAT7 Türk tv’de ise sn. Turgay ÜÇAL tarafından hazırlanan programları ilgiyle tâkip etmekteyim.

Beğenmediğim ve izlemekten vaz geçtiğim yayınlar ise; Joyce MEYER, Güçlü ERMAN, Kâmil MUSA ve “Işık abla” tarafından hazırlanan programlar.

Sn Kâmil MUSA’nın programlarında “ilâhi” söyleyen genç kızların “assolist” edâsıyla kamera karşısında poz vermeleri pek garibime gitti doğrusu. Üçü birden sandelyelere oturup bacak bacak üstüne atmış vaziyette “İsa seni çağırıyor” diyorlar. Yahu, oğlumun/kızımın düğünü için davetiye dağıtcak kişilere bile, karşılaşacakları insanlara karşı son derece titiz ve saygılı davranmalarını tembihlerim. Bir insanın ağzından MESİH sözü çıkarken, bedeni o sözün ağırlığına yaraşır bir hale gelmiyorsa o imanda bir tuhaflık var demektir.

Sn Kâmil MUSA tarafından hazırlanan “İsa’nın doğumu mucize mi ?” isimli programda beyaz elbissiyle su kenârında oturmakta olan bayanın eteği, “mini etek” pozisyonunu da geride bırakmış durumda idi. Dans esnasında da ortaya çıkan ‘frikik’ görüntülerin “dinsel içerikli” bir parogramla uzak-yakın alâkası yoktu. Pek yadırgadım doğrusu. Hattâ konuyla ilgili eleştirimi, doğrudan muhataplarına yönelttim ama; şimdiye kadar bir cevap alamadım.

“Bu kadar eleştiriyorsun ama, en ince ayrıntıları görüp anlatacak kadar seyretmeyi de ihmâl etmemişsin.” denirse, emin olunuz; o esnâda bayanı izlemekten çok, karşı karşıya kaldığım görüntülerin, konuyla ilgisini kurmaya çabalıyordum. Sn. Kâmil MUSA’nın, bu dans ile İsâ’nın doğumu mevzûsunda nasıl bir bağ kuracağını merâk etmiştim. Ancak; dağ fâre doğurdu.

“Işık abla” namlı hanımefendi iyi bir tiyatro oyuncusu olur.
    Ama müjdenin duyurulmasıyla alâkalı program yapacak yeterlilikte bilgi ve beceriye sahip olduğunu düşünmüyorum.
    Bu hanımefendinin, Kâmil MUSA’nın programında ilahi söyleyen genç kızların fiziki görüntüleri dışında öne çıkan özelliklerini göremedim. Sâdece Joy MUSA, kendi çapında/amatör bir müzisyen gibi duruyor.

Bir de son zamanlarda program aralarında kulağıma çalınan bir bayan sesi var ki; evlere şenlik.
    Bir bayan bu kadar mı işveli/cilveli konuşur ya hu?
    İnsanlara Müjdeyi mi duyuruyorsunuz;
    Yoksa; “Kenar mahalle dilberi” edâsıyla, bu bayanın tahrik edici/dâvetkâr sesini mi ?

Mahkemeye mübaşir alınırken bile, adaylarda belli özelikler aranır değil mi ?

İslâmi geçmişimin etkisinde kalarak yazdığımı düşünebilirsiniz.
    Hattâ, bu satırları okuyan kimileri, benim ruhsal problemlerim olduğuna vehmedibilir.
    Kimileri de bununla yetinmeyip, “sapık” olduğumu düşünebilir.
    Hiç umurumda değil, beni kimin nasıl gördüğü.
    “Seni asla terketmem” diyen Rab MESİH’in bu günahkâra elini uzatmış olmasından başka hiç bir şeyin önemi yok.

Sâdece, riyâkârlık etmeden, düşüncelerimi açıkça ve dürüsütçe paylaşmak istedim.

11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.