Judgment day

• Bu konu 4 izleyen ve 6 yanıt içeriyor.
7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

xxxxxxxx
    xxxxxxxx
    xxxxxxxx

Anonim
    Pasif

Angel B,
    Uzun zamandır mesajlarınızı takip ediyorum. Ve ne diyeceğimi gerçekten şaşırıyorum. Forum yöneticilerine de diyorum. Bu yazı neden yayınlandı. Neden yayınlanmayıp, önce bu kişi bilgilendirilmedi.

Her rüya rabden mi? Hayır değil. Bir çoğu bizim düşüncelerimiz. Bir rüya gördüğümüzde öncelikle bunun gibi bir rüya ise, Rab’be sormalıyız. Kutsal Kitabı bilmeliyiz. Ve tabi ki kuranı da…. Kuran da mı muhammed, bizim inandığımız gibi İsa’nın Rab olduğunu teyit etmiş?!!….. O’nu yalnızca bir insan ve peygamber olduğunu, ve O’nu Rab olarak kabul edenlerin şirk koşalar olduğunu söylemedi mi? İsa ne zaman, “ben sadece Allah’ın bir kuluyum, sizin gibi bir insanım” demiş. İsa öldürülmemiş, çarmıha gerilmemiş ve fidyeyi ödeyen Tanrı kuzusu olmamış kuranda. Tüm temellerimizi , ki bunlar Kutsal Kitap sözlerinde yer alır, Mesih’in sözlerinde ve havarilerin yazılarında da vardır, yıkmaz mı kuran ve muhammed!!… Bunu bilmiyor muydunuz Angel B. O zaman alın bir Kuran ve okuyun. Ama okumuşsunuz bence. Yoksa Meryem suresini nasıl bilecektiniz. Yazdığınız görümleriniz, rüyalarınız sizin ürününüz, Rab’bin değil. Bu kesin. Sözleriniz Kutsal Kitap sözleriyle hep taban tabana zıt oluyor. Kesinlikle bilgi eksikliğiniz var. Birçok önemli şeyi karıştırıyorsunuz. Bizim inanç temellerimizi de yeni gelenlere yanlış tanıtıyorsunuz.

Anonim
    Pasif

Sayın Angel B, iyi niyetli bir insansınız… yazdıklarınızdan belli olan bu ama… dikkat ediverin, hayatın varolmasını istediğiniz türünü gerçekte var olanla karıştırmayasınız. Sonra gerçeğe çarpar düşer incinirsiniz, sancı çekersiniz.

Zamanlarımızın ‘Yeni Çağ’ öğretilerinde günlük hayatın katılığından sıyrılınabilsin diye nice nice yapay cennetler kurulmuş akıllarda. Ama tüm bu cennetlerin gerçekle bir alakaları yok. Tüm dinler, gelenekler aynıdır falan filan denmiş, karman çorman bir durum yaratılmış. Bunlar hep gerçeğin katılığına karşı uyuşturucular, ağrı kesiciler. Bilirsinizdir, ağrı kesici bir aralığına ağrıyı hissedilmez kılar ama ağrı ve ağrıyı doğuran hastalık ordadır. Uyuşturucu hastalığı şifalandırmaz. Hastalığın şifalanması için acı gerçeğin acı teşhisini soğukkanlılıkla idrak etmek şarttır. İşte bundandır ki Efendimiz ‘yasta bulunanlar’ı bahtiyar olarak niteler. Mevcut hayat koşulumuz insanda ancak yas doğurabilecek bir niteliktedir. Ve… ne gariptir, ancak bu derin bilinçliliğin yasını yaşayanda huzur hasıl olabilir. Gerçek huzur mevcut acı durumun teşhisinde ve bu teşhisten doğan Tanrı’ya tam teslimiyettedir çünkü. Bu teslimiyetin kaygısızlığındadır.

Hayır, kardeşim… tüm inançlar, dinler ve dünya görüşleri aynı değildir. Şiddet doğuran, şiddetle iş halledebileceğine inanan, vicdanı baskıya tabi tutmakla şifalandırabileceğini sanan hayat yaklaşımları çıkmazdır hep. Yeryüzü ancak şiddetsizlere miras kalabilir, neticede, Rabb’in dediği gibi. Ve… dikkat: ‘miras kalacaktır’ diyor ‘elde edilecektir’ demiyor. Tanrı’dan olan her zaman ‘armağan’dır… ‘elde edilmiş’ bir şey değildir. ‘Armağan’ ise kendi nefsi uğraşıyla bir şey elde edebileceğinden ümidi kesmiş olana verilir.

