ANASAYFA Forum DİNLER, MEZHEPLER, İNANÇLAR… Doğu Ortodoksluğu Kahire’deki Görüntüler

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25079
  Anonim
  Pasif

  Kahire’deki Görüntüler

  Kopt Kilisesi Mısır’daki ulusal Hristiyan kilisesi olup, buna bağlı bir milyondan fazla insan vardır.Burası on birinci yüzyıldan beri Kahire’yi oturma yeri seçmiş olan İskenderiye Patriği tarafından yönetilir.

  2 Nisan 1968 günü bazı kişiler Kahire’nin Zeytun adlı banliyösünde bulunan eski Kopt kilisesinin kubbesi üzerinde beyaz güvercinlere benzeyen dış hatları sise bürünmüş gibi görünen birtakım şekiller görmüşlerdir.Bu şekiller hayaletimsi bir değişime uğrayarak, insana benzer bir görünüm kazanmıştır; öyle parlıyormuş ki, bunu izleyenler ancak gözlerini kısarak bakabiliyorlarmış.Şekiller birkaç akşam boyunca aynı yerde görünmüş.

  Kopt Patriği VI. Kyrillos hemen rahiplerle, bilim adamlarıyla ve cemaat üyeleriyle bir toplantı yapmış.Bu komisyon, Kahire’nin binlerce hemşerisini oluşturan Koptlar, Müslümanlar, Hindular ve de her tür tarikattan Hristiyanların bildirdiklerine uygun olarak, kilisenin kubbesinde ışıyan “güzel bir bayan”ın görülmüş olduğunu açıklamışlar.

  12 Nisan akşamı, Mısırlı fotoğrafçı Wagih Rizk Matta gökteki Meryem’in enstantanesini çekmeyi başarmış.14 Nisan’daki basın toplantısında Patrik bu fotoğrafı ortaya koymuş.Bunda, kilisenin geri plandaki üç kubbesi ve resmin alt tarafında da, damın üzerinde belirlenemeyen şekilde beyazlı, parlak bir görüntü göze çarpıyormuş.Pek çok tanık “güzel bir kadın figürü” görmüş olduklarını belirterek, bununla ilgili belgeye imza atmışlar.

  34822301nj1.jpg

  87968988bw7.jpg

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.