Kade Mızrağı?

 • Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27761
  Anonim
  Pasif

  İsa’yı öldüren mızrak olan bu mızrak kutsal nesnelerin arasında saklanıyormuş.Sonradan kaybolmuş sanırım hatta Hitler’in bu mızrağı bulamadığı için intihar ettiği söyleniyor.O zamanki Amerika başkanı mı en almış mızrağı sonradan nerde olduğu bilinmez olmuş.

  Bu mızrağı alanın dünyanın kaderini elinde tutacağı söyleniyor bununla ilgili 2 anonim söz mevcut.Bu gerçek mi acaba?

  #37056
  Anonim
  Pasif

  Tabii ki bu söylemler doğru değil. Sadece insan uydurması. Dan Brown’un da son yıllarda yazdığı kitaplarıyla daha bilinen bu gibi şeyler tamamen uydurma ve masaldır. Kimler uydurmuş bilemem, ama şurası kesin ki böyle şeyler Mesih inancında veya Mesih’in öğretisinde yoktur. Nesnelerin hiçbir özelliği, ayrıcalığı veya kutsallığı olamaz. Tanrı’nın yöntemi böyle olmamıştır. Bir de kutsal kase arayanlar vardı. Ama biz incilden de biliyoruz ki o kase İsa’nın kendi bedeni idi. Mesih, anlaşma kanını taşıyan kase idi ve çarmıhta ki ölümüyle ölürken kasesinde ki anlaşma kanını tüm insanlar için boşalttı ve böylece Tanrı yeni bir çağı başlattı; “Lütuf Çağı’nı”. İnsanlar bu kadar masal meraklısı olurken nasıl oluyor da Mesih’in Mesihliğini anlayamıyorlar hayret doğrusu. Halbuki o masallara inanmak daha güç değil midir:) Ama boş sözlerin arkasından koşmak isteyen koşacak, GERÇEĞİ BİLMEK İSTEYENE İSE RAB KENDİ GERÇEĞİNİ AÇACAKTIR, ANLAŞILIR KILACAKTIR, YETER Kİ O KİŞİ GERÇEĞİ BİLMEK İSTESİN VE ARASIN.

  #37076
  Anonim
  Pasif

  Hristiyanlıkta kutsal eşyalar vb. yoktur. Cevşen yoktur. Nazar boncuğu yoktur, İsa’yı öldüren mızrak da kutsal değildir ve öyle bir şey yoktur… Bir sıkıntı varsa Rabden istenir… Cin varsa Rabbe dua edilir, cinlerin gitmesi istenir… İlle de tılsımlı bir şey olacaksa.. Rabbe edilen dualardır bu dualarda belirli kalıplarda ve önceden yazılmış olmaz yani muskalar içine konmaz… Dua anında kalpten gelen yürekten gelen sözlerle dua olur… Her imanlı havariler kadar yetkili olabilir, dua ile bir çok iş başarabilir… Yeter ki imanımız sağlam olsun… İncilde der ki: “Hardal tanesi kadar imanınız olsa, dağları denize yürütürsünüz.” Yani hiç kimse kutsal kase kutsal mızrak aramasın İncili iyi öğrenerek dua etsin..

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.