Esenlikler…

Anonim
    Pasif

Saba kardeşimizin verdiği bilgileri daha da geniş olarak araştırmak isteyenlere çağımızın en büyük din tarihi alimlerinden sayılan Mircea Eliade’nin ‘Şamanizm’ adlı kitabını tavsiye ederim. Kalın bir cilt oluşturan, zengin mi zengin bir kitabiyat referanslı bu çalışma konuyla ilgili en iyi tanıtım eserlerinden biridir. Büyük bir zevkle de okunuyor. Akıllarda bulunsun diye not edeyim dedim.

Anonim
    Pasif

Forum yöneticilerini seviyoruz hepinizi rabbin ve oğlu isa mesihin adiyla selamliyorum rabbin adiyla gelene müjdeler olsun rab isanin lutfu kutsallarla rabbi ve oğlu isa mesihi sevenlerle sonsuza kadar beraber olsun sadece bir rüya niye kizdiniz
    bizi izlemeye devam edin
    durmak yok yola devam

Anonim
    Pasif

xxxxxxxxx
    xxxxxxxxx
    xxxxxxxxx

Anonim
    Pasif

Sevgili Heaven,
    Evrensel Nikli, şahısın ne kadar, bilgisiz olduğu yazılarından belli.Bu sahıs daha, kendi inancını bilmiyor.Önce inandığı dini, öğrenecek. Heaven Kardeşim, Evrensel’deki kapasite ancak bu kadar.güzel yazıların için sagol kardeşim.

ANGEL Kardeş,
    Yazılarınızı, takip ediyorum.Emeğinizi, RAB, dahada Bereketlesin.Yanlız bazen sizi anlayamıyorum nedenmi..?
    Örneğin rüyanız..!
    Sevgili TUBA kardeşimin yazdıklarına katılıyorum,dikkat edin her rüya RAB’den değildir.
    Yazılarınız ile ilğili bazı yorumlarınız kafamı karıştırdı..!Örneğin:,
    25.9.2009 tarihli yazınızda:
    İSA MESİH’i baş melek olarak betimlemişsiniz.Aynen şöyle demişsiniz..
    “Baba,TANRI ve Kutsal Meryemden dünyaya gelmezden de baş melekti.İSA ‘nın öldükten sonra baş melek olma ihtimali vardır.Göklerdeki Baba’mız Oğlunu, dünya’yayı ve insanoğlu’nu yarattı.”

Kutsal Kıtab,ta nerede ve hangi ayette, İSA MESİH’in baş melek olduğu yazılıdır…?

Baba TANRI’nın Oğlu İSA MESİH’i yarattığı hangi ayette geçer…?

“Başlangıçta söz vardı.Söz TANRI’rıyla birlikteydi ve söz TANRI’di.Başlangıçta, O TANRI ile birlikteydi.Herşey O’nun aracılığı ile var oldu.”
    Yuhanna– 1:1.2 ve Yaratılış–1:1

Bakın burda ne diyor..? Söz diyor peki söz derken.. neden, bahseder..?
    MESİH’ten bahseder.MESİH TANRI’nın yaşayan Sözü ve TANRI’nın Düşüncelerinin ifadesidir.Yanı Kardeşim benim bildiğim,O asla yaratılmadı çünkü sözün Özü.. zaten TANRI’nın kendisidir.

Kutsal Kıtap bizlere, Bir TANRI ve TANRI’da üç kişiliğin olduğunu öğretir.BABA,OĞUL,KUTSAL RUH.Bu üç kişiliğin hepsi TANRI’dır.Yani O sonsuzluktan beri TANRI’ydı ve TANRI’nın kendisiydi, yukardakı ayette TANRI’daki Kişilerin ikisinden bahseder.Bakının AYET nasıl devam eder..

“Söz insan olup aramızda yaşadı”
    Yuhanna 1:14

Bizim aramızda yaşadı Kim..? İSA MESİH yaşadı.
    TANRI’nın sözü,(İSA MESİH)33 yıl,insanların arasında,insan bedeninde yaşadı.

RÜYA nız.
    “Ey Müslümanlar, Muhammeti aldatmayacaktınız”
    aynen bunu yazmışsınız.Tamam RÜYA olabilir ben buna bişey diyemem fakat,kafalarda karışmasın..!

Müslüman’ların bizlere sordukları sorularda;bizim inancımızı doğru yansıtmayan bir çok iddia’larının,olduğunu biliyoruz ve bu sitededede bunada tanikız.

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.