John Calvin'in Sabah Duası

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

İyiliğinden ötürü bir önceki gece bana bakan ve benimle ilgilenen Tanrım, Babam ve Koruyucum, bugünü de tamamen sana tapınarak ve senin tanrısallığına hizmet ederek geçirmeme izin ver.

Senin hizmetine uygun olmayan ve senin iradene boyun eğmeyen tek bir şey söylememe, düşünmeme veya yapmama izin verme, öyle ki bütün davranışlarım senin yüceliğin ve kardeşlerimin kurtuluşu için olsun.

Sen bu dünyaya güneşin ışıklarıyla ışık sağlarken, kardeşlerim de benim örneğimle eğitilmektedirler.

Bu yüzden Ruhu?nun parıltısıyla zihnimi öylesine aydınlat ki, Kutsal Ruh?un beni senin doğruluğunun yolunda yönetsin.

Düşüncemde neyi amaçlarsam amaçlayayım, kendime seçtiğim hedefim sadece senin yüceliğin ve sana hizmet olsun.

Bütün mutluluğu sadece ve yalnızca senin lütfundan ve iyiliğinden bekleyeyim.

Senin hoşnut olmayacağın hiçbir işe kalkışmama izin verme.

Ayrıca bu dünyada yaşamak için gerekli olan yiyecek ve içecek için çalışırken, senin çocuklarına vaad ettiğin göksel ve bereketli yaşamı düşünebilmemi sağla.

Ayrıca kendini sadece bedenimin koruyucusu olarak değil ruhumun koruyucusu olarak da bana göster, şeytanın saldırılarına karşı beni güçlendir ve çevremde kale ol.

Bizleri bu yaşamda her yönden kuşatan tehlikelerden kurtar.

Ruhsal dünyada ilerlemek zorunda olduğum için, zihinlerimizde gerçek güneş olarak parlayan Oğlun İsa Mesih?e tamamen benzeyene kadar bana verdiğin lütfunun armağanlarını arttır.

Bu büyük ve türlü türlü bereketleri elde edebilmem için seni içtenlikle çağıranlara söz verdiğin gibi sonsuz merhametinden ötürü bütün günahlarımı ve suçlarımı unut ve affet.

Amin.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.