Kaddafi, İslam Misyonerliği, Türkiye ve Manken Kızlar

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27057
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Kaddafi, İslam Misyonerliği, Türkiye ve Manken Kızlar

  Submitted on 30/08/2010

  large_94338_42494.jpg

  Kaddafi, İslam Misyonerliği, Türkiye ve Manken Kızlar

  0193623055085-300x202.jpg

  Libya lideri Muammer Kaddafi’nin Roma’da 500 hostes kıza ‘Avrupa Müslüman olmalı’ diyerek seslenmesi İtalya’da kriz yarattı. İtalya basını açıklamaya tepki gösterirken Tapınak Şövalyeleri “İslam’ın inançsızlarıyla dünyevi mücadele, bizim DNA’mızda var. Esas onlar Hıristiyan olsun’ açıklaması yaptı

  ROMA – Libya Dostluk Anlaşması’nın 2′nci yıldönümü nedeniyle İtalya Roma’da bulunan Libya Lideri Muammer Kaddafi’nin, “İslam tüm Avrupa’nın dini haline gelmelidir. Bunun ilk adımı Türkiye’nin Avrupa’ya girmesiyle olacak” sözleri İtalya’da olumsuz karşılandı.
  Muammer Kaddafi, 2 özel uçağıyla dün öğlen saatlerinde Roma’ya geldi. Libya Havayolları’na ait diğer iki uçakta ise kutlamalarda boy gösterecek olan 30 safkan Arap atı bulunuyordu. Yine bedevi çadırını kurduran Kaddafi, ayağının tozuyla hostes ve manken sitesi Hostessweb’den talep edilen ve her birine 70′şer Euro ödendiği belirtilen 500′e yakın genç kıza, Libya Akademisi’nde İslam diniyle ilgili konferans verdi ve onları Müslüman olmaya davet etti.
  0193632055085-184x300.jpg
  3 KIZ KADDAFİ’NİN ÖNÜNDE MÜSLÜMANLIĞI KABUL ETTİ
  Basına kapalı gerçekleştiği için konferanstan çıkan kızların basına verdikleri bilgiler ışığında aydınlanan detaylar arasında, 3 kızın Kaddafi’nin önünde Müslüman olmaya karar vermesi de var. 2 kızın ise bu davranışı “aşağılayıcı” bulmaları nedeniyle konferansı terk ettikleri belirtildi. Ayrıca kızlara birer Kur’an-ı Kerim de hediye edildi. Kaddafi’nin yaptığı konuşmada, “Sizleri İslam’a çağırıyorum. Hz. Muhammed son peygamberdir. İslam tüm Avrupa’nın dini haline gelmelidir. Bunun ilk adımı Türkiye’nin Avrupa’ya girmesiyle olacak” dediği aktarıldı.
  0193623455085-300x212.jpg
  İTALYA BASINI MANŞETTEN VERDİ
  İtalyan gazeteleri, İtalya-Libya Dostluk Anlaşması’nın ikinci yıldönümünü kutlamak üzere Roma’ya gelen Kaddafi’nin dün yaptığı konuşmada Avrupa’ya Müslüman olma çağrısı yapmasına geniş yer verdi. Bu sözlerin muhalefetten ve sağ çizgideki kimi partilerden tepki aldığına işaret edilen haberlerde, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin ise yakın çevresindeki kişilere Libya’yla ekonomik ilişkilerin çok daha önemli olduğundan söz ederek, “Bunlar bir tür folklor gösterisi. Büyütmemek lazım” telkininde bulunduğu ileri sürüldü.
  Corriere della Sera gazetesi, Libya liderinin sözlerini, “Kaddafi: Avrupa Müslüman olmalı” manşetiyle özetledi. Spotlardaysa, “Albaydan 500 hostesle şov. Muhalefetten protesto. Roma’yı ziyaret eden Kaddafi, din değiştirme çağrısı yaptı. Demokrat Parti’ye göre kadınlar aşağılandı. Kuzey Birliği Partisi’nden de eleştiri var” ifadeleri kullanıldı.
  0193622955085-300x215.jpg
  La Repubblica, Libya lideriyle ilgili haberi ikinci manşet olarak, “Kaddafi’nin şovu hükümeti tedirgin etti: Avrupa İslam dinine geçmeli” başlığıyla sundu.
  “Bu sirk bizi aşağılıyor” başlığıyla kaleme alınan başyazıda ise “1969’dan beri Libya halkını ezmekte olan bir diktatöre, ekonomik çıkarlar uğruna Berlusconi tarafından aşırı ilgi gösterilmesinin İtalya’nın prestijini zedelediği” savunuldu.
  Başbakan Berlusconi’nin kardeşi Paolo Berlusconi’ye ait Il Giornale gazetesi de Libya liderine ilişkin haberi, “Kaddafi şov: İslam’a geçin” manşetiyle verdi. Roma’ya çadırı ve kadın korumalarıyla gelen Kaddafi’nin yaptığı şov “adeta bir sirk gösterisi” olarak nitelenirken, iç sayfadaki haberde ise “Folklorun ardında altın değerinde ekonomik ilişkiler var” ifadesi kullanıldı.
  La Stampa gazetesi ise Libya liderinin ziyaretini, “Kaddafi Roma’ya gelir gelmez şov yaptı: Avrupa İslam’ı seçmeli” manşetiyle duyurdu.
  TAPINAK ŞÖVALYELERİ’NDEN TEPKİ
  Libya lideri Muammer Kaddafi’nin Roma’da dün 500 hostes kıza seslendiği konuşma sırasında Avrupa’ya İslam dinini benimseme çağrısı yapmasına Katolik tarikatlardan biri olan Tapınak Şövalyeleri Genel Birliği sert tepki gösterdi.
  Birlik adına yazılı açıklama yapan Bruno Berardi, “Kaddafi açıkça bizleri kışkırtmaktadır. Tam tersine İslam ülkeleri Hıristiyan olmalıdır. Müslüman Kaddafi’nin provokasyonu bizi zayıflatmamakta, tam tersine daha mücadeleci kılmaktadır” ifadelerini kullandı.
  Müslümanların, tıpkı Ortaçağ Hıristiyan literatüründeki anlayış doğrultusunda “inançsız” olarak nitelendikleri yazılı açıklamada, şu ifadelere de yer verildi:
  “İslam’ın inançsızlarıyla dünyevi mücadele, bizim DNA’mızda var. Onların bizi İslam’a çekme çabaları hiçbir sonuç vermeyecektir. Bizler haklı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizden, pekçok Müslüman’ın artık istemedikleri inançlarını bırakıp Hristiyanlığa geçmelerini sağlayacağımızdan eminiz.”
  Kökenlerinin İtalya’da 1815’te kurulan Tapınak Şövalyelerine dayandığını ileri süren Tapınak Şövalyeleri Genel Birliği, günümüzde Katoliklik inancını müdafaa ve Katolikler arasında diğer inançların yayılmasıyla mücadele amacı taşıyan bir tarikat olarak tanınıyor. Mevcut tüzük, tarikata üye olacak kişinin Papa 16. Benediktus’a sadakat yemini etmiş ve Masonlukla hiçbir ilgisi olmayan bir Katolik olmasını şart koşuyor.
  Katolik Kilisesi tarihinde Tapınak Şövalyeleri, Ortaçağ döneminde silahlı mücadeleyle Kudüs’ü Müslümanlardan geri almayı amaçlamış tarikatların genel ismi olarak kullanılıyor.
  (dha, aa)
  Popularity: unranked

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.